rph

4
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Mata Pelajaran : Matematik Kelas : Tahun 5B Tarikh : 1/2/2015 Hari : Ahad Masa : 10.20 11.20 Bidang : Nombor dan operasi Topik : Nombor Bulat hingga 100 000 Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk: 1.3 Nombor dalam bentuk pola. Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk: 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor. Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran. Choose an item. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran. Choose an item. Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran: 1. Guru memaparkan ayat matematik tambah 2. Minta murid menganggar 3. Murid diterangkan pelbagai kaedah tambah 4. Latihan bertulis 5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa Pendekatan PdP : Kontekstual Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih

Upload: kristina-mckee

Post on 06-Nov-2015

242 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

contoh RPH

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 1/2/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.

Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor.

Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.

Choose an item.

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.

Choose an item.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:

1. Guru memaparkan ayat matematik tambah2. Minta murid menganggar3. Murid diterangkan pelbagai kaedah tambah4. Latihan bertulis

5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa

Pendekatan PdP : Kontekstual

Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih

Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).

Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang.Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 25/1/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000

Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.

Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:

1. Guru memaparkan jadual2. Minta murid mengelaskan nombor3. Murid membuat senarai secara bersistem4. Melengkapkan pola nombor yang diberikan5. Latihan bertulis

5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa

Pendekatan PdP : Kontekstual

Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih

Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).

Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang. Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 25/1/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000

Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.

Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:

1. Guru memaparkan jadual2. Minta murid mengelaskan nombor3. Murid membuat senarai secara bersistem4. Melengkapkan pola nombor yang diberikan5. Latihan bertulis

5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa

Pendekatan PdP : Kontekstual

Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih

Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).

Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang. Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana