Download - 242978723 rph-kaligr afi-2-ppt
NAMA AHLI KUMPULAN
Puan Laila Sabli- SK St. Anne
Puan Rosnah bt Elia – SK Abg. Hj Matahir
Puan Christine – SK Sarikei
Puan Dahlia bt. Iboi – SK Rentap
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa: 60 minitKelas : Tahun 4 Tekun
Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang)
Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda Buku
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1,2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip rekaan 2.1.1.2
2.2 Aplikasi Seni2.2.1 Media 2.2.1.1,2.2.1.22.2.2 Teknik dan Proses 2.2.2.1 Teknik kaligrafi
2.3 Ekspresi kreatif2.3.12.3.22.3.3
2.4 Apresiasi Seni2.4.12.4.22.4.3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
BAHAN BANTU BELAJAR
PENILAIAN PdP
REFLEKSI
Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik kaligrafi.2. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam
penghasilan penanda buku menggunakan tulisan kaligrafi.3.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni
visual.
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan kaligrafi.3.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)4.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.
Contoh penanda buku yang telah siap.
Pada Akhir pengajaran 25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Aktiviti : Kaligrafi
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)Mata Pelajaran : Masa: 60 minitKelas : 4 Tekun
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
BAHAN BANTU BELAJAR
PENILAIAN PdP
REFLEKSI
STANDARD PEMBELAJARAN
2.1 Persepsi Estetik2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1,2.1.1.2 2.1.1.32.1.2 Prinsip rekaan 2.1.1.2
2.2 Aplikasi Seni2.2.1 Media 2.2.1.1,2.2.1.22.2.2 Teknik dan Proses 2.2.2.1 Teknik kaligrafi
Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1. Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada corak teknik kaligrafi.2. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam penghasilan penanda buku menggunakan teknik kaligrafi.
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan kaligrafi.3.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan dua Standard Kandungan.
Contoh kaligrafi, Komputer (Internet)Gunting bercorak, riben, kertas warna,kertas manila saiz A4, penebuk lubang, marker
Pada Akhir pengajaran 25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata Pelajaran :Pendidikan Seni Visual
Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda BukuAktiviti : Kaligrafi
Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang)
CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 3)Mata Pelajaran : Masa: 60 minitKelas : 4 Tekun
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
AKTIVITI PdP
EMK
BAHAN BANTU BELAJAR
PENILAIAN PdP
REFLEKSI
STANDARD PEMBELAJARAN
2.3 Ekspresi kreatif2.3.12.3.22.3.3
2.4 Apresiasi Seni2.4.12.4.22.4.3
Pada akhir pembelajaran murid dapat:
1. Mengaplikasikan pengetahunan bahasa seni visual,media sert a proses dan teknik dalam penghasilan penanda buku menggunakan teknik kaligrafi.
2.Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.
1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas2.Murid menghasilkan kaligrafi.(EK1) (EK2) (EK 3)3.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)
1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni
1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.
Contoh kaligrafi, Komputer (Internet)Gunting bercorak, riben, kertas warna,kertas manila saiz A4, penebuk lubang, marker
Pada Akhir pengajaran 28 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2 murid yang tidak mencapai objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual
Modul 2 : Membuat corak dan rekaan (Terancang) Aktiviti : Kaligrafi
Tema dan Tajuk : Objek buatan manusia/ Penanda Buku