proposal cik erzian

Download Proposal Cik Erzian

Post on 09-Nov-2015

227 views

Category:

Documents

1 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

FAKULTI PENDIDIKAN DAN PEMBANGUNAN MANUSIAJABATAN PENDIDIKAN AWAL KANAK-KANAK DIPPEND: SEMESTER KHAS (SESI 2014/2015)

KOD & NAMA KURSUS:KAQ1033 - PERSEKITARAN PEMBELAJARAN YANG RESPONSIF UNTUK BAYI DAN KANAK-KANAK

KUMPULAN: A

TAJUK TUGASAN:LAPORAN PELAKSANAAN PROGRAM(SUKANEKA MESRA KOMUNITI)

DISEDIAKAN OLEH:

BIL.NAMA PENUHNO. MATRIK

1. STANLEY AMSNOV ANAK GASAHE20141009790

2. NOR HAMIZAH BT LONG@HUSSINE20141010109

3. WEE SHU LINGE20141010118

4. NUR ZAFIRAH BT HASHIME20141010124

5. NURAKMAL BT HUSSINE20141009779

6.SHARIFAH BASIRAH BT SYED MOHD HASHIME20141009760

NAMA PENSYARAH:CIK.ERZIAN HANIM MOHAMAD JAAFAR

TARIKH SERAHAN:

....................8.5.2015.....................

1.0 PENGENALAN

Sukaneka Mesra Komuniti 2015 merupakan program yang diadakan di Pra Sekolah Kebangsaan Tanjung Malim buat kali ke-5 yang merupakan kerjasama antara pihak sekolah,pihak PIBG,murid-murid serta kerjasama masyarakat. Permainan sukaneka yang diadakan bertujuan untuk mengisi masa lapang,bermain serta berseronok dalam kalangan kanak-kanak Pra Sekolah,ibu bapa serta masyarakat di samping dapat mengeratkan silaturrahim. . Permainan sukaneka mempunyai peranan yang penting dalam Pendidikan fizikal bagi murid-murid prasekolah. Walaupun objektif jangka pendek adalah menghiburkan para peserta, permainan sukaneka banyak memberi sumbangan yang baik terhadap perkembangan para peserta. Menerusi permainan sukaneka, para peserta dapat membina sifat jasmani dan sosial seperti yang diingini. Kepantasan, daya tenaga, ketangkasan, kemahiran dan game sense adalah beberapa contoh sifat jasmani yang diperlukan. Selain itu, permainan sukaneka juga dapat memberikan pengalaman dan pengetahuan kepada penganjur dalam pengelolaan sesuatu pertandingan seperti ini.

2.0 MATLAMAT

Matlamat sukaneka ini diadakan adalah untuk memupuk semangat kerjasama, persefahaman dan interaksi yang sihat di kalangan peserta. Selain itu, aktiviti permainan sukaneka yang dijalankan dapat membentuk sikap dan amalan positif di kalangan peserta dengan menunjukkan disiplin yang tinggi. Di samping itu, sukaneka ini juga secara tidak langsung dapat menjadikan kanak-kanak tersebut aktif dan seronok menjalankan aktiviti yang menarik dan produktif. Selain daripada murid dapat bekerjasama antara satu sama lain, nilai murni kasih sayang antara ibu bapa dan anak-anak jug adapt terjalin melalui aktiviti yang telah dirancang dalam program sukaneka kali ini. Hubungan sesame masyarakat juga dapat dipelihara dengan baik dan berterusan.

3.0 OBJEKTIF

1. Memupuk keyakinan dan sikap tidak berputus asa dalam diri peserta.2. Mengeratkan silaturrahim antara ibu bapa,masyarakat,pihak sekolah serta kanak-kanak.3. Membentuk warga yang sentiasa positif.4. Memberi peluang kepada kanak-kanak untuk menonjolkan bakat masing-masing.5. Memberi kebebasan kepada warga sekolah untuk mencorakkan idea aktiviti sukaneka yang diadakan.6. Melahirkan nili-nilai murni dalam diri seperti bekerjasama,bertangunggjawab,hormat menghormati,tolong-menolong.7. Menambahkan nilai pengetahuan dan pengalaman guru dalam mengeratkan hubungan dengan pihak luar.8. Memberi peluang kepada kanak-kanak mempelajari, mengaplikasi, memperoleh pengalaman dan memperkembang kemahiran, pengetahuan dan nilai yang terdapat dalam aktiviti sukaneka yang dijalankan.

4.0 TARIKH & MASA

Tarikh : 9 Mei 2015

Hari : sabtu

Masa : 8.30 pagi 12.30 tengah hari

5.0 TEMPAT Padang Sekolah Kebangsaan Tanjung Malim.

6.0 KUMPULAN SASARAN30 Orang murid prasekolah

7.0 JAWATANKUASA INDUK

Pengarah : En. Stanley amsnov anak gasahTimbalan pengarah : Cik nor hamizah binti long @ hussiin Setiausaha : Cik nurakmal binti hussinAJK protokol : Cik sharifah basirah binti syed mohd hashimBendahari : Cik nur zafirah binti hashimAJK peralatan : Cik Wee shu ling

AHLI JAWATANKUASA: Jawatan kuasa Protokol dan Sambutan: Cik Elizatulsima Bt Ab Rahman Cik Nur Maisarah Mansor

Jawatan kuasa Peralatan/ Logistik dan Teknikal: 1. En. Syed Muhammad Izam B. Syed Mahmud 2.En. Mohd Zaini Bin IsmailJawatan kuasa Teknik Pertandingan dan Pengadilan: 1. En.Suhailee Bin Abdullah 2.Puan Jasazaliwati Bt Jaafar 3. Puan Nor Wahidah Bt Zainuddin 4. Cik Siti Madinah Bt Zahari 5.Cik Intan Rashidah Bt Ibrahim

8.0 PROSES SEBELUM,SEMASA DAN SELEPAS PROGRAM SUKANEKA KOMUNITI DIJALANKAN

Proses sebelum program dijalankan Mesyuarat pibg bersama pihak sekolah,ibu bapa dan masyarakat. Mengumpul dana daripada pihak luar Memohon sponsor daripada Pejabat Pendidikan Daerah Membeli alatan untuk semua aktiviti yang dijalankan Mebersihkan kawasan yang digunakan untuk menjalankan aktiviti Menyediakan kemah,,sistem audio bagi kemudahan semasa aktiviti dijalankan Raptai diadakan untuk memudahkan perjalanan program supaya berjalan dengan lancarProses semasa aktiviti di jalankan Sesi pendaftaran pada jam 7.30-8.00 pagi Perhimpunan untuk taklimat pada kanak-kanak prasekolah sebelum acara di mulakan Iringan masuk tetamu-tetamu terhormat Senamrobik bersama pihak sekolah,ibu bapa,kanak-kanak,masyarakat dan tetamu yang hadir. Semua aktiviti diajalan kan serentak,antaranya : 1.Baling belon 2.Tarik tali 3.Masterchef 4.Tarik upih 5.kerusi berirama 6.senamobik 7.aktiviti kutipan -kira biji labu -belon sasaran -pancing itik Ucapan pengetua dan tetamu terhormat untuk merasmikan program sukaneka komuniti. Acara penyampaian hadiah kepada semua peserta Majlis bersurai dengan iringan keluar tetamu terhormat dan semua pihak dijemput menjamu selera.

Selepas program dijalankan

Aktiviti gotong royong bersama semua tetamu untuk membersihkan kawasan padang sebelum beredar. Pihak komuniti,ibu bapa dan pihak pibg bersama-sama mengemas peralatan yang telah digunakan. Majlis bersurai.

9.0SENARAI AKTIVITI:1.Baling belon2.Tarik tali3.Masterchef4.Tarik upih5.Kerusi berirama6.Senamrobik7.Aktiviti kutipan-kira biji labu-belon sasaran -pancing itik

10.0 AKTIVITI SUKANEKAkategori ibu bapa dan anak :1.tarik upih2.baling belon3.masterchef(keluarga)Kategori ibu bapa:1.tarik tali2.kerusi beriramaKategori kanak-kanak:1.bawa bola ping pong menggunakan sudu2.isi air dalam botol

Aktiviti sukaneka(kutipan)1.teka biji labu2.pancing itik3.belon sasaran

11.0 atur cara program9 mei 2015 (sabtu)

MasaaktivitiPelaksana Aktiviti

8.0 pagi-9.00 pagi

Pendaftaran peserta sukanekaJawatan kuasa Protokol dan Sambutan: 1. Cik Elizatulsima Bt Ab Rahman 2. Cik Nur Maisarah Mansor

9.00 pagi-9.30 pagi

Taklimat pembukaan program sukaneka mesra komunitiPengarah program(En.Stanley Amsnov anak gasah.)

9.30 pagi-12.00 tengahari

Pertandingan sukaneka bermula.Jawatan kuasa Teknik Pertandingan dan Pengadilan: 1. En.Suhailee Bin Abdullah2.Puan Jasazaliwati Bt Jaafar 3. Puan Nor Wahidah Bt Zainuddin 4. Cik Siti Madinah Bt Zahari 5.Cik Intan Rashidah Bt Ibrahim

12.30 tengahari-1.00petang

Penyampaian hadiah,penutupan program sukaneka mesra komuniti1.pengarah program(En.Stanley Amsnov Anak Gasah.)2.timbalan pengarah program(Cik Nor Hamizah Binti long @ Hussiin)

1.00 petangBersurai

12.0 alatan

AlatanKuantiti

khemah9 unit

Baldi12 unit

Botol kaca6 unit

Belon40 unit

Upih8 unit

kon20 unit

tali1 unit

kerusi30 unit

meja20 unit

pentas1 unit

mikrofon3 unit

Span10 unit

kuali6 unit

sudip10 unit

pisau10 unit

Plag ekstension10 unit

13.0 Anggaran PerbelanjaanBilPerkaraKuantitiHarga Seunit (RM)Jumlah Harga RM)

1HadiahAcara keluarga johan Naib johan2525 10.005.00 250.00125.00

2.HadiahAcara individu JohanNaib johanKetigaKeempat dan kelima

55510

10.008.007.005.00

50403550

3.Khemah dan meja1200.00200.00

4.Peralatan sukaneka

200.00200.00

5Makanan dan minuman1003.00300.00

6.Bahan mentah:a.bawang besarb. bawang putih c.cili kering

d.halia

e.garam

f.gula

g.minyak

1guni kecil

2 biji halia

1 paket kecil

1paket kecil

2 botol besar

5.00x3unit

1.00x2unit

2.00

3.00

13.00x2unit15.00

2.00

2.00

3.00

26.00

Jumlah kewangan diperlukan1298.00

Disediakan oleh: Disemak oleh: .. (Cik nur zafirah bt Hashim) (Stanley Amsnov Anak Gasah) Bendahari Pengarah

SUKANEKAKOMUNITIMESRA

TARIKH:9 MEI 2015(SABTU)TEMPAT:PADANG SEKOLAH TANJUNG MALIM PERAKMASA:8.00 PAGI-12.30 TENGAHARIPELBAGAI AKTIVITI MENARIK!!!

DIJEMPUT HADIRBERAMAI-RAMAI!!

1.BALING BELON 2.TARIK TALI3.MASTERCHEF4.TARIK UPIH5.KERUSI BERIRAMA6.SENAMROBIK7.AKTIVITI KUTIPAN

TEKA BIJI LABU

BELON SASARA