rph 1

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATAPELAJARAN MATEMATIK KELAS/MASA/BIL.MURID 3 Ceria/8.50-9.50/14 ORANG TEMA/TAJUK Tolak Dalam Lingkungan 10 000 STANDARD KANDUNGAN 1.1 Menolak dengan kumpul semula STANDARD PEMBELAJARAN 1.1 (i) OBJEKTIF PENGAJARAN Di akhir pengajaran, murid dapat 1) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka 2) Menolak dengan betul AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN : 1. PERSEDIAAN 1. Tulis nombor di papan hitam- murid sebut dalam perkataan 2. IMAGINASI 1. Guru menunjukkan kad nombor kepada murid. 2. Tunjukkan beberapa kad nombor 3. Ulang langkah 2-3 sehingga murid mahir. 3. PERKEMBANGAN 1. Murid dibahagikan dalam kumpulan 2. Setiap kumpulan menulis soalan di dalam kad manila 3. Kumpulan lain membaca jawapan untuk perbandingan 4. Ulang langkah 3 sehingga semua kumpulan selesai memberikan jawapan 4. TINDAKAN 1. Tanya murid secara lisan soalan yang ditulis di papan hitam. BBM Kad nombor EMK Nilai murni- kerjasama PENILAIAN P&P Pada akhir pengajaran, murid dapat membaca dan menolak nombor dengan betul REFLEKSI Murid dapat menjawab soalan dengan baik. Semua bejalan seperti yang dirancangkan Minggu : 1 Hari : Khamis Tarikh : 12.3.2015

Upload: haszmir-hassan

Post on 14-Nov-2015

224 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum contoh rph untuk umum

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATAPELAJARANMATEMATIK

KELAS/MASA/BIL.MURID3 Ceria/8.50-9.50/14 ORANG

TEMA/TAJUKTolak Dalam Lingkungan 10 000

STANDARD KANDUNGAN1.1 Menolak dengan kumpul semula

STANDARD PEMBELAJARAN1.1 (i)

OBJEKTIF PENGAJARANDi akhir pengajaran, murid dapat1) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka2) Menolak dengan betul

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :

1. PERSEDIAAN1. Tulis nombor di papan hitam- murid sebut dalam perkataan

2. IMAGINASI1. Guru menunjukkan kad nombor kepada murid.2. Tunjukkan beberapa kad nombor3. Ulang langkah 2-3 sehingga murid mahir.

3. PERKEMBANGAN1. Murid dibahagikan dalam kumpulan2. Setiap kumpulan menulis soalan di dalam kad manila3. Kumpulan lain membaca jawapan untuk perbandingan4. Ulang langkah 3 sehingga semua kumpulan selesai memberikan jawapan

4. TINDAKAN1. Tanya murid secara lisan soalan yang ditulis di papan hitam.

BBMKad nombor

EMKNilai murni- kerjasama

PENILAIAN P&PPada akhir pengajaran, murid dapat membaca dan menolak nombor dengan betul

REFLEKSIMurid dapat menjawab soalan dengan baik. Semua bejalan seperti yang dirancangkan

Minggu : 1Hari : KhamisTarikh : 12.3.2015