rph tmrw isnin

Upload: thiradevi-balakrisnan

Post on 09-Mar-2016

221 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rancangan yang menarik

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS LINUS

Nama Guru: Pavithira Devi a/p Balakrisnan Masa: 08.15-09.15 pagiSekolah : SJK (T) Pulau Sebang Mata pelajaran: MatematikTahun : 2 Bilangan murid: 3 orangTarikh: 24 Ogos 2015(Isnin) Kehadiran : /5PERKARAVivekanandar(Sederhana)Valluvar(Lemah)

NAMA MURID1.Kalaiarasi2. Sathishkumar3.Vishwanathan4.Hariprasad 1.Manogar

TAJUK3.4 Melengkapkan ayat matematik1.1 Menama dan menentukan nilai

KEMAHIRAN

3.4.1 Melengkapkan ayat matematik operasi tolak yang melibatkan dua nombor1.1.3 Membilang objek dalam kumpulan 1 hingga 9

OBJEKTIF P & PPada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:1.Murid dapat melengkapkan 4 daripada 6 ayat matematik operasi tolak dengan betul.2.Murid dapat menulis 3 daripada 5 ayat matematik operasi tolak dengan betul.1.Murid dapat membilang 5 daripada 7 objek dengan betul.2.Murid dapat menulis 4 daripada 6 bilangan objek dalam kumpulan dengan betul.

PENGALAMAN SEDIA ADAMurid telah menguasai operasi tolak.Murid telah mengenal nombor 1 hingga 9.

ALAT BANTU MENGAJAR Kad Nombor Kad Ayat Matematik Kad Puzzle Nombor Sampul surat Kad gambar haiwan Lembaran Kerja Kad Nombor Kad Manila Kad gambar Guli Lembaran Kerja

KEMAHIRAN BERFIKIR

1.Mengumpul dan mengelas3. Mengingat semula2. Menjana Idea 4. Menghubung kait

PENERAPAN NILAI1.Toleransi3. Kerajinan2.Tolong - menolong

Set induksi(7 minit)

Guru menyembunyikan kad nombor di sekeliling bilik darjah. Murid mencari kad nombor. Murid mengumpulkan objek mengikut bilangan nombor yang diperoleh. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.

PerkembanganLangkah 1(15 minit)

Permainan:1.Murid dibekalkan dengan sampul surat yang mengandungi petikan ayat matematik.2.Murid diberi kad berwarna- warni.3.Murid melengkapkan ayat matematik berdasarkan situasi dalam petikan yang diberi.4.Murid menulis jawapan pada kertas sebak.5.Murid menukarkan ayat matematik sesama kawan.6.Permainan diteruskan sehingga semua ayat matematik dijawab.Interaksi:1.Murid ditunjukkan dengan beberapa objek.2.Guru membimbing murid untuk membilang objek tersebut.3.Guru memberi objek berlainan dan murid membilang objek.4.Guru menunjukkan kumpulan objek dan murid memilih kad nombor yang menjadi jawapan kepada bilangan objek berkenaan.

Langkah 2(15 minit)

Interaksi:1.Guru menunjukkan beberapa ayat matematik kepada murid.2.Guru menunjukkan cara penyelesaian kepada setiap ayat matematik berkenaan.3.Guru membimbing murid melengkapkan beberapa ayat matematik.

Lembaran kerja:1.Murid dibekalkan dengan lembaran kerja.2.Murid mendengar arahan guru.3.Murid membuat latihan dalam lembaran kerja4.Guru menyemak jawapan murid

Langkah 3(15 minit)

Lembaran kerja:1.Murid dibekalkan dengan lembaran kerja.2.Murid mendengar arahan guru.3.Murid membuat latihan dalam lembaran kerja.4.Guru menyemak jawapan murid bersama- sama dengan murid. Permainan:1.Murid dibekalkan dengan kad gambar.2.Murid membilang kumpulan objek.3.Murid melekatkan kad gambar pada kad manila mengikut nombor yang diberi.

Penutup(8 minit)

Penutup kognitif : Guru menunjukkan objek dan murid menyatakan kuantiti objek. Murid melengkapkan ayat matematik pada papan tulis. Guru merumuskan isi pelajaran bersama- sama dengan murid.