rph kt

14
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Hari / Tarikh Isnin / 17 Februari 2014 Mata Pelajaran / Kelas Kajian Tempatan Tahun 5 Masa 0920 – 0950 Unit / Tema Kedudukan Malaysia Di Benua Asia dan Di Dunia Tajuk Di Benua Asia dan Di Dunia Hasil Pembelajaran Pada akhir unit, ini pelajar dapat 1. Menamakan benua-benua yang terdapat di dunia. 2. Menyatakan lokasi Malaysia pada peta dunia. 3. Menerangkan lokasi Malaysia di peta dunia. 4. Menjelaskan saiz benua Asia berbanding dengan benua lain. Objektif Pembelajaran Pada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk 1. Mengenalpasti Malaysia dan setiap benua pada peta dunia. Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran 1. Guru memperkenalkan benua-benua menggunakan peta dunia, memperkenalkan Malaysia berdasarkan bentuk dalam peta Malaysia pada peta dunia. 2. Pelajar melengkapkan lembaran kerja mereka yang telah diberikan untuk

Upload: geraldjoelbillih

Post on 23-Nov-2015

22 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

-

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhIsnin / 17 Februari 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0920 0950

Unit / TemaKedudukan Malaysia Di Benua Asia dan Di Dunia

TajukDi Benua Asia dan Di Dunia

Hasil PembelajaranPada akhir unit, ini pelajar dapat1. Menamakan benua-benua yang terdapat di dunia.2. Menyatakan lokasi Malaysia pada peta dunia.3. Menerangkan lokasi Malaysia di peta dunia.4. Menjelaskan saiz benua Asia berbanding dengan benua lain.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk1. Mengenalpasti Malaysia dan setiap benua pada peta dunia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru memperkenalkan benua-benua menggunakan peta dunia, memperkenalkan Malaysia berdasarkan bentuk dalam peta Malaysia pada peta dunia.2. Pelajar melengkapkan lembaran kerja mereka yang telah diberikan untuk dijadikan nota mereka dan latihan pengukuhan.

BBMPeta Benua Asia, Peta Dunia, Peta Malaysia.

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhJumaat / 21 Februari 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0820 0950

Unit / TemaBentuk Muka Bumi

TajukTanah Tinggi, Tanah Pamah, Sungai, Pinggir Laut dan Pulau.Perbandingan Bentuk Muka Bumi

Hasil PembelajaranPada akhir unit ini, pelajar dapat1. Menyenaraikan bentuk muka bumi Malaysia.2. Menerangkan kepentingan bentuk muka bumi Malaysia.3. Menjelaskan kepentingan bentuk muka bumi di Malaysia kepada ekonomi negara.4. Membandingkan dan membezakan dua jenis bentuk muka bumi.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk1. Mengenali bentuk muka bumi Malaysia serta kepentingan kepada Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru menerangkan dan menyenaraikan beberapa bentuk muka bumi bagi setiap kawasan dalam Malaysia dengan menggunakan peta Malaysia.2. Pelajar diminta untuk mencari dan menjelaskan kepentingan setiap bentuk muka bumi dalam suatu kawasan.3. Pelajar melengkapkan lembaran kerja mereka untuk dijadikan nota dan latihan pengukuhan.

BBMPeta Malaysia

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhIsnin / 24 Februari 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0920 0950

Unit / TemaCuaca Iklim di Malaysia

Tajuk

Hasil PembelajaranPada akhir sesi ini, pelajar dapat1. Menyatakan ikim Khatulistiwa.2. Menjelaskan ciri iklim Khatulistiwa,

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk 1. Memperkenalkan jenis iklim dan cuaca di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

BBM

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhJumaat / 28 Februari 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0820 0950

Unit / TemaSUKAN

Tajuk

Hasil Pembelajaran

Objektif Pembelajaran

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran

BBM

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhJumaat / 7 Mac 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0820 0950

Unit / TemaCuaca Iklim di Malaysia

TajukFaktor yang mempengaruhi Cuaca dan Iklim

Hasil PembelajaranPada akhir sesi ini, pelajar dapat1. Menerangkan faktor yang mempengaruhi cuaca dan iklim di Malaysia.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk 1. Memahami faktor-faktor yang mempengaruhi cuaca dan Iklim di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru memeberikan lembaran kerja untuk pelajar untuk dilengkapkan .2. Guru akan membincangkan faktor-faktor tersebut dan meminta pelajar untuk menyemak kerja mereka.

BBMLembaran kerja

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhIsnin / 10 Mac 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0920 0950

Unit / TemaCuaca Iklim di Malaysia

TajukPengaruh Iklim terhadap Kegiatan Ekonomi Penduduk

Hasil PembelajaranPada akhir sesi unit ini, pelajar dapat.1. Menjelaskan pengaruh iklim terhadap kegiatan ekonomi penduduk Malaysia.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk 1. Memahamiakan pengaruh iklim terhadap kegiatan ekonomi penduduk di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Pelajar melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru untuk dijadikan nota dan latihan pengukuhan.2. Guru membincangkan jawapan yang betul untuk pelajar menyemak dan membuat pembetulan atas jawapan mereka sebelumnya.

BBMLembaran kerja

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhJumaat / 14 Mac 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0820 0950

Unit / TemaCuaca Iklim di Malaysia

TajukBencana Alam

Hasil PembelajaranPada akhir unit ini, pelajar dapat1. Menjelaskan bencana alam kesan daripada ciri-ciri cuaca dan iklim di Malaysia.

Objektif PembelajaranPada seisi pdp ini, pelajar dibimbing untuk1. Menjelaskan bencana alam kesan daripada ciri-ciri cuaca dan iklim di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru menerangkan bencana alam dan kesannya dengan menggunakan kad gambar dan keratin akhbar berkaitan.2. Pelajar melengkapkan lembaran kerja yang dijadikan nota dan latihan pengukuhan semasa guru sedang menerangkan.

BBMKad gambar bencana alam, keratan-keratan akhbar dan lembaran kerja.

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhIsnin / 31 Mac 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0920 0950

Unit / TemaCuaca dan Iklim

TajukZon Iklim Dunia

Hasil PembelajaranPada akhir unit ini, pelajar dapat1. Menamakan contoh dan ciri kawasan zon iklim dunia.2. Membandingkan dan membezakan tiga ciri zon iklim dunia.3. Membandingkan dan membezakan iklim Malaysia dengan zon iklim dunia.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk memahami1. Memahami iklim dunia dan iklim di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru menerangkan zon-zon iklim di dunia dengan menggunakan peta dunia yang mana setiap zon guru melekatkan cirri-ciri.2. Pelajar mendengar dan melengkapkan lembaran kerja ynag diberikan untuk dijadikan nota dan latihan.3. Pelajar melengkapkan jadual di dalam lembaran kerja ynag membandingkan dan membezakan iklim Malaysia dan Dunia.4. Guru mengutip lembaran kerja untuk tujuan semakan.

BBMPeta dunia, lembaran kerja.

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhJumaat / 4 April 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0820 0950

Unit / TemaCuaca dan Iklim

TajukFaktor-faktor yang Mempengaruhi Cuaca dan Iklim

Hasil PembelajaranPada akhir unit ini, pelajar dapat1. Menerangkan faktor-faktor yang mempengaruhi cuaca dan iklim.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, pelajar dibimbing untuk1. Memahami faktor-faktor yang mempengaruhi cuaca dan Iklim.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru menerangkan faktor-faktor mempengaruhi cuaca dan iklim dengan membina jadual di atas papan tulis.2. Pelajar meyalin jadual tersebut dan melengkapkan jadula tersebut berdasarkan apa yang telah diterangkan oleh guru dan merujuk buku teks.

BBMBuku teks.

Refleksi

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Hari / TarikhIsnin / 7 April 2014

Mata Pelajaran / KelasKajian Tempatan Tahun 5

Masa0920 0950

Unit / TemaTumbuh-tumbuhan semulajadi dan hidupan liar

TajukJenis Tumbuh-tumbuhan Semula Jadi dan Hidupan Liar di Malaysia

Hasil PembelajaranPada akhir unit ini, pelajar dapat1. Menyenaraikan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar di Malaysia.

Objektif PembelajaranPada sesi pdp ini, elajar dibimbing untuk1. Mengenalpasti tumbuh-tumbuhan dan hidupan liar yang terdapat di Malaysia.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran1. Guru meminta setiap pelajar merujuk buku teks dan melengkapkan lembaran kerja yang telah diberikan oleh guru.2. Pelajar menyemak jawapan mereka ketika guru sedang membincangkan jawapan bersama-sama.

BBMBuku teks, lembaran kerja.

Refleksi