rph (pk5)

2
Panitia Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan Rancangan Mengajar Harian Har i : Selasa Tarik h : 14 Julai 2015 Tingkatan : 5F/5G Tajuk : Gaya Hidup Sihat Sub Tajuk : Pengurusan Stres Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, diharapkan murid-murid dapat: 1. Psikomotor : - 2. Kognitif: : Menerangkan punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya. 3. Afektif : kesedaran. Bahan : Buku teks Langkah Aktiviti Set Induksi Guru bertanya kepada pelajar maksud stres. Langkah 1 Guru menerangkan maksud seks tidak normal. Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan dan bincang: punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya. Langkah 2 Murid membentuk kumpulan. Murid melakukan aktiviti dibawah pengawasan guru. Murid membincangkan: punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya. Langkah 3 Pembentangan oleh murid secara berkumpulan. Penutup Murid dapat menyatakan: punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya. Kerja Susulan Pelajar merujuk muka surat 204 bagi mencari maklumat mangenai pengurusan stres.. : Apakah perbezaan antara eustres dan distres?

Upload: fong-wee-lee

Post on 05-Sep-2015

231 views

Category:

Documents


2 download

DESCRIPTION

RPH

TRANSCRIPT

Panitia Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan

Panitia Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan

Rancangan Mengajar Harian

Hari:Selasa Tarikh:14 Julai 2015

Tingkatan:5F/5G

Tajuk:Gaya Hidup Sihat

Sub Tajuk:Pengurusan Stres

Hasil Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, diharapkan murid-murid dapat:

1. Psikomotor:-

2. Kognitif::Menerangkan punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya.

3. Afektif:kesedaran.

Bahan:Buku teks

LangkahAktiviti

Set Induksi Guru bertanya kepada pelajar maksud stres.

Langkah 1 Guru menerangkan maksud seks tidak normal.

Murid dibahagikan kepada 3 kumpulan dan bincang:

punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya.

Langkah 2 Murid membentuk kumpulan.

Murid melakukan aktiviti dibawah pengawasan guru. Murid membincangkan:

punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya.

Langkah 3 Pembentangan oleh murid secara berkumpulan.

Penutup Murid dapat menyatakan: punca-punca stres menghadapi alam dewasa dan cara-cara mengatasinya.

Kerja Susulan

Pelajar merujuk muka surat 204 bagi mencari maklumat mangenai pengurusan stres..

KBAT:Apakah perbezaan antara eustres dan distres?