rph 1

20
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN Minggu : 1 Hari : AHAD Tarikh : 11 JANUARI 2015 KELAS / BILANGAN MURID 2 INOVATIF – 18 ORANG SUBJEK / TAJUK ( MASA /TEMPOH) MATEMATIK (7.50-8.20)- (30 minit) TEMA/TAJUK STANDARDPEMBELAJARAN (KOD SAHAJA) Bidang : Nombor dan Operasi Tajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1 S. Pemb : 1.1.1 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran ini, murid dapat : - Membaca nombor yang diberi dalam perkataan - Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka PENGETAHUAN SEDIA ADA Dalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah: -mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga dua digit AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN - Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka - Guru memaparkan beberapa kad angka nombor dua digit di hadapan kelas - Murid menyebut nombor yang dipaparkan oleh guru secara spontan - Guru memaparkan beberapa kad nombor tiga digit - Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan - Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut. - Rumusan ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Nilai : Menghormati TMK : Menghargai pendapat orang lain BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN - Murid menyebut secara lisan dan spontan

Upload: brian-webb

Post on 16-Jan-2016

231 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

CFHFC

TRANSCRIPT

Page 1: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : AHAD Tarikh : 11 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(7.50-8.20)- (30 minit)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga dua digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka- Guru memaparkan beberapa kad angka nombor dua digit di hadapan kelas- Murid menyebut nombor yang dipaparkan oleh guru secara spontan- Guru memaparkan beberapa kad nombor tiga digit- Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan- Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut.- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 2: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : AHAD Tarikh : 11 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 PROAKTIF – 25ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(8.50-9.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga dua digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka- Guru memaparkan beberapa kad angka nombor dua digit di hadapan kelas- Murid menyebut nombor yang dipaparkan oleh guru secara spontan- Guru memaparkan beberapa kad nombor tiga digit- Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan- Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut.- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 3: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : ISNIN Tarikh : 12 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(10.20-11.20)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga dua digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka- Guru memaparkan beberapa kad angka nombor dua digit di hadapan kelas- Murid menyebut nombor yang dipaparkan oleh guru secara spontan- Guru memaparkan beberapa kad nombor tiga digit- Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan- Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut.- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 4: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : ISNIN Tarikh : 12 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 6 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(8.20-8.50)- (30 minit)(12.50-1.50) – (1 Jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga Tujuh Digit S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga enam digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka- Guru berbincang dan bersoal jawab dengan murid berkenaan kenderaan yang dimiliki oleh ibu dan bapa masing-masing- Murid diminta menulis dan menyebutkan nombor pendaftaran kenderaan ibu bapa mereka- Guru memaparkan beberapa kad nombor - Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan- Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut.- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 5: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : ISNIN Tarikh : 12 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 5 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(9.20-10.20)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga 6 angka

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda * guru menguji kemahiran murid dalam mengenal angka- Guru berbincang dan bersoal jawab dengan murid berkenaan kenderaan yang dimiliki oleh ibu dan bapa masing-masing- Murid diminta menulis dan menyebutkan nombor pendaftaran kenderaan ibu bapa mereka- Guru memaparkan beberapa kad nombor - Murid dibimbing untuk membaca nombor yang dipaparkan- Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan kelas untuk memilih kad nombor yang mereka gemar dan menyebutkan nombor bagi kad tersebut.- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad imbasan

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 6: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : SELASA Tarikh : 13 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 5 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(11.50-12.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menamakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga 6 angka

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- latihan minda- guru memaparkan satu kad nombor - murid menyrbut nombor yang dipaparkan dalam perkataan- murid kemudian dibimbing untuk menulis urutan nombor mengikut nilai tempat sa hingga juta- murid dibimbing untuk menentukan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor yang dipaparkan- murid menjawab soalan latihan - perbincangan- rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : berjiwa besarTMK : berjhati-hati ketika membuat keputusan

BAHAN BANTU MENGAJAR - Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 7: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : SELASA Tarikh : 13 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 6 INOVATIF – 19 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(9.20-10.20)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor BulatTajuk : Nombor bulat Hingga Tujuh Digit S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menyatakan nombor bulat bagi perpuluhan dan pecahan dalam sebutan juta dan sebaliknya

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga 6 angka

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda - Guru menulis satu nombor dan murid menyebut nombor yang dipaparkan- murid dibimbing menukar nombor yang dipaparkan kepada nombor perpuluhan dan pecahan dalam sebutan juta- guru memberi beberapa contoh soalan yang lain dan murid memberikan respon terhadap soalan guru (menukar nombor kepada perpuluhan dan pecahan)- murid menjawab soalan latihan- rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : berhati-hati ketika membuat keputusan

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kad nombor

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menyebut secara lisan dan spontan- Membuat latihan di dalam buku latihan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 8: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : SELASA Tarikh : 13 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 PROAKTIF – 25 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(7.20-8.20)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Memadankan angka dengan nama dalam perkataan

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Murid boleh menyebut nombor hingga 2 digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latinda- Guru memaparkan kad nombor- Murid dipilih untuk menyebut nombor yang dipaparkan- Guru mengedarkan lembaran kerja- Murid dibimbing untuk menjawab soalan memadan angka dengan

nama dalam perkataan- Membuat perbincangan dan semakan jawapan- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : bantu membantuTMK : bekerjasama untuk menyelesaikan masalah

BAHAN BANTU MENGAJAR- Kad nombor- Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 9: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : SELASA Tarikh : 13 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 6 INOVATIF – 19 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

PENDIDKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN (9.50-10.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Sayangi DiriTajuk : Hak dan Tanggungjawab Kanak-kanakS.Kand : 1.1S. Pemb : -

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menerangkan hak dan tanggungjawab kanak-kanak yang mesti dipenuhi

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Memahami siapa yang di kategorikan sebagai kanak-kanak

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Guru memaparkan gambar kanak-kanak mangsa penderaan yang dari keratan akhbar

- Berbincang berkaitan gambar yang dipaparkan dan murid memberi pendapat masing-masing

- Murid dibimbing untuk memahami istilah hak dan menyenaraikan setiap hak kanak-kanak yang patut dipenuhi

- Perbincangan - Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : kasih sayangTMK : menghargai jasa ibu bapa

BAHAN BANTU MENGAJAR - Keratan akhbar

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid memberi pendapat secara lisan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 10: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : RABU Tarikh : 14 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 5 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(7.20-8.20)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Mencerakinkan sebarang nombor- Menyusun nombor hingga 1 000 000

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga 6 angka

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda- Murid menyebut beberapa nombor yang dipaparkan oleh guru- Murid dibimbing untuk menyusun nombor yang dipaparkan mengikut

tertib menaik dan menurun- Murid menjawab soalan latihan di dalam lembaran kerja- Membuat perbincangan dan menyemak jawapan murid- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : MenghormatiTMK : Menghargai pendapat orang lain

BAHAN BANTU MENGAJAR - Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 11: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : RABU Tarikh : 14 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 6 INOVATIF – 19 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(11.50-12.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membundarkan nombor kepada puluh, ratus, ribu, puluh ribu, ratus ribu dan juta yang terdekat

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:-mengenal dan mengetahui nilai nombor hingga 6 angka

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda- Murid menentukan nilai tempat bagi nombor yang dipaparkan oleh

guru- Murid dibimbing untuk membundarkan nombor kepada puluh dan

ratus yang terdekat- Beberapa orang murid dipilih untuk menunjukkan cara membundarkan

nombor kepada nilai tempat yang lain- Murid menjawab soalan latihan - Membuat perbincangan dan semakan jawapan murid- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : amanahTMK : berhati-hati dalam melaksanakan sesuatu pekerjaan

BAHAN BANTU MENGAJAR - Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam lembaran kerja dan buku latihan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 12: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : RABU Tarikh : 14 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 PROAKTIF – 25 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(8.50-9.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Memadankan angka dengan nama dalam perkataan

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Murid boleh menyebut nombor hingga 2 digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latinda- Guru memaparkan kad nombor- Murid dipilih untuk menyebut nombor yang dipaparkan- Murid dibimbing untuk menjawab soalan memadan angka dengan

nama dalam perkataan di dalam buku aktiviti- Membuat perbincangan dan semakan jawapan- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : bantu membantuTMK : bekerjasama untuk menyelesaikan masalah

BAHAN BANTU MENGAJAR- Buku aktiviti

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam buku aktiviti

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 13: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : RABU Tarikh : 14 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 6 INOVATIF – 19 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

PENDIDKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN (9.50-10.50)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Sayangi DiriTajuk : Hak dan Tanggungjawab Kanak-kanakS.Kand : 1.1S. Pemb : -

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menerangkan hak dan tanggungjawab kanak-kanak yang mesti dipenuhi

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Telah mempelajari hak kanak-kanak

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Guru dan murid bersoal jawab mengenai isi pelajaran yang lalu iaitu mengenai hak kakan-kanak

- Murid diminta memberi pendapat berkaitan tanggungjawab seorang kanak-kanak

- Murid berada di dalam kumpulan dan membincangkan tentang tanggungjawab kanak-kanak

- Ketua kumpulan membentangkan hasil perbincangan di hadapan kelas- Guru membimbing murid untuk memahami hak dan tanggungjawab

kanak-kanak- Perbincangan - Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : kasih sayangTMK : menghargai jasa ibu bapa

BAHAN BANTU MENGAJAR - Kertas mahjung

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Ketua kumpulan membentangkan hasil perbincangan

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 14: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 1 Hari : KHAMIS Tarikh : 15 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(10.50-12.20)- (1 jam 30 minit)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1 000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Membaca nombor yang diberi dalam perkataan- Memadankan angka dengan nama dalam perkataan

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Murid boleh menyebut nombor hingga 2 digit

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latinda- Guru memaparkan kad nombor- Murid dipilih untuk menyebut nombor yang dipaparkan- Guru mengedarkan lembaran kerja- Murid dibimbing untuk menjawab soalan memadan angka dengan

nama dalam perkataan- Membuat perbincangan dan semakan jawapan- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : bantu membantuTMK : bekerjasama untuk menyelesaikan masalah

BAHAN BANTU MENGAJAR- Kad nombor- Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Murid menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 15: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 2 Hari : AHAD Tarikh : 18 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 1 INOVATIF – 18 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(7.20-8.50)- (30 minit)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek, gambar, garis nombor atau abakus

- Memadankan kumpulan objek dengan nombor

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Dapat menyebut nombor hingga 1000 dalam perkataan

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda- Guru memaparkan beberapa contoh kad gambar nombor dua digit- Murid menyebut nombor yang dipaparkan dalam perkataan- Guru seterusnya meminta beberapa orang murid menunjukkan kuantiti

nombor yang dipaparkan menggunakan pembilang- Guru membimbing murid memahami nilai kuantiti bagi nombor tiga

digit berdasarkan gambar dan abakus- Guru mengedarkan lembaran kerja- Murid memadankan kumpulan objek dengan nombor di dalam

lembaran kerja- Perbincangan- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : bersyukurTMK : menghargai setiap pemberian orang

BAHAN BANTU MENGAJAR - Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 16: RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Minggu : 2 Hari : AHAD Tarikh : 18 JANUARI 2015

KELAS / BILANGAN MURID 2 PROAKTIF – 25 ORANG

SUBJEK / TAJUK( MASA /TEMPOH)

MATEMATIK(8.50-9.5)- (1 jam)

TEMA/TAJUKSTANDARDPEMBELAJARAN

(KOD SAHAJA)

Bidang : Nombor dan OperasiTajuk : Nombor bulat Hingga 1000 S.Kand : 1.1S. Pemb : 1.1.1

OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pelajaran ini, murid dapat :

- Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek, gambar, garis nombor atau abakus

- Memadankan kumpulan objek dengan nombor-

PENGETAHUAN SEDIA ADADalam pembelajaran murid yang lalu, murid telah:

- Dapat menyebut nombor hingga 1000 dalam perkataan

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN

- Latihan minda- Guru memaparkan beberapa contoh kad gambar nombor dua digit- Murid menyebut nombor yang dipaparkan dalam perkataan- Guru seterusnya meminta beberapa orang murid menunjukkan kuantiti

nombor yang dipaparkan menggunakan pembilang- Guru membimbing murid memahami nilai kuantiti bagi nombor tiga

digit berdasarkan gambar dan abakus- Guru mengedarkan lembaran kerja- Murid memadankan kumpulan objek dengan nombor di dalam

lembaran kerja- Perbincangan- Rumusan

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Nilai : bersyukurTMK : menghargai setiap pemberian orang

BAHAN BANTU MENGAJAR - Lembaran kerja

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

- Menjawab soalan di dalam lembaran kerja

REFLEKSI/IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 17: RPH 1