rancangan pengajaran harian matematik

4
Rancangan Pengajaran Harian Bahasa Melayu Mata Pelajaran : Tajuk : Tarikh : Masa : Bilangan Murid : Emas Gangsa Perak Nama Murid 1. Kelvin 2. Avril 3. Alyia 1. Roslinda 2. Vannesa 1. Dennel Tajuk Nombor 11-50 Operasi tambah dalam lingkungan 10 Operasi tolak dalam lingkungan 10 Objektif Pada akhir pelajaran murid- murid dapat: menyatakan nilai nombor dan menulis nombor 11-30 dalam bentuk angka Pada akhir pelajaran murid- murid dapat: menulis sekurang- kurangnya 5 daripada 6 ayat matematik bagi operasi tambah dalam lingkungan 10 berdasarkan gambar Pada akhir pelajaran murid- murid dapat: menulis menulis sekurang-kurangnya 5 daripada 6 ayat matematik bagi operasi tolak dalam lingkungan 10 berdasarkan gambar

Upload: pojanluiz

Post on 25-Sep-2015

247 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

Rancangan Pengajaran Harian Matematik

TRANSCRIPT

Rancangan Pengajaran Harian Bahasa Melayu

Mata Pelajaran :

Tajuk:

Tarikh:

Masa:

Bilangan Murid:

Emas

Gangsa

Perak

Nama Murid

1. Kelvin

2. Avril

3. Alyia

1. Roslinda

2. Vannesa

1. Dennel

Tajuk

Nombor 11-50

Operasi tambah dalam lingkungan 10

Operasi tolak dalam lingkungan 10

Objektif

Pada akhir pelajaran murid-murid dapat:

menyatakan nilai nombor dan menulis nombor 11-30 dalam bentuk angka

Pada akhir pelajaran murid-murid dapat:

menulis sekurang-kurangnya 5 daripada 6 ayat matematik bagi operasi tambah dalam lingkungan 10 berdasarkan gambar pada lembaran kerja

Pada akhir pelajaran murid-murid dapat:

menulis menulis sekurang-kurangnya 5 daripada 6 ayat matematik bagi operasi tolak dalam lingkungan 10 berdasarkan gambar pada lembaran kerja.

Perkataan

Pengetahuan sedia ada

Murid sudah mengenali nombor 0-10

Murid sudah memahami konsep nombor

Murid sudah dapat menguasai kemahiran menambah dalam lingkungan 10

BBM

Langkah / jangka masa

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

BBM

Set Induksi

10 minit

1.

Perkembangan

Langkah 1

(20 minit)

Interaksi

Setiap murid disediakan dengan kad gambar dank ad nombor

Murid diminta untuk menghitung benda dalalm kad gambar dan memadankan dengan kad nombor

Guru meminta murid menulis nombor tersebut

Guru memperkenalkan dengan nombor 11 sehingga 30

Permainan

Murid diberikan lembaran kerja mewarna

Murid dikehendaki menyelesaikan ayat matematik pada lembaran tersebut.

Murid dikehendaki untuk mewarna berdasarkan warna jawapan yang terdapat pada lembaran kerja.

Pemainan

Murid diberikan lembaran kerja mewarna

Murid dikehendaki menyelesaikan ayat matematik pada lembaran tersebut.

Murid dikehendaki untuk mewarna berdasarkan warna jawapan yang terdapat pada lembaran kerja.

Langkah 2

(20 Minit)

Permainan

Murid diberi lembaran kerja melakar

Murid dikehendaki menyambung garisan mengikut susunan nombor 1 hingga 50 sehingga membentuk gambar

Murid dikehendaki mewarna gambar tersebut

Interaksi

Guru menyediakan pembilang kepada murid

Guru menerangkan kepada murid mengenai konsep tambah (penyatuan)

Murid dikehendaki menulis ayat matematik berdasarkan proses penyatuan yang ditunjukkan oleh guru

Latihan

Murid diedarkan lembaran kerja

Murid menulis jawapan

Guru menyemak jawapan

Langkah 3

Latihan

Murid diedarkan lembaran kerja

Murid menulis jawapan

Guru menyemak jawapan

Latihan

Murid diedarkan lembaran kerja

Murid menulis jawapan

Guru menyemak jawapan

Interaksi

Guru menyediakan pembilang kepada murid

Guru menerangkan kepada murid mengenai konsep tolak (pengasingan)

Murid dikehendaki menulis ayat matematik berdasarkan proses pengasingan yang dilakukan oleh guru

Penutup

(10 Minit)