rancangan pengajaran harian

4
Rancangan Pengajaran Harian Reka Bentuk Dan Teknologi Tahun 4 Tarikh Masa Tahun Bidang Reka Bentuk dan Teknologi Unit Topik a. Hasil pembelajaran Objektif Strategi Pengajaran Perbincangan dan Amali. Jenis Pembelajaran Pembelajaran berpusatkan kepada pelajar. Kemahiran Generik Kemahiran menjana idea, Kemahiran komunikasi, kreatif

Upload: sivanaswari-karuppiah

Post on 28-Jan-2016

223 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

RPH

TRANSCRIPT

Page 1: Rancangan Pengajaran Harian

Rancangan Pengajaran Harian

Reka Bentuk Dan Teknologi Tahun 4

Tarikh

Masa

Tahun

Bidang Reka Bentuk dan Teknologi

Unit

Topik a.

Hasil pembelajaran

Objektif

Strategi Pengajaran Perbincangan dan Amali.

Jenis Pembelajaran Pembelajaran berpusatkan kepada pelajar.

Kemahiran Generik Kemahiran menjana idea, Kemahiran komunikasi, kreatif

Page 2: Rancangan Pengajaran Harian

Bahan Sumber P&P LCD, Laptop

Video

Buku Teks Reka Bentuk dan Teknologi Tahun 5 (Dewan

Bahasa dan Pustaka)

Pengetahuan Sedia ada 1. Murid mempunyai pengetahuan asas berkenaan sanitasi

makanan.

2. Murid mengenal alatan masakan

3. Murid mengenal menu makanan.

Nilai-nilai murni kerjasama, cuba jaya, berdikari.

Isi Pelajaran Aktiviti P&P Catatan

Pengenalan

Memberi pendedahan

awal kepada murid

Set Induksi (5 minit)

1) Guru menayangkan sebuah video

berkaitan dengan tajuk pada hari itu.

KBKK: Kemahiran

berfikir secara kreatif dan

kritis.

Page 3: Rancangan Pengajaran Harian

2) Guru bertanya soalan mengenai

video tersebut kepada murid.

AMALI

Penerangan tentang

penyediaan bahan

masakan.

LANGKAH 1 – 10 MINIT

Murid menyediakan bahan masakan

yang diperlukan berdasarkan menu

yang telah dipilih.

BBM: Mangkuk, Garpu,

Sudu

Nilai: Kerjasama,Cuba

jaya

KBKK:Berfikiran kreatif

AMALI

Memberi arahan untuk

memasak.

LANGKAH 2 – 15 MINIT

Murid memasak sajian sarapan atau

minum petang dengan bimbingan guru.

BBM: Roti, Tuna, Milo

Nilai: Berdikari

KBKK: Berfikiran kreatif

AMALI

Memberi arahan untuk

menghidang makanan –

mengikut “ Table Setting”

yang betul.

LANGKAH 3 – 10 MINIT

Murid menghidang sajian yang telah

disediakan.

BBM: Mangkuk, Garpu,

Sudu

Nilai: Berdikari,

kerjasama, cuba jaya

KBKK: Berfikiran kreatif

AMALI

Mmberi arahan untuk

membersihkan alatan dan

ruang memasak.

LANGKAH 4 – 15 MINIT

Murid membersihkan alatan memasak,

mengemaskan ruang memasak dan

menyimpan alatan memasak.

BBM:

Sabun,Sponge

Page 4: Rancangan Pengajaran Harian

Rumusan isi pelajaran.

= Menyediakan

bahan - bahan masakan.

= Memasak dan

menghidang sajian

pilihan.

= Membersih,

mengemas, menyenggara

dan menyimpan alatan.

PENUTUP – 5 MINIT

Murid membuat rumusan dengan

bimbingan guru.

Nilai:

Berdikari,kerjasama,cub

a jaya

KBKK:

Berfikiran kreatif