rph anatomy & physiology

5
RANCANGAN PENGAJARAN ANATOMI DAN FISIOLOGI (QSU 3033) TOPIK PEMBELAJARAN SISTEM KONDUKSI JANTUNG AHLI KUMPULAN BIL NAMA NO MATRIK 1. MOHAMMAD ADHWA AIMAN BIN MOHD NOOR D20121059144 2. MUHAMMAD AIMAN BIN ABDULLAH D20121059172 3. AHMAD NURZHARIFF BIN AZIZ D20121058948 4. MOHD MALIK RIDZUAN BIN MOHD KASTURI D20121059135 PENSYARAH :NURUL UYUN BT ABD AZIZ

Upload: aiman-abdullah

Post on 22-Jul-2015

617 views

Category:

Education


12 download

TRANSCRIPT

Page 1: RPH anatomy & physiology

RANCANGAN PENGAJARAN ANATOMI DAN FISIOLOGI

(QSU 3033)

TOPIK PEMBELAJARAN – SISTEM KONDUKSI JANTUNG

AHLI KUMPULAN

BIL NAMA NO MATRIK

1. MOHAMMAD ADHWA AIMAN BIN MOHD NOOR D20121059144

2. MUHAMMAD AIMAN BIN ABDULLAH D20121059172

3. AHMAD NURZHARIFF BIN AZIZ D20121058948

4. MOHD MALIK RIDZUAN BIN MOHD KASTURI D20121059135

PENSYARAH :NURUL UYUN BT ABD AZIZ

Page 2: RPH anatomy & physiology

Mata Pelajaran : AnatomidanFisiologi

Kelas : Kumpulan B

Tarikh : 30 November 2012

Masa : 0830 - 0900

Bilanganpelajar : 30 orang

Bidangpelajaran : SistemKonduksiJantung

Objektifpembelajaran : Mengetahuibagaimanadegupanjantungbermuladanberterusan

Hasilpembelajaran : Di akhirsesipembelajaranini, pelajardapat:

1. Kognitif

a. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungbermula

b. Menjelaskanbagaimanadegupanjantungberterusan

c. Menyatakankomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup

2. Psikomotor

a. Mengetahuiperanansetiapkomponendalamjantung yang terlibatsemasajantungberdegup

3. Afektif

a. Menunjukkan kesungguhan dalam melakukan aktiviti

b. Menjalinkan kerjasama antara ahli kumpulan

Page 3: RPH anatomy & physiology

Konsep :

SistemKonduksiJantung

a. Bermuladengan SA node

b. Menyebabkanberlakunyapengepamandarahkeparu-parudanseluruhbahagianbadan

c. Berlakusecaraberterusan

Peralatan :

a. Nota di slaid PowerPoint

b. Belon

Langkahberjaga-jaga :

Elakkanmeletupkanbelonberdekatandengantelingarakankeranadikhuatiriakanmenyebabkanmasalahpendengaran

Pengetahuansediaada :

Pelajartelahmempelajarifasadegupanjantung

Page 4: RPH anatomy & physiology

Fasa/Masa Aktiviti FokusPembelajaran Maklumat P&P Catatan

Set Induksi

Soalan latihan kepada

para pelajar

Pelajar diberikan belon

dan diberi masa untuk

meniup belon tersebut

Belon yang ditiup akan

digunakan pada sesi

aktiviti kefahaman

Supaya pelajar mendapat

gambaran kasar mengenai

topik yang akan dipelajari

Pelajar menjawab latihan yang telah diberikan

oleh guru.

X

o o o o o o o o

o o o o o o o o

-Belon

X =Guru

o =Pelajar

Pengenalan

Pelajar menonton

tayangan video yang

disediakan oleh guru

Guru akan

menerangkan secara

lanjut mengenai sistem

konduksi jantung

Penerangan mengenai

sistem konduksi jantung

Guru

menerangkankepadapelajarlebihlanjutsecarateo

rimengenaikonduksijantungmenggunakanslaid

PowerPoint

-Nota slaid PowerPoint

Perkembangan

Aktiviti kefahaman

“Ce Teka...”

Untukmengujikefahamanpa

rapelajarmengenaitopik

yang telahdipelajari

Pelajardibahagikankepadaduakumpulan

Guru

akanmemberikansoalanberpandukangambar

rajah yang disediakan

Pelajar yang

inginmenjawabperluberdiridanmeletupkanbel

on yang telahditiuppadaawalsesipengajaran

Kumpulan yang memenangi pertandingan

akan mendapat hadiah misteri

X

o o o o o o o o

o ooooooo

-Belon

X =Guru

o =Pelajar

Page 5: RPH anatomy & physiology

Soalankepadapelajar :

1. Apakahitusistemkonduksijantung?

2. Bilakahberlakunyadegupanjantung?

3. Apakahfungsiutamasistemkonduksijantung?

Penutup

Rumusan secara

keseluruhan mengenai

sistem konduksi

jantung

Pelajar dapat

mengenalpasti secara

keseluruhan bagaimana

degupan jantung bermula

dan berterusan

Guru akan membuat rumusan dan menayakan

soalan mengenai sistem konduksi jantung

kepada para pelajar

X

o o o o o o o o

o o o o o o o o

X=Guru

O=Pelajar