rph isnin 2.3.2015.docx

Upload: nur-firdaus

Post on 06-Oct-2015

225 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMata pelajaranSainsKelas Tahun 4

Masa 8.30 9.00 pagiHari Isnin

Kehadiran /20 orangTarikh02.03.2015

Topik Proses Hidup Tumbuhan

Standard Pembelajaran5.1 Tumbuhan bergerak balas terhadap rangsangan

Objektif PembelajaranPada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Menyatakan bahagian tumbuhan yang bergerak balas terhadap rangsangan2. Memerihalkan jenis rangsangan yang menyebabkan gerak balas tumbuhan

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Guru menunjukkan kepingan gambar rangsangan terhadap tumbuhan2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang ransangan dan bahagian tumbuhan yang terlibat 3. Murid menyatakan contoh rangsangan terhadap tumbuhan yang lain berdasarkan pengetahuan sedia ada mereka4. Murid memadankan kad raangsangan dengan bahagian tumbuhan yang terlibat dengan betul5. Murid melengkapkan lembaran kerja

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)Menjana idea- TMK

Bahan Bantu MengajarKad rangsangan, kepingan gambar tumbuhan, Buku Teks Sains, Buku latihan Sains

Penilaian PdPLembaran kerja, padanan kad rangsangan pada bahagian tumbuhan(buku latihan Sains)

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMata pelajaranMatematik Kelas Tahun 4

Masa 10.30 11.00 pagiHari Isnin

Kehadiran /20 orangTarikh02.03.2015

Topik Nombor dan Operasi : Operasi Bergabung

Standard Pembelajaran6.1 Penambahan dan penolakan

Objektif PembelajaranPada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Menambah dan menolak sebarang nombor dalam lingkungan 100 000

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Guru membuat simulasi operasi bergabung yang melibatkan penambahan dan penolakan2. Guru menunjukkan contoh soalan matematik yang melibatkan operasi bergabung tambah dan tolak.3. Murid menyelesaikan soalan matematik operasi bergabung yang melibatkan penambahan dan penolakan secara berkumpulan4. Setiap jawapan dipamerkan dan dilengkapkan dalam kotak teka silang nombor5. Murid melengkapkan lembaran kerja

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)Menjana idea- TMK

Bahan Bantu MengajarBahan simulasi ( gula-gula), kad soalan, kad teka silang nombor, buku teks matematik, buku latihan matematik

Penilaian PdPLembaran kerja operasi bergabung melibatkan penambahan dan penolakan ( buku latihan matematik)

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMata pelajaranPendidikan MoralKelas Tahun 2

Masa 11.00 11.30 pagiHari Isnin

Kehadiran /22 orangTarikh02.03.2015

Topik Hemah Tinggi

Standard Pembelajaran5.1 mengamalkan budi pekerti mulia sesama ahli keluarga

Objektif PembelajaranPada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Menyatakan kepentingan berbudi pekerti mulia sesama ahli keluarga

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Murid melakonkan situsi keluarga berdasarkan buku teks2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang contoh-contoh dan kepentingan beradab sopan berdasarkan situasi yang telah dilakonkan3. Murid melengkapkan lembaran kerja

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)Menjana idea- TMK

Bahan Bantu MengajarBuku teks Pendidikan Moral

Penilaian PdPLembaran kerja hemah tinggi

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMata pelajaranPendidikan Seni VisualKelas5 Tahun 2

Masa 12.30- 1.30 tengahariHari Isnin

Kehadiran /27 orangTarikh02.03.2015

Topik Menggambar: Montaj

Tema Alam semula jadi atau objek buatan manusia

Standard Pembelajaran1.1Persepsi Estetik1.1.1 Unsur seni: bentuk- ilusi, warna- sekunder dan tertier, ruang- ruang dalam1.1.2 Prinsip Rekaan: kepelbagaian imej, kesatuan komposisi1.2 Aplikasi Seni1.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis media1.2.2 Mengetahui penggunaan media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya teknik montaj

Objektif PembelajaranPada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada gambar teknik montaj2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan gambar teknik montaj

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Guru menunjukkan contoh gambar teknik montaj2. Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar dengan menggunakan teknik montaj

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)Menjana idea- TMK

Bahan Bantu MengajarContoh hasil karya montajMedia: gunting, kertas lukisan, gam, gambar daripada bahan bercetak

Penilaian PdPBerdasarkan 2 standard kandungan yang telah ditetapkan

Refleksi