rph pualaman
DESCRIPTION
seni yr 6TRANSCRIPT
RPH MINGGU 1 Mata Pelajaran:
Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 pagi
Kelas: 6 Unggul Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia –Pembalut Buku
Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Pualaman
Standard Pembelajaran
1.1 Persepsi Estetik
1.2 Aplikasi Seni
Objektif Pembelajaran
Diakhir pengajaran murid dapat:1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. Menghasilkan karya pualaman dengan gabungan teknik tiupan dan guntingan
Aktiviti PdP
1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai teknik campuran iaitu pualaman, lipatan dan guntingan serta tiupan.
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murniBBM Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan.
Refleksi
32 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00
Kelas 6 Unggul Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia –Pembalut Buku
Bidang Membuat Corak dan Rekaan- PualamanStandard Pembelajaran
1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Objektif Pembelajaran
Diakhir pengajaran murid dapat:1. Menghasilkan karya pualaman dengan gabungan teknik tiupan dan guntingan2. Membuat apresiasi terhadap karya
Aktiviti Pdp
1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya pualaman2. Membuat Apresiasi hasil karya
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murniBBM Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
Refleksi
32 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan
RPH MINGGU 2
BAHAN - BAHAN
PUALAMAN
TIUPAN
GUNTINGAN
HASIL KARYA PUALAMAN
RPH PAMERANMata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00
Kelas 6 Unggul Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia –Pembalut Buku
Bidang Pengurusan Pameran (Semasa )Standard Pembelajaran
1.1 Persepsi Estetik
1.2 Aplikasi Seni 1.1 Persepsi Estetik
1.4 Apresiasi Seni
Objektif Pembelajaran
Diakhir pengajaran murid dapat:1. Menjalankan pameran secara kolaboratif2. Membuat aspresiasi terhadap karya dan refleksi pameran
Aktiviti Pdp
1. Murid menyemak senarai tugas bagi memastikan semua persiapan pameran berjalan dengan baik.
2. Murid diberikan taklimat terakhir sebelum pameran bermula3. Murid memastikan perasmian pameran dan perjalanan pameran berlangsung dengan
lancar4. Murid membuat ekspresi kreatif untuk demonstrasi pualaman5. Murid membuat apresiasi seni terhadap karya dan refleksi pameran6. Murid mengadakan aktiviti jualan
EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murniBBM Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
Refleksi
32 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.