rph baru dr
TRANSCRIPT
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 1/7
TASKA BONDAMAMA : SENI VISUAL
Hari : Rabu
Tarikh : 11/01/2012
Kelas/ kumpulan : Taska BondaMama
Bilangan Kanak-Kanak : 15 0rang
Bilangan Kanak-Kanak Yang Hadir : 15 Orang
Aktiviti : Bergambar dan corak rekaan
Tajuk : Capan
Pengetahuan Sedia ada : Mengecop dan Mewarna
Objektif Pengajaran : Dapat peluang meneroka dan cuba idea baru melalui pelbagai bahan
Bahan bantu mengajar: Kertas Mahjong
Penerapan nilai murni : Kekemasan, kesenian, dan ketekunan.
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 2/7
Langkah
/MasaIsi Kandungan Proses Pembelajaran dan Pembelajaran Cacatan/BBM
Aktiviti Guru Aktiviti Murid
Set Induksi(15 minit)
Capan adalah salahsatu aktiviti seni dan
kraf
1. Mengumpul kanak-kanak
2. Menunjukkancontoh
3. Menjelaskan teknik
1. Murid bersedia ditempat duduk
2. Mendengar penjelasan guru
mengenai aktiviti
Langkah 1
(10 minit)
Maksud seni : seni
terbahagi kepada duaiaitu seni visual dan
seni kraf
1. Mengedarkan
peralatan sambilmemperkenalkan
peralatan kepadamurid
1. Memastikan
peralatan dan bahandisediakan dengan
cukup dan lengkapoleh guru.
- Kertas
mahjon
- Warna
air
Langkah 2(40 minit)
Prosedur Pembuatan1. Warnakan
tapak tangan
denganmenggunakanwarna air
2. Copkan diatas kertas
yangdisediakan
1. Guru mewarnakantapak tangan dengan
menggunakan warna
air 2. Guru copkan
tangannya di atas
kertas yangdisediakan
3. Guru menunjukkan pelbagai corak
denganmenggunakkan
tapak tangan4. Guru meminta murid
melakukan aktiviti5. Guru memantau
murid6. Guru membetulkan
kesilapan muridsekiranya terdapat
kesilapan dalammelakukan aktiviti
1. Murid meniru gayaguru
2. Murid mengikuti
teknik-teknik yangditunjukkan
3. Murid mencipta
pelbagai corak dengan tapak
tangan mereka4. Murid menanyakan
soalan jika tidak faham
5. Murid meneruskanaktiviti tersebut
6. Murid melakukanaktiviti dengan
betul danmelakukkan dengan
bersungguh-sungguh
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 3/7
3. Pelbagaikan
corak denganmenggunakan
tapak tangan
Langkah 3(5 minit)
Penutup 1. Guru meminta hasilmurid-murid yang
telah dilakukan2. Guru meminta
menampalkan didinding
1. Muridmenunjukkan hasil
kerja masing-masing
2. Murid-muridmenampalkan hasil
kerja mereka didinding.
Refleksi Guru
______________________________________________________________________________
Refleksi Murid
______________________________________________________________________________
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 4/7
TADIKA SERI CAHAYA : SENI PERSEMBAHAN
Hari : Rabu
Tarikh : 11/01/2012
Kelas/ kumpulan :
Bilangan Kanak-Kanak : 15 0rang
Bilangan Kanak-Kanak Yang Hadir : 10 Orang
Aktiviti : Seni Tarian
Tajuk : Seni Persembahan
Pengetahuan Sedia ada : Pergerakan asas tarian
Objektif Pengajaran : (KT 3.1.4) mengenal tarian daripada pelbagai budaya Malaysia
Bahan bantu mengajar: Radio dan alat muzik
Penerapan nilai murni :. Kesabaran, mengeratkan perkauman
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 5/7
Langkah
/MasaIsi Kandungan Proses Pembelajaran dan Pembelajaran Cacatan/BBM
Aktiviti Guru Aktiviti Murid
Set Induksi(15 minit)
Tarian adalah satu pergerakan yang
menarik danmengembirakan
1. Mengumpul kanak-kanak
2. Menunjukkancontoh
3. Menjelaskan teknik
1. Murid bersediadi tempat duduk
2. Mendengar penjelasan guru
mengenaiaktiviti
Langkah 1(10 minit)
Maksud Tarian :Tarian adalah seni
pergerakan yangmempunyai unsur-
unsur tariantradisional yang
melambangkan
sesebuah masyarakatdi Malaysia
1. Memperkenalkan jenis-jenis tarian,
dan muzikdalamtarian tradisional
1. Melakukan aktivitimemanaskan badan
terlebih dahulusebelum aktiviti
dijalankan
- Pemain c
- televisye
Langkah 2(40 minit)
1. AsasPergerakan
Tarian
1. Menunjukkan,membantu dan
membetulkankesilapan sewaktu
menjalankanaktiviti
2. Guru memberi peluang kepadamurid untuk
menunjukkanekspresi diri.
1. Murid mengikut pergerakkan yang
dilakukan oleh gurusecara berulang-
ulang
8/3/2019 RPH baru dr
http://slidepdf.com/reader/full/rph-baru-dr 6/7
Langkah 3
(5 minit)
Penutup 1. Guru mengarah
kank-kanak untuk membuat
pergerakkan tariansecara keseluruhan
2. Guru memberiarahan dan
menunjukkan agar murid melakukan
µcooling down¶
1. Mengikut arahan
guru untuk melakukan aktiviti
tersebut.
Refleksi Guru :-
______________________________________________________________________________
Refleksi Murid :
______________________________________________________________________________