rph moral terima kasih kumpulan 7 nilai ke-4

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR 1. Mata Pelajaran dan Kelas : Pendidikan Moral /6 Anggerik 2. Tajuk : Perwira Negara 3. Masa : 0730-0830 (60 minit) 4. Standard Pembelajaran : - 4.1.1 - 4.1.2 - 4.1.3 5. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: - Menceritakan sekurang-kurangnya dua jasa yang disumbangkan oleh tokoh Negara. - Menyenaraikan sekurang-kurangnya dua kepentingan menghargai jasa dan pengorbanan tokoh Negara. - Menyatakan perasaan apabila menghargai jasa dan pengorbanan tokoh Negara. 6. EMK : - Kreatif dan inovatif - Teknologi maklumat 7. Bahan Bantu Mengajar : - video - petikan 8. Penilaian P&P :

Upload: josephine-elbrina

Post on 05-Jan-2016

25 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph moral tahun 6

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Moral Terima Kasih Kumpulan 7 Nilai Ke-4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR

1. Mata Pelajaran dan Kelas : Pendidikan Moral /6 Anggerik

2. Tajuk : Perwira Negara

3. Masa : 0730-0830 (60 minit)

4. Standard Pembelajaran :

- 4.1.1

- 4.1.2

- 4.1.3

5. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid

dapat:

- Menceritakan sekurang-kurangnya dua jasa yang disumbangkan oleh

tokoh Negara.

- Menyenaraikan sekurang-kurangnya dua kepentingan menghargai jasa

dan pengorbanan tokoh Negara.

- Menyatakan perasaan apabila menghargai jasa dan pengorbanan tokoh

Negara.

6. EMK :

- Kreatif dan inovatif

- Teknologi maklumat

7. Bahan Bantu Mengajar :

- video

- petikan

8. Penilaian P&P :

- Lembaran kerja.

Page 2: Rph Moral Terima Kasih Kumpulan 7 Nilai Ke-4

9. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :

- Tayangan video berkaitan tokoh Negara. Murid bersoal jawab mengenai

video yang telah ditonton.

https://www.youtube.com/watch?v=BO6PCDZsbpA - Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

- Setiap kumpulan diedarkan petikan teks ( berkaitan tokoh negara ) yang

berbeza mengikut kumpulan masing-masing. Murid menaakul dan

memahami petikan teks yang dibaca.

- Secara berkumpulan, murid berbincang mengenai jasa dan pengorbanan

tokoh berdasarkan petikan teks yang dibaca. Wakil kumpulan diminta

bercerita mengenai jasa dan pengorbanan tokoh tersebut di hadapan

kelas.

- Murid menyenaraikan kepentingan menghargai jasa dan pengorbanan

tokoh Negara dalam bentuk grafik ( Mengikut kreativiti murid )

- Murid menyatakan perasaan apabila menghargai jasa dan pengorbanan

tokoh Negara.

10.Refleksi :

______________________________________________________________

______________________________________________________________

Page 3: Rph Moral Terima Kasih Kumpulan 7 Nilai Ke-4

Soalan (set induksi)

1) Apa yang dapat kamu perhatikan mengenai video yang ditayangkan sebentar tadi?

2) Apakah nilai yang dapat kamu lihat menerusi video tersebut?

Contoh Peta grafik

Kepentingan menghargai jasa dan pengorbanan tokoh

Negara.