rph isnin

Upload: thiradevi-balakrisnan

Post on 07-Mar-2016

224 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph pdp pemulihan

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS PINTAR

Nama Guru: Pavithira Devi a/p Balakrisnan Masa: 10.35- 11.35 pagiSekolah : SJK (T) Thamboosamy PillaiMata pelajaran: Bahasa MelayuTahun : 2 Bilangan murid: 3 orangTarikh: 15 Februari 2016 (Isnin) Kehadiran : /3KUMPULAN/ PERKARABintang(Lemah)Bulan (Sederhana)

NAMA MURID

TAJUKPerkataan KV + KVPerkataan V+KV

KEMAHIRAN

1.Menyebut nama benda dengan perkataan KV + KV yang betul.

2.Menyatukan dua suku kata menjadi perkataan yang bermakna berdasarkan suku kata KV + KV.

1.Menyebut nama benda dengan perkataan V + KV yang betul.

2.Menyatukan dua suku kata menjadi perkataan yang bermakna berdasarkan suku kata V + KV.

OBJEKTIF P & PPada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:1.Murid dapat menyebut 8 daripada 10 nama benda bersama perkataan KV+KV yang sesuai dengan betul.

2.Murid dapat menyatukan 6 daripada 8 suku kata KV menjadi perkataan KV+KV berdasarkan gambar dengan betul.1.Murid dapat menyebut 4 daripada 6 nama benda bersama perkataan V+KV dengan betul.

2.Murid dapat menyatukan 5 daripada 6 vokal dengan suku kata KV berdasarkan gambar dengan betul .

PENGALAMAN SEDIA ADAMurid telah mengenal suku kata KVMurid telah mengenal vokal dan suku kata KV

ALAT BANTU MENGAJAR Kad gambar Kad perkataan KV+KV Kad manila Lembaran Kerja Kad perkataan Kad Gambar Kad mounting Lembaran Kerja

KEMAHIRAN BERFIKIR

1.Menghubung kait3. Mengingat semula2. Menjana Idea

PENERAPAN NILAI Toleransi Bekerjasama

Set induksi(10 minit)

Guru meminta murid memerhatikan sekeliling sekelas buat seketika. Guru meminta murid menulis nama 5 benda pada sekeping kertas. Guru meminta murid menukar helaian kertas sesama rakan. Murid membaca nama benda yang ditulis. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.

PerkembanganLangkah 1(15 minit)

Interaksi:1.Murid ditunjukkan dengan beberapa kad perkataan KV+KV. 2.Guru mengeja dan membunyikan perkataan KV+KV dengan diikuti oleh murid.3.Guru menunjukkan kad gambar dan murid memilih kad perkataan KV+KV.Lembaran kerja:1.Murid dibekalkan dengan lembaran kerja.2.Murid mendengar arahan guru.3.Murid menjawab lembaran kerja4.Guru menyemak jawapan murid

Langkah 2(15 minit)

Permainan:Pandang Sebut1.Murid dibekalkan dengan kad manila.2.Murid dikehendaki membaca perkataan KV+Kvyang dilekatkan pada kad manila.3.Murid mencari pasangan gambar yang bersesuaian dengan perkataan KV+KV yang dibaca dan melekatkannya sebelah kad perkataan.Interaksi:1.Guru menunjukkan beberapa kad perkataan V +KV kepada murid .2.Guru menyebut perkataan V+KV berdasarkan gambar dengan diikuti oleh murid.3.Guru menunjukkan kad perkataan dan murid memilih kad gambar yang bersesuaian.

Langkah 3(15 minit)

Lembaran kerja:1.Murid dibekalkan dengan lembaran kerja.2.Murid mendengar arahan guru.3.Murid menjawab lembaran kerja4.Guru menyemak jawapan murid bersama- sama dengan murid. Permainan:Cari Pasangan1.Murid dibekalkan dengan beberapa kad gambar dan kad perkataan.2.Murid mencari pasangan gambar berdasarkan kad perkataan yang dipilih.3.Murid yang dapat mencari pasangan yang banyak dikira sebagai pemenang.

Penutup(5 minit) Guru menunjukkan klip video Ikan Kekek Murid menyanyi bersama- sama dengan guru. Guru merumuskan isi pelajaran.

Refleksi ___________________________________________________________________________