rph baik hati 2
DESCRIPTION
rph tahun 1pendidikan moralbaik hatiTRANSCRIPT
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Pendidikan Moral ISNIN
Tarikh 30 Mac 2015
Masa 1115-1215
Darjah Tahun 1
Tajuk / Standard Kandungan/
Fokus pembelajaran
Saya suka membantu
Standard Pembelajaran 2.1.1., 2.1.2,2.1.3
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :1. Menyatakan contoh bersikap baik hati dalam kehidupan
seharian.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir
ABM video tayangan, laptop, lcd
Aktiviti PdP
AKTIVITI
1. Murid diminta melihat tayangan video oleh guru,.
2. Murid diminta menceritakan situasi pada video tersebut.
3. Murid diminta menyatakan kebaikan pada video tersebut.
4. Perbincangan antara guru dengan murid berkenaan cara lain dalam berbuat baik.
5. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Pendidikan Moral SELASA
Tarikh 31 Mac 2015
Masa 1115-1215
Darjah Tahun 1
Tajuk / Standard Kandungan/
Fokus pembelajaran
Pentaksiran
Standard Pembelajaran 2.1.1, 2.1.2,2.1.3,2.1.4,2.1.5
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :1. Menjawab pelbagai soalan baik hati
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir, kreativiti
ABM lembaran kerja
Aktiviti PdP
AKTIVITI
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Setiap murid menjawab lembaran kerja tersebut.
3. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Pendidikan Moral JUMAAT
Tarikh 4 April 2015
Masa 0830-0930
Darjah Tahun 1
Tajuk / Standard Kandungan/
Fokus pembelajaran
Saya Bertanggungjawab
Standard Pembelajaran 3.1.1
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :1. Menyatakan maksud tanggunjawab2. Menyenaraikan tanggungjawab diri
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir,
ABM buku teks
Aktiviti PdP
KTIVITI
1. Murid ditunjukkan dengan beberapa keping gambar.
2. Murid menyatakan apa yang berlaku pada gambar tersebut.
3. Murid diminta menyatakan tindakan yang sesuai pada gambar tersebut.
4. Setiap murid diedarkan dengan lembaran kerja.
5. Murid menyiapkan lembaran kerja tersebut.
6. Perbincangan jawapan murid.
7. Pencapaian mereka direkodkan.
Refleksi