tapak rph

5
Bahagian Pembangunan Kurikulum Bahagian Pembangunan Kurikulum KEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA KEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA 1

Upload: suziliana-sulaiman

Post on 05-Aug-2015

50 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Tapak rph

Bahagian Pembangunan KurikulumBahagian Pembangunan KurikulumKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIAKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA

1

Page 2: Tapak rph

Bahagian Pembangunan KurikulumKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA

1. Mata Pelajaran, Kelas dan Masa/ Bilangan murid2. Tema/Tajuk3. Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)4. Objektif Pembelajaran5. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan dan TMK merupakan EMK yang diberi penekanan dalam KSSR. EMK sedia ada seperti Bahasa, Sains dan Teknologi, Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni dan Patriotisme masih diterapkan dalam PdP

7. Bahan Bantu Belajar8. Penilaian PdP/pentaksiran9. Refleksi:

i. Nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif PdPii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan)

Page 3: Tapak rph

Bahagian Pembangunan KurikulumKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA

Mata Pelajaran: Matematik

Kelas dan Masa/Bilangan murid: 4 Teratai/9.00 – 10.00 pagi / 35 orang 

Tajuk: Darab 

Standard Pembelajaran: 4.1(ii) 

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid dapat;mendarab sebarang nombor hingga tiga digit dengan nombor dua digit dan hasil darabnya, hingga 100 000.

 

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 

1.Adakan permainan pertandingan ‘Siapa Siap Dulu’  (Sediakan set soalan dan diselesaikan secara individu, berpasangan atau berkumpulan)

2.Selesaikan soalan/latihan berdasarkan kad imbasan.

Page 4: Tapak rph

Bahagian Pembangunan KurikulumKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA

EMK: Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan

 BBB: Kad imbasan, lembaran kerja

 Penilaian P&P/pentaksiran: Berdasarkan kepada keupayaan murid menyelesaikan soalan yang diberi. (B3D1E3)

 Refleksi: 25/35 murid dapat menyelesaikan soalan yang melibatkan darab tiga digit dengan dua digit.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

3. Tunjuk cara dan perbincangan.

4. Membuat latihan berdasarkan lembaran kerja yang disediakan.

Page 5: Tapak rph

Bahagian Pembangunan KurikulumBahagian Pembangunan KurikulumKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIAKEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA

5