copy of pengajaran harian minggu 18 2015

7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU 19 Minggu 19 ( 25 MAY -29 MAY 2015 ) PEPERIKSAAN PERTENGAHAN TAHUN Tarikh / Hari 25 May 2015 ISNIN 25 May 2015 ISNIN 25 May 2015 ISNIN Tingkatan 4C 4D 4E Masa Mengawas 0720-0840 0920-1040 1100-1220 Masa Peperiksaan 0740-0840 0900-1040 1140-1340 Kertas PSK P.Islam Kertas P.Islam Kertas 1 Persediaan Guru (Bahan Bantu Mengajar) Kertas Soalan PSK Kertas Soalan P.Islam Kertas Kertas Soalan P.Islam Kertas 1 Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Guru memberi arahan 2. Pengedaran kertas soalan 3. Murid menjawab soalan 4. Guru memberi arahan berhenti menjawab kertas soalan./ guru mengumpul kertas jawapan murid Nilai Yakin diri , bertanggungjawab dan kerjasama Refleksi

Upload: nathan-hall

Post on 06-Nov-2015

238 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

RPH

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMINGGU 19Minggu19 ( 25 MAY -29 MAY 2015 )

PEPERIKSAAN PERTENGAHAN TAHUN

Tarikh / Hari

25 May 2015 ISNIN25 May 2015 ISNIN25 May 2015 ISNIN

Tingkatan

4C4D4E

Masa Mengawas

0720-08400920-1040

1100-1220

Masa Peperiksaan0740-08400900-10401140-1340

Kertas PeperiksaanPSKP.Islam Kertas 2P.Islam Kertas 1

Persediaan Guru

(Bahan Bantu Mengajar)

Kertas Soalan PSKKertas Soalan

P.Islam Kertas 2Kertas Soalan

P.Islam Kertas 1

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

1. Guru memberi arahan

2. Pengedaran kertas soalan

3. Murid menjawab soalan

4. Guru memberi arahan berhenti menjawab kertas soalan./ guru mengumpul

kertas jawapan murid

Nilai Yakin diri , bertanggungjawab dan kerjasama

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMINGGU 18

Minggu18 ( 18 MAY -22 MAY 2015 )

Tarikh / Hari

21 May 2015 /KHAMIS

Tingkatan

31

Peruntukan Masa0800-0920

TunjangKecergasanKesihatan Diri Dan Keluarga

Kemahiran/Gaya Hidup Sihat

Kesukanan Keselamatan Dan Pertolongan Cemas

Bidang Pembelajaran / TajukPJ. KEMAHIRAN

Kemahiran Sukan & Rekreasi

Sofbol

Objektif PembelajaranPsikomotor Melakukan sekurang-kurangnya dua kemahiran asas dalam permainan sofbol serta mengaplikasikan kelajuan dalam permainan

.

Kognitif

Menyatakan kemahiran asas permainan sofbol

Afektif Mempamerkan sifat daya usaha, berdisiplin

Persediaan Guru

(Bahan Bantu Mengajar)

kayu dan bola soft ball

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

1. Memanaskan badan2. Gerak kerja kelas murid melakukan kemahiran asas soft ball

3. Cooling down

Standard Prestasi / DSP

Nilai Yakin diri , bertanggungjawab, keselamatan dan kerjasama

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMinggu18 ( 18 MAY -22 MAY 2015 )

Tarikh / Hari

20 May 2015 RABU

Tingkatan

PERALIHAN

Peruntukan Masa0800-0920

TunjangKecergasan Kesihatan Diri Dan Keluarga

Kemahiran Gaya Hidup Sihat /

Kesukanan Keselamatan Dan Pertolongan Cemas

Bidang Pembelajaran / TajukPemakanan

Objektif PembelajaranPsikomotor

Kognitif

Menyatakan jenis makanan dalam setiap Aras piramid makanan. Menjelaskan kepentingan mengambil pelbagai

Afektif Merancang contoh sajian makanan seimbang.

Persediaan Guru

(Bahan Bantu Mengajar)

Piramid makanan.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

i. Perbincangan tentang sajian makanan seimban

ii. Soal jawab

Standard Prestasi / DSP

Nilai Yakin diri , bertanggungjawab dan kerjasama

Refleksi

MINGGU 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 18TARIKH19 May 2015

HARI SELASA

MASA0800-0920

TINGKATAN3F

MATAPELAJARANKHB (PERTANIAN)

TAJUK ULANGKAJI

i. REKA CIPTA

ii. ELEKTRIK

SUB TAJUKi. Pengenalpastian masalahii. Pemilihan ideaiii. Mengira Kos tenaga elektrik

TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

/PeneranganMain peranan

/Perbincangan/Soal Jawab

SumbangsaranProjek / Amali

TunjukcaraInkuiri Penemuan

OBJEKTIF KBKK

Mengaitkan/Memberi idea baru

Membanding beza/Menyelesaikan

Menyusun aturMengenal pasti

/Menerangkan/Menyatakan

HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:

Aras 1

Mengenal pasti masalah Mengumpul maklumat dan data

Menganalisis maklumat

Menyenarai pelbagai idea penyelesaian masalah Membaca meter kWj

Mengia kos penggunaan tenaga elektr

Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan

sedia ada murid

Langkah 1: Penerangan dan perbincangan

Langkah2: Murid membuat latihan

Langkah 3 : Rumusan PdP

PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama

BBM: Lembaran kerja

REFLEKSI;

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 18TARIKH20 May 2015

HARI RABU

MASA1140-1340

TINGKATAN3E

MATAPELAJARAN KHB (PERTANIAN)

TAJUK ULANGKAJI

i. REKA CIPTAii. ELEKTRIK

SUB TAJUKi. Pengenalpastian masalahii. Pemilihan ideaiii. Mengira Kos tenaga elektrik

TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

/PeneranganMain peranan

/Perbincangan/Soal Jawab

SumbangsaranProjek / Amali

TunjukcaraInkuiri Penemuan

OBJEKTIF KBKK

MengaitkanMemberi idea baru

Membanding beza/Menyelesaikan

Menyusun aturMengenal pasti

/Menerangkan/Menyatakan

HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:

Aras 1

Mengenal pasti masalah Mengumpul maklumat dan data

Menganalisis maklumat

Menyenarai pelbagai idea penyelesaian masalah Membaca meter kWj

Mengia kos penggunaan tenaga elektr

Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan

sedia ada murid

Langkah 1: Penerangan dan perbincangan

Langkah2: Murid membuat latihan

Langkah 3 : Rumusan PdP

PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama

BBM: Lembaran kerja

PBS

REFLEKSI;

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 25 May 2015

HARIISNIN

MASA

TINGKATAN

MATAPELAJARANKHB (PERTANIAN)

TAJUKTEMPAT KEDIAMAN

SUB TAJUKa. Ruang tempat kediaman

b. Keselesaan tempat kediaman

TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

/PeneranganMain peranan

/Perbincangan/Soal Jawab

SumbangsaranProjek / Amali

TunjukcaraInkuiri Penemuan

OBJEKTIF KBKK

MengaitkanMemberi idea baru

Membanding beza/Menyelesaikan

Menyusun aturMengenal pasti

/Menerangkan/Menyatakan

HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:

Aras 1

Menerangkan pengertian tempat kediaman

Menyenaraikan jenis ruang tempat kediaman

Mengenal pasti fungsi ruang

Mengenal pasti faktor keselesaan tempat kediaman

Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan

sedia ada murid

Langkah 1: Penerangan dan perbincangan

Langkah2: Murid membuat latihan

Langkah 3 : Rumusan PdP

PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama

BBM: Lembaran kerja

PBS

MINGGU 19Refleksi: EMBED MSPhotoEd.3

EMBED MSPhotoEd.3

EMBED MSPhotoEd.3

EMBED MSPhotoEd.3

EMBED MSPhotoEd.3

EMBED MSPhotoEd.3

_1453148424.bin