242978723 rph-kaligr afi-2-ppt

12
NAMA AHLI KUMPULA N Puan Laila Sabli- SK St. Anne Puan Rosnah bt Elia – SK Abg. Hj Matahir Puan Christine – SK Sarikei

Upload: yamunah-subramaniam

Post on 29-Jul-2015

26 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

NAMA AHLI KUMPULAN

Puan Laila Sabli- SK St. Anne

Puan Rosnah bt Elia – SK Abg. Hj Matahir

Puan Christine – SK Sarikei

Puan Dahlia bt. Iboi – SK Rentap

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa: 60 minitKelas : Tahun 4 Tekun

Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang)

Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda Buku

STANDARD PEMBELAJARAN

2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1,2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip rekaan 2.1.1.2

2.2 Aplikasi Seni2.2.1 Media 2.2.1.1,2.2.1.22.2.2 Teknik dan Proses 2.2.2.1 Teknik kaligrafi

2.3 Ekspresi kreatif2.3.12.3.22.3.3

2.4 Apresiasi Seni2.4.12.4.22.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

BAHAN BANTU BELAJAR

PENILAIAN PdP

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik kaligrafi.2. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam

penghasilan penanda buku menggunakan tulisan kaligrafi.3.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni

visual.

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan kaligrafi.3.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)4.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.

Contoh penanda buku yang telah siap.

Pada Akhir pengajaran 25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Aktiviti : Kaligrafi

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Masa: 60 minitKelas : 4 Tekun

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

BAHAN BANTU BELAJAR

PENILAIAN PdP

REFLEKSI

STANDARD PEMBELAJARAN

2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1,2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip rekaan 2.1.1.2

2.2 Aplikasi Seni2.2.1 Media 2.2.1.1,2.2.1.22.2.2 Teknik dan Proses 2.2.2.1 Teknik kaligrafi

Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik kaligrafi.2. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam penghasilan penanda buku menggunakan teknik kaligrafi.

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan kaligrafi.3.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan dua Standard Kandungan.

Contoh kaligrafi, Komputer (Internet)Gunting bercorak, riben, kertas warna,kertas manila saiz A4, penebuk lubang, marker

Pada Akhir pengajaran 25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Mata Pelajaran :Pendidikan Seni Visual

Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda BukuAktiviti : Kaligrafi

Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang)

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 3)Mata Pelajaran : Masa: 60 minitKelas : 4 Tekun

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

BAHAN BANTU BELAJAR

PENILAIAN PdP

REFLEKSI

STANDARD PEMBELAJARAN

2.3 Ekspresi kreatif2.3.12.3.22.3.3

2.4 Apresiasi Seni2.4.12.4.22.4.3

Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam penghasilan penanda buku menggunakan teknik kaligrafi.

2.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas2.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)3.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.

Contoh kaligrafi, Komputer (Internet)Gunting bercorak, riben, kertas warna,kertas manila saiz A4, penebuk lubang, marker

Pada Akhir pengajaran 28 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 murid yang tidak mencapai objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang) Aktiviti : Kaligrafi

Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda Buku

BAHAN BBM

LANGKAH LANGKAH HASIL KARYA

SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG

LANGKAH LANGKAH HASIL KARYA

SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG

Hasil akhir

Sekian

Terima kasih........