seni rph

Upload: alam-zakaria

Post on 06-Apr-2018

221 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

  • 8/3/2019 seni RPH

    1/3

    Mata pelajaran : Pendidikan Seni Visual

    Tahun : 4 M

    Tarikh : 7 Disember 2011

    Masa : 1.00 ptg - 2.00 ptg (60 minit)

    Jumlah pelajar : 25 orang

    Bidang : Membuat Corak Dan Rekaan

    Aktivit : Mencorak ( Teknik tiupan, gosokan dan tampalan)

    Tema : Alam Semula Jadi

    Tajuk : Beg Kertas

    Objektif Modul : Guru dapat mengajar murid untuk menghasilkan beg kertas

    dengan menggunakan pelbagai teknik.

    Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

    1. Memahami dan menggunakan unsur seni dan prinsip

    rekaan dalam penghasilan bag kertas.

    2. Memilih dan mempelbagaikan bahan secara kreatif.

    3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual

    yang telah dipelajari.

    Keperluan : Alat : surat khabar, gunting, berus lukisan, palet, dan straw

    Bahan: sugar paper, gam, kertas warna dan warna air

    Rujukan : Buku Sumber Guru Pendidikan Seni Visual

    KBSR, Huraian Sukatan Pelajaran Pendidikan

    Seni Visual KBSR

    Prosedur : 1. Guru menentukan aras pembelajaran dalam pengajaran

    dan pembelajaran.

    2. Guru perlu merancang strategi pengajaran.

    3. Pembelajaran dimulakan dengan set induksi.

    4. Murid memerhatikan contoh hasilan beg kertas.

    5. Murid melakukan aktiviti lipatan sugar paper untuk

    menghasilkan beg kertas.

    6. Murid menghasilkan corak dengan menggunakan pelbagai

    teknik atas beg kertas

  • 8/3/2019 seni RPH

    2/3

    7. Pelajaran diakhiri dengan sesi apresiasi dan refleksi..

    BUTTIRAN KEGIATAN HASIL PEMBELAJARAN STRATEGI P&P

    SET INDUKSI

    Guru menunjukkan contoh

    hasilan beg kertas dengan

    pelbagai corak.

    Murid mendapat gambaran

    tentang penghasilan bag kertas

    dengan pelbagai corak.

    KBKK Kritis

    - membanding beza

    AKTIVITI - 1

    Guru menunjukkan cara

    melipat sugar paper dengan

    menggunakan bahan seperti

    gam dan gunting untuk

    menghasilkan beg kertas.

    ARAS 1

    Murid memahami cara melipat

    sugar paper dengan

    menggunakan bahan seperti

    gam dan gunting untuk

    menghasilkan beg kertas.

    KBKK

    Menjana Idea

    AKTIVITI 2

    Guru menunjukkan prosessecara berperingkat cara

    melipat sugar paper dengan

    menggunakan bahan seperti

    gam dan gunting untuk

    menghasilkan beg kertas.

    ARAS - 2

    Murid memahami prosesmelipat sugar paper dengan

    menggunakan bahan seperti

    gam dan gunting untuk

    menghasilkan beg kertas.

    KBKKMenjana Idea

    AKTIVITI 3

    Guru membimbing murid

    untuk menghasilkan pelbagai

    corak atas beg kertas

    dengan pelbagai teknik.

    ARAS - 3

    Murid menghasilkan pelbagai

    corak atas beg kertas dengan

    pelbagai teknik di bawah

    bimbingan guru.

    KBKK

    Menjana Idea

    APRESIASI & REFLEKSI

    Guru mempamerkan hasilan Murid memberikan cadangan TKP-

  • 8/3/2019 seni RPH

    3/3

    beg kertas dengan pelbagai

    corak yang menggunakan

    pelbagai teknik.

    dari teknik-teknik yang

    digunakan .

    Verbal linguistik