erph bi minggu 6

Upload: nazeelsor-nasira

Post on 07-Oct-2015

233 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph minggu 6

TRANSCRIPT

Rancangan Pengajaran HarianMinggu 6Tarikh : 8 February 2015Hari : Ahad

Kelas : 1 WajaBil Murid : 25 orang

Waktu : 7:30 ~ 8:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan KesihatanTajuk : Kesihatan Diri Dan Reproduktif

Standard Kandungan : 1.1

Standard Pembelajaran : 1.1.2

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkata TIDAK/JANGAN kepada sentuhan tidak selamat.

Aktiviti PDP1. Bincang tentang aspek fizikal lelaki dan perempuan.Contoh : perbezaan gambar murid perempuan dan murid lelaki.2. Terangkan tentang sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat.3. Tunjukkan gambar dan meminta murid mengenal pasti situasi sentuhan selamat dan sentuhan tidak selamat (Lembaran Kerja 1).4. Terangkan cara mengatakan TIDAK atau JANGAN kepada sentuhan tidak selamat.5. Murid menyanyikan lagu "Tak Boleh Sentuh" (Lampiran 2) atau lagu lain yang bersesuaian sambil menggayakan aksi 'tak boleh sentuh'.

EMK Nilai : Kreativiti dan Inovasi TMK :

ABM: Kad Gambar dan Lirik

Penilaian PDP: Modul m/s 10

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 8 February 2015Hari : Ahad

Kelas : 5 Waja

Bil Murid : 23 orang

Waktu : 9:30 ~ 10:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 4 : Sokong, Gayut, Ayun

Standard Kandungan : 1.3, 2.3

Standard Pembelajaran : 1.3.1, 1.3.2, 2.3.1, 2.3.2

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkebolehan melakukan kemahiran gayut dan ayun dengan lakuan yang betul.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Aktiviti 1: Bergayut dan Ayun3. Aktiviti 2: Menyokong Badan dia Atas Palang4. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Tolong menolong EMK : Keusahawanan - Berani tanggung risiko.

ABM: Palang tunggal gimnastik, tilam gimnastik dan peti lombol

Penilaian PDP: Lembaran Kerja Modul m/s 21

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 8 February 2015Hari : Ahad

Kelas : 3 WiraBil Murid : 26 orang

Waktu : 11:30 ~ 12:30 tgh hariTempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa InggerisTajuk : Unit 4 : People Around Me

Standard Kandungan : 3.2

Standard Pembelajaran : 3.1.2(d)

Objektif Pembelajaran: At the end of the lesson, pupils should be able to;1. Recognize the name of people work2. Write in neat legible print with correct spelling.

Aktiviti PDP1. Teacher shows a picture cards, while pupils recall all the name of the jobs.2. Teacher chooses a card randomly and asks pupil name it.3. Teacher repeats the activity for five times.4. Teacher distributes a worksheet.5. Teacher guides pupils to match correctly.

EMK Added Value : Knowledge acquisition Teaching and learning Strategies : Courtesy, Love for oneself and others, Respect, Unity.

ABM: Flash cards, worksheet

Penilaian PDP: Observation pupils are able to match pictures to sentence correctly and write a sentence neatly.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: All the pupils achieved the objectives. ____ / ____ pupils achieved the objectives and were given some enrichment activities. ____ / ____ pupils need more exercises and were given some remedial activities.The lesson had to be postponed due to ___________________________________________________

Tarikh : 9 February 2015Hari : Isnin

Kelas : 1 WajaBil Murid : 25 orang

Waktu : 7:30 ~ 8:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Kesedaran Tubuh Badan

Standard Kandungan : 1.1, 2.1, 5.1

Standard Pembelajaran : 1.1.1, 2.1.1, 5.1.1

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Aktiviti 1: Bergerak Dalam Ruang Besar3. Aktiviti 2: Bergerak Dalam Ruang Kecil4. Aktiviti 3: Berlari Zig-zag5. Aktiviti 4: Pergerakan Ke Pelbagai Arah6. Permainan Kecil: Burung Dalam Sangkar7. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Bersopan santun EMK : Keusahawanan - Berani tanggung risiko.

ABM: Gelung, perkusi dan skital.

Penilaian PDP: Lembaran Modul m/s 8

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 9 February 2015Hari : Isnin

Kelas : 5 WajaBil Murid : 23 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 4 : Sokong, Gayut, Ayun

Standard Kandungan : 1.3, 2.3

Standard Pembelajaran : 1.3.1, 1.3.2, 2.3.1, 2.3.2

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkebolehan melakukan kemahiran gayut dan ayun dengan lakuan yang betul.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Aktiviti 1: Bergayut dan Ayun3. Aktiviti 2: Menyokong Badan dia Atas Palang4. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Tolong menolong EMK : Keusahawanan - Berani tanggung risiko.

ABM: Palang tunggal gimnastik, tilam gimnastik dan peti lombol

Penilaian PDP: Lembaran Kerja Modul m/s 21

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 9 February 2015Hari : Isnin

Kelas : 4 WiraBil Murid : 20 orang

Waktu : 9:30 ~ 10:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 4 : Gayut dan Ayun

Standard Kandungan : 1.1, 1.3

Standard Pembelajaran : 1.1.2, 1.3.1 (a)

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkebolehan melakukan kemahiran gayut dan ayun dengan lakuan yang betul.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Bergayut sambil bergerak ke hujung palang.3. Bergayut, angkat kaki ke hadapan, dan ayun ke belakang untuk memulakan ayunan.4. Bergayut dan ayun dengan genggaman atas, genggaman bawah, dan genggaman campuran sebanyak dua hingga tiga kali ayunan bagi setiap genggaman.5. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Berdisiplin TMK :

ABM: Palang tunggal gimnastik, tilam gimnastik dan peti lombol

Penilaian PDP: Lembaran Kerja Modul m/s 21

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 9 February 2015Hari : Isnin

Kelas : 3 WiraBil Murid : 26 orang

Waktu : 11:30 ~ 12:30 tgh hariTempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa InggerisTajuk : Unit 4 : People Around Me

Standard Kandungan : 3.2

Standard Pembelajaran : 3.1.2(d)

Objektif Pembelajaran: At the end of the lesson, pupils should be able to;1. Recognize the name of people work2. Write in neat legible print with correct spelling.

Aktiviti PDP1. Teacher shows picture cards, while pupils recall all the name of the jobs.2. Teacher chooses a card randomly and asks pupil name it.3. Teacher repeats the activity for five times.4. Teacher distributes a worksheet.5. Teacher guides pupils to match correctly.

EMK Added Value : Knowledge acquisition Teaching and learning Strategies : Courtesy, Love for oneself and others, Respect, Unity.

ABM: Flash cards, worksheet

Penilaian PDP: Observation pupils are able to match pictures to sentence correctly and write a sentence neatly.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: All the pupils achieved the objectives. ____ / ____ pupils achieved the objectives and were given some enrichment activities. ____ / ____ pupils need more exercises and were given some remedial activities.The lesson had to be postponed due to ___________________________________________________

Tarikh : 10 February 2015Hari : Selasa

Kelas : 1 WajaBil Murid : 25 orang

Waktu : 7:30 ~ 8:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Kesedaran Tubuh Badan

Standard Kandungan : 1.1, 2.1, 5.1

Standard Pembelajaran : 1.1.1, 2.1.1, 5.1.1

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Aktiviti 1: Bergerak Dalam Ruang Besar3. Aktiviti 2: Bergerak Dalam Ruang Kecil4. Aktiviti 3: Berlari Zig-zag5. Aktiviti 4: Pergerakan Ke Pelbagai Arah6. Permainan Kecil: Burung Dalam Sangkar7. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Bersopan santun EMK : Keusahawanan - Berani tanggung risiko.

ABM: Gelung, perkusi dan skital.

Penilaian PDP: Lembaran Modul m/s 8

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 10 February 2015Hari : Selasa

Kelas : 4 WiraBil Murid : 20 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 4 : Gayut dan Ayun

Standard Kandungan : 1.1, 1.3

Standard Pembelajaran : 1.1.2, 1.3.1 (a)

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkebolehan melakukan kemahiran gayut dan ayun dengan lakuan yang betul.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Bergayut sambil bergerak ke hujung palang.3. Bergayut, angkat kaki ke hadapan, dan ayun ke belakang untuk memulakan ayunan.4. Bergayut dan ayun dengan genggaman atas, genggaman bawah, dan genggaman campuran sebanyak dua hingga tiga kali ayunan bagi setiap genggaman.5. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Berdisiplin TMK :

ABM: Palang tunggal gimnastik, tilam gimnastik dan peti lombol

Penilaian PDP: Lembaran Kerja Modul m/s 21

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 10 February 2015Hari : Selasa

Kelas : 3 WiraBil Murid : 26 orang

Waktu : 11:30 ~ 12:30 tgh hariTempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa InggerisTajuk : Unit 4 : People Around Me

Standard Kandungan : 3.2

Standard Pembelajaran : 3.1.2(d)

Objektif Pembelajaran: At the end of the lesson, pupils should be able to;1. Recognize the name of people work2. Write in neat legible print with correct spelling.

Aktiviti PDP1. Teacher shows picture cards, while pupils recall all the name of the jobs.2. Teacher chooses a card randomly and asks pupil name it.3. Teacher repeats the activity for five times.4. Teacher distributes a worksheet.5. Teacher guides pupils to match correctly.

EMK Added Value : Knowledge acquisition Teaching and learning Strategies : Courtesy, Love for oneself and others, Respect, Unity.

ABM: Flash cards, worksheet

Penilaian PDP: Observation pupils are able to match pictures to sentence correctly and write a sentence neatly.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: All the pupils achieved the objectives. ____ / ____ pupils achieved the objectives and were given some enrichment activities. ____ / ____ pupils need more exercises and were given some remedial activities.The lesson had to be postponed due to ___________________________________________________

Tarikh : 10 February 2015Hari : Selasa

Kelas : 4 WajaBil Murid : 17 orang

Waktu : 12:30 ~ 1:00 petangTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan KesihatanTajuk : KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF

Standard Kandungan : 1.1

Standard Pembelajaran : 1.1.4

Objektif PembelajaranDi akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Menyatakan tempoh kitaran haid.

Aktiviti PDP1. Penerangan tentang kitaran haid 2. Menunjukkan kalendar kitaran haid untuk menjelaskan tempoh haid dan kitaran haid.3. Memaklumkan kepada murid perempuan untuk menggunakan kalendar haid sebagai panduan perancangan awal kitaran haid pada bulan berikutnya seperti bila perlu membawa tuala wanita ke sekolah.4. Menghasilkan satu kalendar kitaran haid.5. Perbincangan dan rumusan.

EMK Nilai : Rajin TMK :

ABM: Kalendar Kitaran Haid

Penilaian PDP: Menghasilkan satu calendar kitaran haid

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 11 February 2015Hari : Rabu

Kelas : 3 Wira

Bil Murid : 26 orang

Waktu : 7:30 ~ 8:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan KesihatanTajuk : Pemakanan

Standard Kandungan : 1.3

Standard Pembelajaran : 1.3.1

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan:1. Mengenal pasti kumpulan zat makanan seperti karbohidrat, protein, lemak dan vitamin..

Aktiviti PDP1. Menyanyikan lagu Makanan Berzat mengikut melodi Ikan Kekek. (Lampiran 1)2. Perbincangan tentang kumpulan makanan dan jenis makanan.3. Gambar-gambar makanan ditampal mengikut kumpulan makanan.

EMK Nilai : Bertanggungjawab TMK :

ABM: Pelbagai jenis gambar makanan(murid bawa) katalog pasar raya dan Power Point.

Penilaian PDP: Murid melekatkan gambar makanan mengikut kumpulan zat makanan dengan betul.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 11 February 2015Hari : Rabu

Kelas : 2 WiraBil Murid : 34 orang

Waktu : 8:00 ~ 8:30 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan KesihatanTajuk : Kesihatan Diri dan Reproduktif Mengenal postur badan.

Standard Kandungan : 1.1

Standard Pembelajaran : 1.1.4

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Mengamalkan postur yang betul untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal

Aktiviti PDP1. Pamerkan lampiran 1.2. Bersoal-jawab berkaitan postur yang betul.3. Menerangkan maksud postur yang betul dengan murid dijadikan role model. Gambar dipamerkan sebagai rujukan murid. (Lampiran 1).4. Bersoal jawab tentang pertumbuhan fizikal yang betul dan faktor yang mempengaruhi postur yang baik.

EMK Nilai : Keyakinan diri, Patuh pada arahan EMK : Kreatif, Fleksibel, Peka kepada perkara sekeliling

ABM: Gambar pelbagai jenis makanan dan lembaran kerja.

Penilaian PDP: Pemerhatian, soal jawab dan lembaran kerja.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 11 February 2015Hari : Rabu

Kelas : 4 WajaBil Murid : 17 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 4 : Gayut dan Ayun

Standard Kandungan : 1.1, 1.3

Standard Pembelajaran : 1.1.2, 1.3.1 (a)

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. Berkebolehan melakukan kemahiran gayut dan ayun dengan lakuan yang betul.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Bergayut sambil bergerak ke hujung palang.3. Bergayut, angkat kaki ke hadapan, dan ayun ke belakang untuk memulakan ayunan.4. Bergayut dan ayun dengan genggaman atas, genggaman bawah, dan genggaman campuran sebanyak dua hingga tiga kali ayunan bagi setiap genggaman.5. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Berdisiplin TMK :

ABM: Palang tunggal gimnastik, tilam gimnastik dan peti lombol

Penilaian PDP: Lembaran Kerja Modul m/s 21

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 11 February 2015Hari : Rabu

Kelas : 3 WiraBil Murid : 26 orang ,

Waktu : 11:30 ~ 12:30 tgh hariTempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa InggerisTajuk : Unit 4 : People Around Me

Standard Kandungan : 5.1

Standard Pembelajaran : 5.1.2

Objektif Pembelajaran: At the end of the lesson, pupils should be able to;1. Use demonstrative pronouns in daily life.2. Know the job and what they do.

Aktiviti PDP1. Teacher introduces the lesson base on the real situation in class and uses the real things. Eg: teacher can use pupils book, pencil, bags and ect. To explains a simple sentence about demonstrative pronouns.2. Teacher plays a demonstrative pronouns song.3. Pupils are listening carefully. After that, teacher asks pupils to sing a song together.4. Teacher re explain about a demonstrative pronouns according to the song.5. Enrichment activity: Teacher asks pupils in group randomly to talk about lesson today. Encourages them to response it and guides pupils to write in exercise book. Teacher distributes a worksheet and asks pupils to complete it.

EMK Added Value : Courtesy, Love for oneself and others, Respect Teaching and learning Strategies : Kinesthetic, Knowledge acquisition

ABM: Song and lyrics, things in class, worksheet.

Penilaian PDP: Observation pupils are able to perform the action and understand to use demonstrative pronouns in daily life.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: All the pupils achieved the objectives. ____ / ____ pupils achieved the objectives and were given some enrichment activities. ____ / ____ pupils need more exercises and were given some remedial activities. The lesson had to be postponed due to __________________________________________________ ________________________________________________________________________________

Tarikh : 11 February 2015Hari : Rabu

Kelas : 4 WiraBil Murid : 20 orang

Waktu : 12:30 ~ 1:00 petangTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan KesihatanTajuk : KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF

Standard Kandungan : 1.1

Standard Pembelajaran : 1.1.4

Objektif PembelajaranDi akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:2. Menyatakan tempoh kitaran haid.

Aktiviti PDP6. Penerangan tentang kitaran haid 7. Menunjukkan kalendar kitaran haid untuk menjelaskan tempoh haid dan kitaran haid.8. Memaklumkan kepada murid perempuan untuk menggunakan kalendar haid sebagai panduan perancangan awal kitaran haid pada bulan berikutnya seperti bila perlu membawa tuala wanita ke sekolah.9. Menghasilkan satu kalendar kitaran haid.10. Perbincangan dan rumusan.

EMK Nilai : Rajin TMK :

ABM: Kalendar Kitaran Haid

Penilaian PDP: Menghasilkan satu calendar kitaran haid

Refleksi / Impak & Kerja Rumah:

Tarikh : 12 March 2015Hari : Khamis

Kelas : 3 WiraBil Murid : 26 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:30 pagiTempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa InggerisTajuk : Unit 4 : People Around Me

Standard Kandungan : 4.3

Standard Pembelajaran : 4.3.2

Objektif Pembelajaran: At the end of the lesson, pupils should be able to;1. Produce creative works with guidance.2. Built a confident level and self-esteem.

Aktiviti PDP1. Teacher distributes 1 set of worksheet which consist 3 pieces comprising words and picture of people work.2. Teacher explains to pupils how to do the picture dictionary.3. Pupils cut the pictures and paste, in the table given according to correct category of jobs type.4. Teacher guides pupils to complete their answer.

EMK Added Value : Courtesy, Love for oneself and others, Respect Teaching and learning Strategies : Kinesthetic, Knowledge acquisition

ABM: worksheet

Penilaian PDP: Observation pupils are able to classify type of jobs and know a several types of people around them.

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: All the pupils achieved the objectives. ____ / ____ pupils achieved the objectives and were given some enrichment activities. ____ / ____ pupils need more exercises and were given some remedial activities. The lesson had to be postponed due to __________________________________________________ ________________________________________________________________________________

Tarikh : 12 February 2015Hari : Khamis

Kelas : 4 WajaBil Murid : 17 orang

Waktu : 9:30 ~ 10:00 pagiTempoh : 30 minit

Subjek : Pendidikan JasmaniTajuk : Unit 5 Putaran Roda

Standard Kandungan : 1.4, 2.4,5.1, 5.2

Standard Pembelajaran : 1.4.1, 2.4.1, 5.1.5, 5.2.4

Objektif Pembelajaran: Di akhir pembelajaran, murid berkebolehan melakukan:1. putaran roda.

Aktiviti PDP1. Memanaskan badan.2. Aktiviti 1: Menyeberang Sempadan3. Aktiviti 2: Kiri dan Kanan4. Persembahan : Kereta Bergerak5. Menyejukkan badan.

EMK Nilai : Bertanggungjawab TMK :

ABM: Tilam gimnastik dan bangku gimnastik

Penilaian PDP: Lembaran Modul m/s 19

Refleksi / Impak & Kerja Rumah: