rancangan pengajaran harian slot

20
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Rancangan Pengajaraan Harian 1 (Objektivisme) Tunjang Sains dan Teknologi Kelas Prasekolah Ibnu Khaldun Tarikh 25 Mac 2012 Masa 60 minit Bil murid 25 orang Kandungan ST 7.1 Memahami nombor 1-10 Standard Pembelajaran ST7.1.1Menyebut nombor 1-10 ST7.1.4Menggunakan bentuk untuk mewakili bilangan objek Tema Kenderaan Subtema Kenderaan di darat Bahan Kad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja Pengetahuan sedia ada pelajar 1. Murid sudah memahami istilah banyak dengan sedikit Objektif Di akhir pengajaran murid dapat 1. Padankan samada kumpulan objek sedikit atau banyak 2. Membezakan kumpulan banyak dan sedikit Kesepaduan Bahasa Melayu, Fizikal, Kreativiti dan Estetika,Sosioemosi dan Moral Nilai Mendengar arahan guru Kemahiran Mewarnakan gambar dengan cara yang betul Langkah Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Bahan/catatan Aktiviti Guru Aktiviti Murid Set induksi Konsep ‘banyak’ -Guru berlakon seperti orang -Murid melihat dan mendengar

Upload: hema-malini

Post on 01-Oct-2015

108 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

slot pengajaran

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANRANCANGAN PENGAJARAN HARIANRancangan Pengajaraan Harian 1 (Objektivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 25 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid25 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.4Menggunakan bentuk untuk mewakili bilangan objek

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajar1. Murid sudah memahami istilah banyak dengan sedikit

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Padankan samada kumpulan objek sedikit atau banyak2. Membezakan kumpulan banyak dan sedikit

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal, Kreativiti dan Estetika,Sosioemosi dan Moral

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMewarnakan gambar dengan cara yang betul

LangkahIsi PelajaranAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5 minit)Konsep banyak-Guru berlakon seperti orang dalam kekenyangan-Guru menyatakan guru makan banyak-Murid melihat dan mendengar penerangan guru

Langkah 1(10 minit)Membilang nombor 1-10-Guru perdengarkan lagu Mari Membilang-Guru menunjukkan kad nombor-Murid melihat kad nombor-Murid mengikut guru membilang nombor 1-10Bahan :Ladtop, speaker, kad nombor

Langkah 2(15 minit)Konsep banyak dan sedikit, sama bnayak-Guru menerangkan kepada murid tentang konsep banyak dan sedikiti.Guru kenyang kerana makan banyakii.Guru lapar kerana makan sedikit-Guru tunjukkan kad gambar kenderaan di darati.gambar basikal banyakii.gambar kereta sedikitiii.gambar keretapi dan motosikal sama banyak-Murid mendengar penerangan dari guruBahan :Kad gambar kenderaan di daratNilai : mendengar arahan

Langkah 3(15 minit)Memahami konsep banyak dan sedikit-Guru pilih seorang murid untuk tampalkan kad gambar basikal di bahagian banyak dan kad gambar kereta di bahagian sedikit-Guru terangkan kepada murid bahawa basikal mewakili banyak dan kereta mewakili sedikit-Guru minta murid keluarkan pensil masing-masing-Guru minta murid bandingkan bilangan pensil yang mereka miliki dengan pensil yang dimiliki oleh rakan- Murid tampalkan kad gambar mengikut bahagian yang ditetapkan-Murid menerima penerangan dari guru-Murid mengeluarkan pensil masing-masing-Murid bandingkan samada pensil yang mereka miliki banyak atau sedikit berbanding rakan-rakan yang lain.Bahan: kad gambar kenderaan di darat, pensil

Langkah 4(15 minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberiBahan : Lembaran kerja

Penutup(5minit)Pengukuhan-Guru menunujukkan kembali kad gambar kenderaan di darat-Murid diminta menyatakan kad gambar yang mewakili kumpulan yang banyak dan kumpulan yang sedikit dan kumpulan yang sama banyakBahan :Kad gambar kenderaan di darat

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid menunjukkan kefahaman yang tinggi tentang tajuk yang dipelajari. Keseluruhan murid dapat menyatakan kumpulan objek yang banyak, kumpulan objek yang sedikit dan kumpulan objek yang sama banyak. Tahniah....Rancangan Pengajaraan Harian 1 (Konstruktivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 25 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid25 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.4Menggunakan bentuk untuk mewakili bilangan objek

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajar1. Murid sudah memahami istilah banyak dengan sedikit

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Padankan samada kumpulan objek sedikit atau banyak2. Membezakan kumpulan banyak dan sedikit

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal, Kreativiti dan Estetika,Sosioemosi dan Moral

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMewarnakan gambar dengan cara yang betul

LangkahIsiAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5minit)Konsep banyak-Guru berlakon seperti orang dalam kekenyangan-Guru menyoal muridi.Kenapa guru kekenyangan?-Murid melihat simulasi guru-Murid menjawab soalan gurui.kerana guru makan banyak

Langkah 1(10 minit)Membilang nombor 1-10-Guru perdengarkan lagu Mari Membilang-Guru minta murid tunjukkan kad nombor bagi setiap nombor yang mereka nyanyikan tadi-Murid menyanyi lagu Mari Membilang-Murid pilih kad nombor yang betul seperti yang mereka nyanyikan atau sebutkan

Langkah 2(10minit)Konsep banyak dan sedikit, sama banyak-Guru minta murid pilih kad gambar kenderaan di darat mengikut arahan yang diberikan oleh gurui.Ambil kad gambar kereta dengan bilangan sedikit daripada bilangan basikalii.Ambil kad gambar motosikal sama banyak dengan kad gambar bas-Murid mengambil kad gambar kereta dengan bilangan sedikit dan kad gambar basikal dengan bilangan yang banyak-Murid mengambil kad gambar motosikal dan kad gambar bas dengan bilangan yang sama banyak

Langkah 3(25 minit)Memahami konsep banyak dan sedikit-Guru minta murid mencari atau mendapatkan bahan yang ada di persekitaran dan wujudkan tiga kumpulan iaitu:i.kumpulan banyakii.kumpulan sedikitiii.kumpulan sama banyak- Murid hasilakan 3 kumpulan yang dikendaki oleh guru dengan dapatkan bahan di persekitaran iaitu :i.kumpulan banyakii.kumpulan sedikitiii.kumpulan sama banyak

Langkah 4(5minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberi

Penutup(5 minit)Pengukuhan-Guru pilih beberapa orang murid untuk terangkan kembali tentang konsep banyak, sedikit dan sama banyak-Murid menerangkan kembali tentang konsep banyak, sedikit dan sama banyak kepada guru dan rakan-rakan yang lain

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancer. Kefahamna murid tentang tajuk yang dipelajari amat tinggi. Penglibatan murid di dalam kelas juga aktif. Murid dapat member respon yang aktif terhadap setiap persoalan yang diajukan oleh guru. Tahniah...Rancangan Pengajaran Harian 2 (Objektivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 26 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid23 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.5Memadankan angka 1-10 dengan bilangan objek

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajarMurid sudah dapat membilang angka 1-10

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Menamakan nombor bagi setiap kumpulan objek2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor3. Melukis gambar objek berdasarkan nombor yang disebut atau dikehendaki

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal dan Estetika,Sosioemosi dan Moral

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMelukis gambar

LangkahIsi PelajaranAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5 minit)Membilang objek-Guru bercerita dengan murid tentang pembelian kuih-Guru menunjukkan kepada murid bilangan kuih yang guru beli-Guru bilang bersama murid kuih yang dibeli-Murid melihat dan mendengar penerangan guru-Murid bilang kuih bersama-samaBahan : kuih- muih

Langkah 1(10 minit)Memadankan nombor 1-10 dengan objek-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid-Guru terangkan nilai nombor yang ditunjukkan tadi-Guru minta murid bilang kad gambar kereta-Guru padankan kad gambar kereta tadi pada nombor yang ditunjukkan-Murid melihat kad nombor-Murid membilang kad gambar kereta-Murid mendengar penerangan guruBahan : kad gambar kenderaan di darat, kad nombor

Langkah 2(15 minit)Memadankan objek dengan nombor 1-10-Guru tunjukkan kad gambar kenderaan di darat-Guru bilang bersama murid kad gambar tersebut-Guru letakkan kad nombor bagi setiap kumpulan objek-Guru terangkan kepada murid konsep padanan nombor dengan objek-Murid melihat kad gambar yang ditunjukkan-Murid membilang kad gambar kereta bersama-sama-Murid mendengar penerangan dari guruBahan :Kad gambar kenderaan di darat, kad nomborNilai : mendengar arahan

Langkah 3(15 minit)Melukis gambar berdasarkan nombor 1-10-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid-Guru minta murid nyatakan nombor tersebut.-Guru tampal kad nombor di papan putih-Guru lukis gambar kenderaan di darat berdasarkan nombor yang ditunjukkan tadi-Guru terangkan konsep melukis gambar berdasarkan nombor- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru-Murid nyatakan nombor yang ditunjukkan tadi-murid membilang gambar kereta yang dilukis oleh guru-Murid mendengar penerangan dari guruBahan: kad gambar kenderaan di darat, pensilMI :Kreativiti dan Estetika

Langkah 4(15 minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberiBahan : Lembaran kerja

Penutup(5minit)Pengukuhan-Guru menunujukkan kembali kad gambar kenderaan di darat-Murid diminta padankan kad gambar dengan kad nombor dengan begitu dan sebaliknya.-Murid padankan kad gambar dengan kad nombor dengan betul di papan putih dan sebaliknya.Bahan :Kad gambar kenderaan di darat, Kad nombor

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid dapat memadankan objek dengan nombor 1-10 dengan betul. Murid juga dapat memadankan nombor dengan bilangan objek dengan betul. Murid juga dapat melukis dengan bilangan yang betul. Keseluruhannya, murid dapat menguasai apa yang dipelajari. Tahniah...Rancangan Pengajaraan Harian 2 (Konstuktivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 26 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid23 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.5Memadankan angka 1-10 dengan bilangan objek

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad gambar kenderaan di darat, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajarMurid sudah dapat membilang angka 1-10

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Menamakan nombor bagi setiap kumpulan objek2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor3. Melukis gambar objek berdasarkan nombor yang disebut atau dikehendaki

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal dan Estetika,Sosioemosi dan Moral

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMelukis gambar

LangkahIsi PelajaranAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5 minit)Membilang objek-Guru letakkan batang aiskrim dalam bakul setiap murid-Murid diminta membilang batang aiskrim dan nyatakan nilai-Murid membilang batang aiskrim-Murid nyatakan nilai yang ada dalam bakul merekaBahan : bakul, batang kayu aiskrim

Langkah 1(15 minit)Memadankan nombor 1-10 dengan objek-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid-Murid nyatakan nilai nombor yang ditunjukkan oleh guru-Guru minta murid bilang kad gambar kereta-Guru minta murid padankan kad gambar kereta tadi pada nombor yang ditunjukkan-Murid melihat kad nombor-Murid menyatakan nilai nombor yang ditunjukkan oleh guru-Murid bilang kad gambar kenderaan di darat dengan bilangan yang betul-Murid padankan dengan nombor yang betulBahan : kad gambar kenderaan di darat, kad nombor

Langkah 2(15 minit)Memadankan objek dengan nombor 1-10-Guru tunjukkan kad gambar kenderaan di darat-Guru minta murid nyatakan bilangan kad gambar kereta-Guru minta murid nyatakan nilai kad nombor yang ditunjukkan-Guru minta murid padankan kad gambar kereta dengan kad nombor dengan betul-Murid melihat kad gambar yang ditunjukkan-Murid menyatakan bilangan kad gambar kereta-Murid menyatakan nilai kad nombor yang dilihat-Murid padankan kad gambar kereta dengan kad nombor dengan betulBahan :Kad gambar kenderaan di darat, kad nomborNilai : mendengar arahan

Langkah 3(15 minit)Melukis gambar berdasarkan nombor 1-10-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid-Guru minta murid nyatakan nombor tersebut.-Guru tampal kad nombor di papan putih-Guru minta murid seorang demi seorang melukis di papan putih berdasarkan nombor yang telah ditampal-Guru minta murid nyatakan nilai nombor- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru-Murid menyatakan nombor yang ditujukkan oleh guru-Murid melukis gambar kenderaan di darat berdasarklan nilai nombor yang dikehendaki-Murid nyatakan nilai nomborBahan: kad gambar kenderaan di darat, pensilMI :Kreativiti dan Estetika

Langkah 4(15 minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberiBahan : Lembaran kerja

Penutup(5minit)Pengukuhan-Guru minta murid mendapatkan rakan dengan bilangan 1-10 dan dapatkan kad nombor untuk mewakili bilangan rakan yang telah dipilih oleh murid tadi-Murid dapatkan rakan-rakanya dengan bilangan antara 1-10 dan dapatkan kad nombor bagi mewakili bilangan rakan yang telah dipilih olehnya tadiBahan :Murid, kad nombor

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Murid menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dijalankan oleh guru. Penglibatan murid di dalam kelas juga aktif. Respon dan jawapan yang diberikan oleh murid terhadap soalan guru juga baik. Keseluruhannya, murid dapat menguasai pelajaran yang diajarkan oleh guru. Tahniah..

Rancangan Pengajaraan Harian 3 (Objektivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 27 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid25 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.2Memadankan angka 1-10 dengan perkataan

ST7.1.8Menulis nombor 1-10

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad nombor, kad suku kata, kad perkataan, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajar1. Murid sudah dapat membilang angka 1-102. Murid sudah mengenal nombor 1-10

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Memadankan angka dengan perkataan2. Menulis nombor 1-10 dengan betul

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal, dan Sosioemosi

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMenulis nombor

LangkahIsi PelajaranAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5 minit)Mengetahui konsep nombor 1-10-Guru bimbing murid menyanyi lagu 1 jari tap..tap..tap..-Guru minta murid menunjukkan jari sambil menyanyi mengikut lirik laguContoh: saya ada 1 jari tap...tap..tap.. (murid tunjukkan 1 jari dan begitulah seterusnya...)-Murid menyanyi lagu 1 jari tap..tap..tap.. bersama-sama-Murid menunjukkan jari sambil menyanyi mengikut lirik lagu yang didendangkanContoh: saya ada 1 jari tap...tap..tap.. (murid tunjukkan 1 jari dan begitulah seterusnya...)Bahan :Ladtop, speaker, lirik lagu

Langkah 1(10 minit)Mengeja nama nombor 1-10-Guru bimbing murid mengeja nama nomborContoh :sa

tu

= satu

-Guru minta murid mengeja bersama-sama-Murid mengeja nama nombor bersama dengan guru-Murid mendengar penerangan guruBahan : kad suku kata

Langkah 2(15 minit)Memadankan kad perkataan dengan nombor 1-10-Guru tampalkan kad perkataan nama nombor 1-10-Guru turut tampalkan kad nombor bersebelahan dengan kad perkataanContoh:lima

=5

-Murid mendengar penerangan guruBahan :Kad perkataan,kad nomborNilai : mendengar arahan

Langkah 3(15 minit)Menulis nombor 1-10-Guru tunjukkan kad nombor kepada murid-Guru tunjuk cara menulis nombor 1-10 dengan cara yang betul-Guru minta murid seorang demi seorang menulis di papan putih-Guru bimbing murid menulis nombor 1-10 dengan cara yang betul- Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan oleh guru-Murid menulis nombor 1-10 di papan putih dengan dibimbing oleh guru.-Murid mendengar penerangan dari guru-murid membilang gambar kereta yang dilukis oleh guruBahan: kad gambar kenderaan di darat, pensilMI : Fizikal, Moral, Sosioemosi

Langkah 4(15 minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberiBahan : Lembaran kerja

Penutup(5minit)Pengukuhan-Guru menunjukkan kembali kad nombor kepada murid.-Guru minta murid menyebut nombor yang ditunjukkan-Guru minta murid membilang nombor 1-10-Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan-Murid menyebut nombor yang ditunjukkanMurid bilang nombor 1-10Bahan :Kad nombor

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Keseluruhannya, hampir 20 orang murid dapat menguasai pelajaran hari ini. Murid menunjukkan minat terhadap penerangan guru dan dapat member tumpuan yang sepenuhnya terhadap pengajaran guru. Tahniah...Rancangan Pengajaraan Harian 3 (Konstruktivisme)TunjangSains dan Teknologi

KelasPrasekolah Ibnu Khaldun

Tarikh 27 Mac 2012

Masa60 minit

Bil murid25 orang

KandunganST 7.1 Memahami nombor 1-10

Standard PembelajaranST7.1.1Menyebut nombor 1-10

ST7.1.2Memadankan angka 1-10 dengan perkataan

ST7.1.8Menulis nombor 1-10

TemaKenderaan

SubtemaKenderaan di darat

BahanKad nombor, kad suku kata, kad perkataan, lembaran kerja

Pengetahuan sedia ada pelajar1. Murid sudah dapat membilang angka 1-102. Murid sudah mengenal nombor 1-10

ObjektifDi akhir pengajaran murid dapat

1. Memadankan angka dengan perkataan2. Menulis nombor 1-10 dengan betul

KesepaduanBahasa Melayu, Fizikal, dan Sosioemosi

NilaiMendengar arahan guru

KemahiranMenulis nombor

LangkahIsi PelajaranAktiviti Pengajaran dan PembelajaranBahan/catatan

Aktiviti GuruAktiviti Murid

Set induksi(5 minit)Mengetahui konsep nombor 1-10-Guru berikan murid batang kayu aiskrim-Guru minta murid menambah satu demi satu batang kayu aiskrim sehingga cukup dengan bilangan 10-Murid membilang nombor 1-10 sambil menambahkan satu demi satu batang kayu aiskrim sehingga cukup dengan bilangan 10-Batang kayu aiskrim

Langkah 1(10 minit)Mengeja nama nombor 1-10-Guru bimbing murid mengeja nama nomborContoh :sa

tu

= satu

-Guru minta murid mengeja bersama-sama-Guru minta murid membina semula perkataan nama nombor 1-10-Murid mengeja nama nombor-Murid memilih kad suku kata untuk membina perkataan nama nombor 1-10 yang dikehendaki oleh guruBahan : kad suku kata

Langkah 2(15 minit)Memadankan kad perkataan dengan nombor 1-10-Guru tampalkan kad perkataan nama nombor 1-10-Guru minta murid tampalkan nombor pada kad perkataan nama nombor yang betulContoh:lima

=5

-Murid menampal nombor pada kad perkataan nama nombor yang dikehendaki oleh guru dengan betulContoh:lima

=5

Bahan :Kad perkataan,kad nomborNilai : mendengar arahan

Langkah 3(15 minit)Menulis nombor 1-10-Guru tunjukkan kad perkataan nama nombor 1-10-Guru minta murid menulis nombor dengan cara yang betul di papan putih berdasarkan kad perkataan nama nombor yang dikehendaki oleh guru-Guru minta murid nyatakan nombor yang ditulis- Murid lihat kad perkataan nama nombor yang ditunjukkan oleh guru-Murid menulis nombor 1-10 dengan cara yang betul di papan putih berdasarkan kad perkataan nama nombor yang dikehendaki oleh guru-Murid menyatakan nombor yang mereka tulisBahan: kad nombor, kad perkataan, papan putih, marker penMI : Fizikal, Moral, Sosioemosi

Langkah 4(15 minit)Penilaian-Murid diberikan lembaran kerja-Murid menyiapkan latihan yang diberiBahan : Lembaran kerja

Penutup(5minit)Pengukuhan-Guru menunjukkan kembali kad nombor kepada murid.-Guru minta murid menulis nombor 1-10 dan menyebut nombor yang ditulis-Guru minta murid membilang nombor 1-10-Murid lihat kad nombor yang ditunjukkan-Murid menulis nombor 1-10 dan menyebut nombor yang ditulis-Murid bilang nombor 1-10Bahan :Kad nombor

Refleksi :Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. Penglibatan murid di dalam kelas adalah aktif. Murid menujukkan minat terhadap setiap aktiviti ynag dijalankan oleh guru. Keseluruhannya, murid menunjukkan peningkatan dalam kefahaman memahami dan mengenal nombor 1-10. Murid dilihat begitu teruja untuk menjawab soalan yang diberikan oleh guru. Tahniah...