rph pemulihan

5
KELAS / MASA / MATA PELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN BBM / CATATAN / IMPAK 1K ( 7 orang) Masa: Pemulihan (BM) Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Murid-murid menyusun kad abjad.(a- z) 1. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC2. Murid-murid membaca A Z dengan bimbingan guru. 3. Murid membaca secara individu. 4. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z) BBM: Carta abjad Kad abjad Lagu ABC Buku tulis Impak: ___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini. 1H(8 orang) Masa: Pemulihan (BM) Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Murid-murid menyusun kad abjad.(a- z) 1.. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC2. Murid-murid membaca A Z dengan bimbingan guru. 3. Murid membaca secara individu. 4. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z) BBM: Carta abjad Kad abjad Lagu ABC Buku tulis Impak: ___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini. KELAS / MASA / MATA PELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN BBM / CATATAN / IMPAK 3E (2 orang) Masa: Pemulihan (BM) Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Mengisi tempat kosong dengan jawapan yang betul. 1. Membaca kad perkataan. 2. Membaca ayat mudah tanpa eja. BBM: Kad perkataan Kad gambar Impak: ___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

Upload: boon-hui-lee

Post on 20-Jul-2016

41 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

Page 1: RPH pemulihan

KELAS / MASA / MATA PELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

BBM / CATATAN / IMPAK

1K ( 7 orang)

Masa:

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z)

1. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC’

2. Murid-murid membaca A –Z dengan bimbingan guru.

3. Murid membaca secara individu.

4. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z)

BBM:Carta abjadKad abjadLagu ABCBuku tulis

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

1H(8 orang)

Masa:

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z)

1.. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC’

2. Murid-murid membaca A –Z dengan bimbingan guru.

3. Murid membaca secara individu.

4. Murid-murid menyusun kad abjad.(a-z)

BBM:Carta abjadKad abjadLagu ABCBuku tulis

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

KELAS / MASA / MATA PELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

BBM / CATATAN / IMPAK

3E (2 orang)Masa:

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1. Mengisi tempat

kosong dengan jawapan yang betul.

1. Membaca kad perkataan.

2. Membaca ayat mudah tanpa eja.

BBM:Kad perkataanKad gambar

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

KELAS / MASA / OBJEKTIF AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN BBM / CATATAN /

Page 2: RPH pemulihan

MATA PELAJARAN

PEMBELAJARAN PENGAJARAN IMPAK

1K ( 7 orang)

Masa: 1.00-2.00

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1 Menulis adjadJj, Kk dan Ll.

1. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC’

2. Murid-murid membaca A –Z dengan bimbingan guru.

3. Murid membaca secara individu.

4. Murid-murid menulis adjad Jj, Kk dan Ll.

5. Murid menulis dalam buku tulisan.

BBM:Carta abjadKad abjadLagu ABCBuku tulis

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

1H(8 orang)

Masa:3.20-4.20

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1 Menulis adjadJj, Kk dan Ll.

1. Murid-murid menyanyi lagu Adjad ABC’

2. Murid-murid membaca A –Z dengan bimbingan guru.

3. Murid membaca secara individu.

4. Murid-murid menulis adjad Jj, Kk dan Ll.

5. Murid menulis dalam buku tulisan.

BBM:Carta abjadKad abjadLagu ABCBuku tulis

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

KELAS / MASA / MATA PELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

BBM / CATATAN / IMPAK

3E (2 orang)Masa: 1.00-2.00

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Menjawab pemahaman.

1. Membaca kad perkataan.

2. Mengisi tempat kosong dengan perkataan yang betul.

3. Membaca ayat mudah tanpa eja.

BBM:Kad perkataanKad gambar

Impak:___ daripada ___orang murid menguasai kemahiran ini.

Page 3: RPH pemulihan

KELAS / MASA / MATA PELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

BBM / CATATAN / IMPAK

4L

9.30 – 10.30 a.m.

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1. Mengeja,

menyebut dan

Bilangan Murid: 4 orang1. Murid menulis perkataan KVK

berdasarkan gambar yang diberi.2. Murid mengeja dan menyebut

perkataan KVK dengan bimbingan guru.

3. Aktiviti pengayaan dan pemulihan

BBM:Kad imbas perkataan KVK, Lembaran Kerja, kad gambar.

Impak:

Page 4: RPH pemulihan

menulis perkataan KVK dengan betul.(bom, sen, rak, pos, jag, pin)

dijalankan. ___ daripada 4 orang murid menguasai kemahiran perkataan KVK.

4F

10.00 – 10.30 a.m.

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:Kumpulan A:1. Mengeja,

menyebut dan menulis perkataan KV+KV dengan betul.(ceri, jeli, roti, susu, ciku, nona)

Kumpulan B:1. Mengeja,

menyebut dan menulis perkataan KVK dengan betul.(bom, sen, rak, pos, jag, pin)

Kumpulan A (Seorang):1. Murid mengeja dan menyebut

perkataan KV+KV dengan bimbingan guru.

2. Murid melengkapkan lembaran kerja yang berkaitan dengan perkataan KV+KV yang dipelajari.

3. Aktiviti pengayaan dan pemulihan dijalankan.

Kumpulan B (2 orang):1. Murid menulis perkataan KVK

berdasarkan gambar yang diberi.2. Murid mengeja dan menyebut

perkataan KVK dengan bimbingan guru.

3. Aktiviti pengayaan dan pemulihan dijalankan.

BBM:Kum\pulan A:Kad imbas perkataan KV+KV, Lembaran Kerja, kad suku kata dan kad gambar.Kumpulan B:Kad imbas perkataan KVK, Lembaran Kerja, kad gambar.

Impak:Kumpulan A:___ orang murid menguasai kemahiran perkataan KV+KV.Kumpulan B:___ daripada 2 orang murid menguasai kemahiran perkataan KVK.

4J, 4G

11.50 – 12.50 p.m.

Pemulihan (BM)

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:Kumpulan A:1. Mengeja,

menyebut dan menulis perkataan KV+KV dengan betul.(ceri, jeli, roti, susu, ciku, nona)

Kumpulan B:1. Mengeja,

menyebut dan menulis perkataan KVK dengan betul.(bom, sen, rak, pos, jag, pin)

Kumpulan A (7 orang):1. Murid mengeja dan menyebut

perkataan KV+KV dengan bimbingan guru.

2. Murid melengkapkan lembaran kerja yang berkaitan dengan perkataan KV+KV yang dipelajari.

3. Aktiviti pengayaan dan pemulihan dijalankan.

Kumpulan B (2 orang):1. Murid menulis perkataan KVK

berdasarkan gambar yang diberi.2. Murid mengeja dan menyebut

perkataan KVK dengan bimbingan guru.

3. Aktiviti pengayaan dan pemulihan dijalankan.

BBM:Kumpulan A:Kad imbas perkataan KV+KV, Lembaran Kerja, kad suku kata dan kad gambar.Kumpulan B:Kad imbas perkataan KVK, Lembaran Kerja, kad gambar.Impak:Kumpulan A:___ daripada 7 orang murid menguasai kemahiran perkataan KV+KV.Kumpulan B:___ daripada 2 orang murid menguasai kemahiran perkataan KVK.