rph 091110
TRANSCRIPT
8/8/2019 RPH 091110
http://slidepdf.com/reader/full/rph-091110 1/1
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN2 - 20 SELASA 9 / 11/ 2010
Minggu …………………: Hari ………………: Tarikh:……………………
KELAS/MASA/MATA
PELAJARAN
OBJEKTIF KANDUNGAN AKTIVITI IMPAK/CATATAN
LINUS
(BM)
5.30-6.30pm
Objektif:
1. Murid dapat membaca dan
memahami sekurang-kurangnya 3daripada 5 perkataan yang
mengandungi suku kata tertutup ’ng’dengan betul.
2. Murid dapat membina dan menulis
sekurang-kurangnya 3 daripada 5
perkataan yang mengandungi suku
kata tertutup ’ng’ dengan betul.
3. Murid dapat membaca danmemahami ayat tunggal yang
mengandungi suku kata tertutup ’ng’
dengan betul.
4. Murid dapat membina dan menulis
ayat tunggal yang mengandungi suku
kata tertutup ’ng’ dengan betul.
PSA:
Murid telah kenal suku kata tertutup
Kemahiran:
Unit 4 Makanan1.13 Murid dapat membaca dan memahami
perkataan yang mengandungi suku katatertutup ’ng’
2.13 Murid dapat membina dan menulis
perkataan yang mengandungi suku kata
tertutup ’ng’
5.4 Murid dapat membaca dan memahami
ayat tunggal yang mengandungi suku katatertutup ’ng’
6.4 Murid dapat membina dan menulis ayattunggal yang mengandungi suku kata
tertutup ’ng’
Perkataan:- pisang
- lemang
- sotong
- bawang
- kacang
Ilmu : Pendidikan kesihatan
SB : Kata nama am
Nilai : Makanan seimbang
BBM : Komputer riba, kertas A4, LCDProjektor, eratan gambar dan Lembaran
kerja
1
2
3
4
5
6
7
Set induksi – Permainan kecil ( cantumkan
keratan gambar)
Menyebut dan mengeja perkataan objek di
dalam gambar yang mengandungi suku katatertutup ‘ng’.
Latihan membina dan menulis perkataan
yang mengandungi suku kata tertutup ’ng’.
- Cantum suku kata dan tulis
perkataan yang dibina berdasarkan
gambar yang diberi.
Membaca dan memahami ayat tunggal yang
mengandungi suku kata tertutup ’ng’.
Latihan membina dan menulis ayat tunggal
yang mengandungi suku kata tertutup ’ng’.
- susun perkataan menjadi ayat yang
betul.
Berbincang jawapan.
Penutup - menyebut perkataan dan ayat
tunggal yang telah belajar pada hari ini.
BBM :
Keratan Gambar
Kad imbasanLembaran kerja
REFLEKSI :
1. Semua murid dapatmembaca dan memahami
sekurang-kurangnya 3
daripada 5 perkataan yang
mengandungi suku kata
tertutup ’ng’ dengan betul.
2. 2/5 orang murid dapat
membina dan menulissekurang-kurangnya 3
daripada 5 perkataan yang
mengandungi suku kata
tertutup ’ng’ dengan betul.
3. Murid dapat membacadan memahami ayat tunggal
yang mengandungi suku kata
tertutup ’ng’ dengan betul.
Murid dapat membina dan
menulis ayat tunggal yang
mengandungi suku kata
tertutup ’ng’ dengan betul.