173755136 rph individu seni dalam pendidikan

5
Mata Pelajaran Pendidikan Sains Tahun 5 Masa 60 minit Tajuk Mengkaji Tenaga Dan Daya Bidang Rantaian Makanan Dan Siratan Makanan Hasil Pembelajaran Pada akhir proses pengajaran- pembelajaran, pelajar boleh: i. Mengenalpasti binatang dan makanan yang dimakan. ii. Mengelaskan haiwan kepada herbivor, karnivor dan omnivor. iii. Membina rantaian makanan. Objektif Memahami rantaian makanan Pengetahuan sedia ada Murid telah mengetahui bahawa haiwan makan untuk hidup. Nilai Murni Berani mencuba, hormat - menghormati, kerjasama, kerajinan. BBM Laptop Slaid PowerPoint Lembaran kerja Warna crayon / pensil / air KBKK Menghubungkait Menjana idea

Upload: bambee255

Post on 30-Sep-2015

28 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

pjk

TRANSCRIPT

Mata PelajaranPendidikan Sains

Tahun5

Masa60 minit

TajukMengkaji Tenaga Dan Daya

BidangRantaian Makanan Dan Siratan Makanan

Hasil PembelajaranPada akhir proses pengajaran-pembelajaran, pelajar boleh:i. Mengenalpasti binatang dan makanan yang dimakan.

ii. Mengelaskan haiwan kepada herbivor, karnivor dan omnivor.

iii. Membina rantaian makanan.

ObjektifMemahami rantaian makanan

Pengetahuan sedia adaMurid telah mengetahui bahawa haiwan makan untuk hidup.

Nilai MurniBerani mencuba, hormat - menghormati, kerjasama, kerajinan.

BBMLaptop

Slaid PowerPoint

Lembaran kerja

Warna crayon / pensil / air

KBKKMenghubungkait

Menjana idea

Membuat inferens

Meramal

LangkahAktiviti P & PCatatan

Set induksi(5 minit)1) Murid menyanyikan lagu Bangau Oh Bangau dengan iringan muzik.2) Guru meminta murid berikan beberapa nama haiwan yang terdapat dalam lagu tersebut dan apakah makanan yang dimakan oleh haiwan itu.

SDP :

Nyanyian

Strategi:

Kecerdasan pelbagai (muzik & linguistik)

BBM :

Laptop

KBKK

Menghubungkait

Nilai :

Berani mencuba

Langkah 1(10 minit)1) Guru menayangkan slaid persembahan MS PowerPoint yang mengandungi haiwan dan tabiat makanannya.2) Guru menerangkan bahawa haiwan boleh dikelaskan mengikut tabiat makanannya iaitu :

i) Herbivor makan tumbuhan

ii) Karnivor makan haiwan lain

iii) Omnivor makan tumbuh-tumbuhan dan haiwan lain.Strategi : Berpusatkan guru

BBM :

Laptop

Slaid PowerPoint

KBKK

Menghubungkait

Menjana idea

Membuat infrens

Meramal

Nilai :

Berani mencuba

Langkah 2(20 minit)1) Guru menayangkan slaid persembahan MS Powerpoint yang mengandungi rantaian makanan .

2) Murid diminta untuk mengenal pasti rantaian makanan daripada slaid tersebut.Strategi

Berpusatkan guru dan murid

BBM :

Laptop

Slaid PowerPoint

KBKK

Menghubungkait

Menjana idea

Membuat infrens

MeramalNilai Hormat menghormati

Langkah 3(15 minit)1) Guru memecahkan pelajar kepada 4 kumpulan. Setiap kumpulan dimintauntuk mewarnakan gambar haiwan dan bina rantaian makanan daripada gambar-gambar tersebut :i) Helangii) Ular

iii) Arnab

iv) lalangSDP :

mewarna

Strategi

Berpusatkan murid

Strategi kecerdasan pelbagai (Ruang)

BBM :

Lembaran kerja Warna crayon / pensil / airKBKK

Menjana idea

Menghubungkait

Nilai Kerjasama

Hormat menghormati Kerajinan

Penutup(10 minit)1) Guru meminta murid untuk menyanyikan semula lagu Bangau Oh Bangau dan kali ini murid dikehendaki melakukan pergerakan mengikut watak didalam lagu tersebut.2) Guru membuat rumusan tentang pelajaran hari itu dan murid diminta manampalkan gambar yang disusun tadi ke dalam buku nota.SDP:

Nyanyian

Pergearkan kreatif

BBM :

Laptop

Strategi

PerbincanganKBKK

Menghubungkait

Nilai Kasih sayang

Hormat menghormati