rph ahad m36

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 36 / Ahad / 11 Jun 2015 2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran Tahun 3Bijak / 08.00pg – 09.30pg / Bahasa Malaysia 3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) TEMA 10 : SAINS TEKNOLOGI DAN INOVASI / Sains dan Teknologi (KOD) 1.2.6 4. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : Mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan ayat yang betul dan tepat. Pelaksanaan Saringan LINUS (Menulis) konstruk 1 – 6 5. Aktiviti PDP: KUMPULAN MENGUASAI 1. Murid mendengar penerangan daripada guru. 2. Murid murid berbincang dalam kumpulan. 3. Wakil kumpulan murid membentangkan hasil perbincangan kumpulan mereka. 4. Murid bersoal jawab dengan guru untuk mendapatkan hasil pembentangan setiap kumpulan. 5. Murid membuat latihan yang guru berikan. 6. Murid mengikuti pelaksanaan saringan Linus menulis. 6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) 1. Kreatif dan inovatif 7. Bahan Bantu Mengajar: 1. Buku teks 2. Papan tulis kecil 3. Marker pen 4. Manual saringan Linus menulis 5. Instrumen saringan Linus menulis 8. Penilaian PDP: 1.

Upload: mohd-fairuz-munazah

Post on 23-Jan-2016

232 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

1

TRANSCRIPT

Page 1: RPH AHAD M36

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 36 / Ahad / 11 Jun 20152. Kelas / Masa / Mata

PelajaranTahun 3Bijak / 08.00pg – 09.30pg / Bahasa Malaysia

3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD)

TEMA 10 : SAINS TEKNOLOGI DAN INOVASI / Sains dan Teknologi (KOD) 1.2.6

4. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :Mendengar, memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan ayat yang betul dan tepat.

Pelaksanaan Saringan LINUS (Menulis) konstruk 1 – 6

5. Aktiviti PDP: KUMPULAN MENGUASAI1. Murid mendengar penerangan daripada guru.2. Murid murid berbincang dalam kumpulan.3. Wakil kumpulan murid membentangkan hasil perbincangan kumpulan

mereka.4. Murid bersoal jawab dengan guru untuk mendapatkan hasil

pembentangan setiap kumpulan.5. Murid membuat latihan yang guru berikan.6. Murid mengikuti pelaksanaan saringan Linus menulis.

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1. Kreatif dan inovatif

7. Bahan Bantu Mengajar: 1. Buku teks2. Papan tulis kecil3. Marker pen4. Manual saringan Linus menulis5. Instrumen saringan Linus menulis

8. Penilaian PDP: 1.

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah

Page 2: RPH AHAD M36

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 21 / Ahad / 21 Jun 20152. Kelas / Masa / Mata

PelajaranTahun 1 Cerdik / 10.00 pagi – 11.30 / Bahasa Malaysia

3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD)

TEMA 5 : MARI BERTANI / Buah-buahan Tempatan (KOD) 2.4.3

4. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :1. Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dengan tepat daripada

pelbagai bahan.

Kumpulan Tidak Menguasai:Konsturk 4Konstruk 7

2. Aktiviti PDP: KUMPULAN 11. Murid membaca petikan yang guru beri.2. Murid menyelesaikan latihan yang guru beri.3. Murid bersoal jawab dengan guru.4. Murid menyudahkan tugasan mereka.

KUMPULAN 21. Murid menulis semula petikan ayat yang telah mereka terima daripada

guru ke daam buku tulis.2. Murid membaca semula petikan tersebut dengan bantuan guru.3. Murid menyelesaikan latihan yang guru beri.4. Murid membuat bermainan menyambung suku kata.

KUMPULAN 31. Murid menyelesaikan latihan dalam lembaran kerja.2. Murid mengeja dan membunyikan perkataan-perkataan yang terdapat

pada lembaran kerja.3. Murid dibimbing oleh guru untuk mengeja dan membunyikan perkataan-

perkataan yang diberi berdasarkan kad suku kata.4. Murid membuat latih tubi mengeja perkataan.

1. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1. Kreatif dan inovatif

2. Bahan Bantu Mengajar: 1. Petikan2. Buku tulis3. Lembaran kerja4. Manual Linus Bertulis’5. Instrumen Linus Bertulis

3. Penilaian PDP: 1.

Page 3: RPH AHAD M36

1. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah

1.