rph

5
Tajuk/ Tema/Tunjang 1. kecergasan Standard kandungan 1.2 daya tahan otot (abdomen) Standard pembelajaran 1.2.1 bangkit tubi bengkok 5 1.2.2 tekan tubi gantung bengkok Objektif Di akhir PdP, murid akan dapat :- 1. Melakukan aktiviti fizikal bagi meningkatkan keupayaan 2. Memahami arahan serta peraturan 3. Berinteraksi dan berkomunikasi dengan rakan Aktiviti 1. Murid melakukan warming-up sebagai aktiviti pemanasan. 2. Guru menunjukkan cara tekan tubi bagi lelaki dan perempuan dengan betul. 3. Murid melakukan tekan tubi secara berpasangan 4. Murid melakukan tekan tubi di setiap check-point dengan mengikut setiap arahan yang terletak dalam setiap check-point. 5. Guru bertanyakan murid bahagian badan yang terlibat serta apakah ativiti yang telah dilakukan pada hari ini. Abm Wisel skital Emk Nilai-menyayangi tubuh badan Berdaya saing kerjasama Refleksi 4. 30/30 murid dapat melakukan aktiviti fizikal-tekan tubi bagi meningkatkan keupayaan ,memahami arahan serta peraturan serta dapat berinteraksi dan berkomunikasi dengan rakan dengan baik. Tajuk/ Tema 7. Kasih Sayang Standard kandungan Kepekaan dan perasaan cinta yang mendalam serta berkekalan yang lahir dari hati yag ikhlas. 7.1 menyayangi jiran Standard pembelajaran Pada akhir PdP murid dapat: 7.1.1 Menjelaskan cara menyayangi jiran 7.1.2 Menghuraikan kepentingan menyayangi jiran 7.1.3 Meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran 7.1.4 mengamalkan sikap menyayangi jiran Aktiviti 1. Guru menceritakan kisah “Ibu Kucing dan Anaknya” 2. Murid menyatakan nilai murni yang terdapat dalam cerita tersebut. 3. Guru mengaitkan dengan topik pembelajaran iaitu cara menyayangi jiran 4. Murid menghuraikan kepentingan menyayangi jiran 5. Murid meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran 6. Murid membuat latihan pengukuhan. Abm 1. Teks cerita “Ibu Kucing dan Anaknya” 2. Buku teks dan latihan Emk 1. Kerjasama 2. Berdaya saing Refleksi 21/21 murid dapat Menjelaskan cara menyayangi jiran, menghuraikan kepentingan menyayangi jiran,meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran serta mengamalkan sikap menyayangi jiran dengan baik Matapelajaran: Pendidikan Jasmani Hari : Isnin Tarikh : 6 Julai 2015 Tahun :Lima Masa : 850pagi - 950 pagi Bil Murid: 30/30 0rang Matapelajaran: Pendidikan Moral Hari : Isnin Tarikh : 6 Julai 2015 Tahun :Empat Masa : 850pagi - 950 pagi Bil Murid: 21/21 0rang

Upload: dang-anum

Post on 05-Jan-2016

250 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

contoh

TRANSCRIPT

Page 1: rph

Tajuk/ Tema/Tunjang

1. kecergasan

Standard kandungan

1.2 daya tahan otot (abdomen)

Standard pembelajaran

1.2.1 bangkit tubi bengkok 51.2.2 tekan tubi gantung bengkok

Objektif Di akhir PdP, murid akan dapat :-1. Melakukan aktiviti fizikal bagi meningkatkan keupayaan2. Memahami arahan serta peraturan3. Berinteraksi dan berkomunikasi dengan rakan

Aktiviti 1. Murid melakukan warming-up sebagai aktiviti pemanasan.2. Guru menunjukkan cara tekan tubi bagi lelaki dan perempuan dengan betul.3. Murid melakukan tekan tubi secara berpasangan4. Murid melakukan tekan tubi di setiap check-point dengan mengikut setiap arahan yang terletak dalam

setiap check-point.5. Guru bertanyakan murid bahagian badan yang terlibat serta apakah ativiti yang telah dilakukan pada

hari ini.Abm Wisel

skitalEmk Nilai-menyayangi tubuh badan

Berdaya saing kerjasama

Refleksi 4. 30/30 murid dapat melakukan aktiviti fizikal-tekan tubi bagi meningkatkan keupayaan ,memahami arahan serta peraturan serta dapat berinteraksi dan berkomunikasi dengan rakan dengan baik.

Tajuk/ Tema 7. Kasih Sayang

Standard kandungan

Kepekaan dan perasaan cinta yang mendalam serta berkekalan yang lahir dari hati yag ikhlas.7.1 menyayangi jiran

Standard pembelajaran

Pada akhir PdP murid dapat:7.1.1 Menjelaskan cara menyayangi jiran7.1.2 Menghuraikan kepentingan menyayangi jiran7.1.3 Meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran7.1.4 mengamalkan sikap menyayangi jiran

Aktiviti 1. Guru menceritakan kisah “Ibu Kucing dan Anaknya”2. Murid menyatakan nilai murni yang terdapat dalam cerita tersebut.3. Guru mengaitkan dengan topik pembelajaran iaitu cara menyayangi jiran4. Murid menghuraikan kepentingan menyayangi jiran5. Murid meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran6. Murid membuat latihan pengukuhan.

Abm 1. Teks cerita “Ibu Kucing dan Anaknya”2. Buku teks dan latihan

Emk 1. Kerjasama2. Berdaya saing

Refleksi 21/21 murid dapat Menjelaskan cara menyayangi jiran, menghuraikan kepentingan menyayangi jiran,meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran serta mengamalkan sikap menyayangi jiran dengan baik

Matapelajaran: Pendidikan Jasmani

Hari : IsninTarikh : 6 Julai 2015

Tahun :Lima Masa : 850pagi - 950 pagi

Bil Murid: 30/30 0rang

Matapelajaran: Pendidikan Moral

Hari : IsninTarikh : 6 Julai 2015

Tahun :Empat Masa : 850pagi - 950 pagi

Bil Murid: 21/21 0rang

Matapelajaran: TMK

Hari : IsninTarikh : 6 Julai 2015

Tahun :Empat Masa : 10.10-11.10 pagi (1jam)

Bil Murid: 23/23 0rang

Page 2: rph

Tajuk/ Tema Unit 1: komputer dan fungsinya

Standard kandungan

1.4 komponen unit sistem1.5 pemprosesan data

Standard pembelajaran

Pada akhir PdP murid dapat:1. Mengenal pasti port input dan output,pemacu cakeralut/pemacu cakera optik dan soket input arus

ulang alik (AC) pada unit sistem.2. Menerangkan maksud komputer dan kegunaan bahagian-bahagian penting komputer dan komponen

pada unit sistem.3. Menghubungkaitkan perkakasan dengan konsep antara input,proses,output dan storan.

Abm 1. Komputer,cpu,port usb2. Speaker3. Lembaran kerja

Emk 1. Berdaya saing2. kreatif

Refleksi 23/24 dapat mengenal pasti port input dan output,pemacu cakeralut/pemacu cakera optik dan soket input arus ulang alik (AC) pada unit sistem,menerangkan maksud komputer dan kegunaan bahagian-bahagian penting komputer dan komponen pada unit sistem serta menghubungkaitkan perkakasan dengan konsep antara input,proses,output dan storan dengan baik.

Tajuk/ Tema 7. Kasih Sayang

Standard kandungan

Kepekaan dan perasaan cinta yang mendalam serta berkekalan yang lahir dari hati yag ikhlas.7.1 menyayangi jiran

Standard pembelajaran

Pada akhir PdP murid dapat:7.1.1 Menjelaskan cara menyayangi jiran7.1.2 Menghuraikan kepentingan menyayangi jiran7.1.3 Meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran7.1.4 mengamalkan sikap menyayangi jiran

Aktiviti 7. Guru menceritakan kisah “Ibu Kucing dan Anaknya”8. Murid menyatakan nilai murni yang terdapat dalam cerita tersebut.9. Guru mengaitkan dengan topik pembelajaran iaitu cara menyayangi jiran10. Murid menghuraikan kepentingan menyayangi jiran11. Murid meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran12. Murid membuat latihan pengukuhan.

Abm 3. Teks cerita “Ibu Kucing dan Anaknya”4. Buku teks dan latihan

Emk 3. Kerjasama4. Berdaya saing

Refleksi 21/21 murid dapat Menjelaskan cara menyayangi jiran, menghuraikan kepentingan menyayangi jiran,meramalkan perasaan apabila menyayangi jiran serta mengamalkan sikap menyayangi jiran dengan baik

Tajuk/ Tema 1.nyanyian

Standard kandungan

1.1 Mari menyanyi

Standard pembelajaran

Pada akhir PdP murid dapat:1. Menyanyi dengan pernafasan yang betul.2. Menyanyi dengan pengeluaran suara yang betul.3. Menyanyi dengan sebutan yang jelas.

Aktiviti 1. Murid menyanyi lagu dalam peobagai meter duaan,tigaan,empatan.2. Guru menunjukkan cara yang betul dalam menarik nafas-analogi belon3. Murid mengaplikasikan teknik pernafasan yang betul.

Matapelajaran: Pendidikan Moral

Hari : SelasaTarikh : 7 Julai 2015

Tahun :Empat Masa : 7.20pagi - 8.20 pagi

Bil Murid: 21/21 0rang

Matapelajaran: Pendidikan Muzik

Hari : SelasaTarikh : 7 Julai 2015

Tahun :Lima Masa : 7.20pagi - 7.50 pagi

Bil Murid: 30/30 0rang

Page 3: rph

4. Guru menunjukkan cara bukaan mulut (emboshure) yang betul supaya dapat mengeluarkan suara dengan baik.

5. Murid mengaplikasikan teknik yang dipelajari dalam nyanyian lagu.Abm 1. Lagu patriotik

2. Buku emboshure mulut big bookEmk 4. Kerjasama

5. Berdaya saingRefleksi 6. 30/30 murid dapat menyanyi dengan pernafasan yang betul,menyanyi dengan

pengeluaran suara yang betul serta menyanyi dengan sebutan yang jelas.

Tajuk/ Tema Dinamik-lembut-kuat

Standard kandungan

Pengalaman muzikal-1.1 menyanyi pelbagai repertoir secara solo atau berkumpulan.

Standard pembelajaran

1.1.5 menyanyi dengan dinamikLembut(p) kuat (f)

Aktiviti 1. Mendengar rakaman lagu ‘Anak Ayam Didik’.2. Menyanyi dengan sebutan lirik yang jelas3. Latihan dinamik kuat atau lembut untuk pic yang diperdengarkan.4. Menyanyi lagu ‘Anak Ayam Didik’ berpandukan kad ikon dinamik.

Abm Cd 1 trck ack 11 dan 12 Cd 2 track 10

Emk 7. Kerjasama8. Berdaya saing

Refleksi 9. 20/20murid dapat menyanyi dengan pernafasan yang betul,menyanyi dengan pengeluaran suara yang betul serta menyanyi dengan sebutan yang jelas mengikut dinamik yang diperengarkan.

Tajuk/ Tema Unit 9: keberanian ditegakkan,nama baik dipertahankan.

Standard kandungan

Keadilan

Standard pembelajaran

Pada akhir PdP murid dapat: Menunjukkan cara berani mempertahankan nama baik masyarakat etempat

dengan berani dan beradab. Menyediakan boneka burung

Aktiviti Murid membaca teks cerita masyarakat burung madu yang berani Guru menyatakan sikap berani dalam kehidupan Secara berpasangan murid perlu menyatakan kepentingan berani

mempertahankan nama baik masyarakat setempat . Secara berkumpulan murid hendaklah menghasilkan orgami burung dan

mempamerkan kepada rakan-rakan.Abm Buku teks

Kertas lukisan Pensil warna

Emk 10. Kerjasama11. Berdaya saing

Refleksi 30/30 murid dapat menunjukkan cara berani mempertahankan nama baik masyarakat setempat dengan berani dan beradab serta dapat menyediakan boneka burung dengan baik.

Matapelajaran: Pendidikan Muzik

Hari : SelasaTarikh : 7 Julai 2015

Tahun :dua Masa : 8.20-8.50pagi

Bil Murid: 28/28 0rang

Matapelajaran: Pendidikan Moral

Hari : SelasaTarikh : 7 Julai 2015

Tahun :Lima Masa : 8.50-9.50 pagi

Bil Murid: 30/30 0rang

Page 4: rph

Matapelajaran: Pendidikan Muzik

Hari : Selasa Tarikh : 7 Julai 2015

Tahun :Tiga Masa : 1210-1240(30 minit)

Bil Murid: 22/23*azizie

Tajuk/ Tema/Tunjang

Dinamik Bunyi

Standard kandungan

Pengalaman muzikal1.3 membuat pergerakan mengikut muzik

Standard pembelajaran

1.3.1 membuat pergerakan mengikut aras dan arah berdasarkan: dinamik

Objektif Di akhir PdP, murid akan dapat :- Membuat pergerakan mengikut arah dan aras dinamik.

Aktiviti Murid mendemonstrasikan pergerakan asas Murid mendengar lagu lompat-lompat Murid melakukan pergerakan asas untuk menunjukkan dinamik

Abm Cd 1 track 15 Cd 1 track 16

Emk Kreatif Berdaya saing kerjasama

Refleksi 1. 22/23 murid dapat membuat pergerakan berdasarkan arah dan aras dinamik.

Matapelajaran: Pendidikan Moral

Hari : Rabu Tarikh : 7 Julai 2015

Tahun : Lima Masa : 820-920 pagi

Bil Murid: 30/30 0rang

Tajuk/ Tema/Tunjang

Standard kandunganStandard pembelajaran

Objektif Di akhir PdP, murid akan dapat :-

Aktiviti

Abm

Emk

Refleksi