rph pemulihan

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Rabu / 22.04.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 8.00 – 8.30 pagi / B.Melayu (Pemulihan) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Konstruk 9 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi digraf .) 4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya: 1. Membunyikan perkataan yang mengandungi digraf dengan betul. 2. Menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul. 5 Aktiviti PDP : 1) Murid mengeja perkataan digraf . Contoh : nyanyi, nyamuk, syampu, nyiru, pelangi 2) Kad permainan cantum digunakan dan kad bacaan mini digraf. 3) Murid berlatih menulis perkataan di papan putih. 4) Murid melengkapkan lembaran kerja dan modul LINUS. 6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : - 7 Bahan Bantu Belajar : 1. Kad perkataan digraf, lembaran kerja 2. Modul LINUS 8 Penilaian PDP : 1. Menilai murid berdasarkan modul LINUS yang dilengkapkan. 9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah : Murid dapat mengeja perkataan dan menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul, dengan bantuan guru. -Murid cicir, Mohd Nazri b. Rosli 1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Rabu / 22.04.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 2 / 8.30- 10.00 / Linus (B. Melayu) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Unit 7- Membaca, membina dan menulis perkataan berimbuhan awalan dan akhiran. 4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir p&p, murid dapat membaca dan menulis perkataan berimbuhan awalan dan akhiran dengan betul.. 5 Aktiviti PDP : i. Murid membaca dan menyanyi bersama guru lagu ”burung Pipit” ii. Murid membaca dan mengeja perkataan berimbuhan yang

Upload: dayanzcute08

Post on 28-Sep-2015

93 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

RPH pemulihan

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Rabu / 22.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 4 / 8.00 8.30 pagi / B.Melayu (Pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Konstruk 9 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi digraf .)

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya:

1. Membunyikan perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.

2. Menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.

5 Aktiviti PDP :1) Murid mengeja perkataan digraf .

Contoh : nyanyi, nyamuk, syampu, nyiru, pelangi2) Kad permainan cantum digunakan dan kad bacaan mini digraf.

3) Murid berlatih menulis perkataan di papan putih.4) Murid melengkapkan lembaran kerja dan modul LINUS.

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :1. Kad perkataan digraf, lembaran kerja

2. Modul LINUS

8 Penilaian PDP :1. Menilai murid berdasarkan modul LINUS yang dilengkapkan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :Murid dapat mengeja perkataan dan menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul, dengan bantuan guru.

-Murid cicir, Mohd Nazri b. Rosli

1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Rabu / 22.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 2 / 8.30- 10.00 / Linus (B. Melayu)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Unit 7- Membaca, membina dan menulis perkataan berimbuhan awalan dan akhiran.

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat membaca dan menulis perkataan berimbuhan awalan dan akhiran dengan betul..

5 Aktiviti PDP :i. Murid membaca dan menyanyi bersama guru lagu burung

Pipitii. Murid membaca dan mengeja perkataan berimbuhan yang

ditulis oleh guru yang terdapat dalam lirik lagu burung pipit. Contoh : berbunyi, melayang, tepian, mencari, makanan, iii. Murid melengkapkan modul linus.

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :-

7 Bahan Bantu Belajar : Lembaran kerja dan modul LINUS

8 Penilaian PDP :1. Penilaian modul LINUS yang diberi.

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :4/5 orang orang murid dapat membaca dan mengeja perkataan dengan betul. 1/5 murid (Hafie) agak perlahan dan perlukan perhatian lebih dari guru.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Rabu / 15.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 10.20 11.20 / B. Melayu (Linus)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Konstruk 12 ( Keupayaan membaca, memahami dan menulis ayat berdasarkan bahan rangsangan.

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :i) Mengeja, membaca dan memahami petikan pendek dengan

betul.

ii) Membina dan menulis ayat mudah dengan betul.

5 Aktiviti PDP :i) Murid membaca cerita pendek di dalam buku bacaan yang

disediakan oleh guru.

ii) Murid menjawab soalan pemahaman yang disediakan.iii) Murid membina ayat dengan perkataan yang diberi oleh

guru.

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :-

7 Bahan Bantu Belajar : Modul LINUS, lembaran kerja

8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan buku lembaran kerja yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :Murid dapat membaca petikan yang diberi dengan lancar (Hakimi), dan sederhana lancar ( Hairul nizam dan Faraziya)

1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Rabu / 22.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 11.20 12.20 / Matematik ( Linus )

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Unit 2 Tambah Dalam Lingkungan 1000

2.3 Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan

mengumpul semula.

2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah

dalam situasi harian.

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :

1) Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan

mengumpul semula

2) Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah

dalam situasi harian..

5 Aktiviti PDP :1. Murid diperkenalkan dengan penambahan tiga nombor dengan mengumpul semula.

2. Murid membuat latih tubi di papan putih dengan bantuan guru. Contoh : 537

+ 87

11

3. Murid melengkapkan modul Linus

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :-

7 Bahan Bantu Belajar :Papan putih, modul linus

8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :2/3 orang murid dapat menambah dengan betul, manakala 1/3 orang masih perlukan bimbingan dan tunjur ajar yang lebih.