moral rph

6
Mata Pelajaran Pendidikan Moral Tarikh Kelas Jumlah Pelajar 35 orang Masa 8.00 - 9.00 pagi (60 minit) Tajuk Bidang Nilai Nilai Sampingan Pengetahuan sedia ada . Hasil Pembelajaran Kognitif : 1 Afektif : 1. Aktif / Tingkahlaku : 1. Teknik Sumbangsaran dan perbincangan Gabungjalin Muzik dan Kajian Tempatan Sumber P&P KBKK Mata Pelajaran

Upload: sivakame-tanasegaram

Post on 22-Dec-2015

218 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph moral

TRANSCRIPT

Page 1: moral rph

Mata Pelajaran Pendidikan Moral

Tarikh

Kelas

Jumlah Pelajar 35 orang

Masa 8.00 - 9.00 pagi (60 minit)

Tajuk

Bidang

Nilai

Nilai Sampingan

Pengetahuan sedia ada .

Hasil Pembelajaran Kognitif :1

Afektif :1.

Aktif / Tingkahlaku:1.

TeknikSumbangsaran dan perbincangan

GabungjalinMuzik dan Kajian Tempatan

Sumber P&P

KBKK

Mata Pelajaran

Page 2: moral rph

LANGKAHISI

PELAJARAN AKTIVITI GURU AKTIVITI MURID CATATAN

Set induksi Memperkenalkan tajuk

Guru membahagikan murid-murid dalam empat kumpulan.

Guru berpura-pura marah dan mengeluarkan satu murid daripada setiap kumpulan dengan alasan mereka tidak memberi perhatian.

Guru memberi setiap kumpulan satu kertas sebak yang mengandungi bahagian rumah yang kelengkapannya tidak lengkap.

Pelajar harus lengkapkan peralatan di setiap bahagian rumah dengan menggunakan kelengkapan yang yang disertakan dengan kertas sebak tersebut.

Murid yang dikeluarkan juga diberi kertas tersebut tetapi diarahkan untuk membuat secara individu.

Guru menyuruh semua murid untuk berhenti buat selepas masa yang diberi tamat.

Guru bertanya soalan kepada murid.

Page 3: moral rph

i. pada sesimenyelesaikan puzzle siapa dapat menghabiskan dahulu murid yang buat secara individu atau kumpulan?

ii. apakah hasil gambar yang anda dapat apabila selesaikan puzzle?

Guru mengaitkan murid yang buat aktivitnya secara kumpulan dapat menyiapakan lebih awal banding dengan buat secara individu dan hasil yang dibuat dengan keluarga.

Guru memperkenalkan tajuknya iaitu _______

tugas Guru menerangkan definisi nilai tanggungjawab kepada murid dan menyuruh murid membaca bersama dengan cikgu.

Guru menunjukkan satu video kepada murid untuk memperkenalkan tajuk tugas.

Guru memaparkan powerpoint tentang tugas yang harus dilakukan oleh seorang anak dalam keluarga.

Murid akan menceritakan pengalaman mereka dalam melakukan tugasan dalam keluarga mereka.

Guru akan menerangkan kebaikan

Page 4: moral rph

melaksanakan tanggungjawab dalam empat aspek.

Murid akan diberi dua pilihan kad bagi setiap aspek kebaikkan.

Contohnyaaspek 1:Situasi keluarga

Pilihan yang diberi:Gembira dan sedih

Kebaikkan:situasi keluarga sentiasa gembira

Murid perlu tunjukkan pilihan yang sesuai dengan aspek yang ditunjukkan dalam paparan.Guru menunjukkan sebuah video yang berkaitan dengan kerjasama dalam keluarga

Guru menyuruh murid secara rawak untuk mengeluarkan perasaan mereka apabila tengok video.

Guru menyuruh murid untuk mencari pasangan mereka.

Guru memberi satu kad dan satu ballon kepada satu pasangan.

Guru memberi arahan untuk membaca situasi dalam kad tersebut secara pasangan dan tulis perasaan atas ballon

Page 5: moral rph

yang diberi.

Murid akan kedepan dan bentangkan hasil mereka.

Guru akan memastikan perasaan yang sesuai diberi oleh murid.