rancangan pengajaran harian

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS SINAR CAHAYA Nama Guru : Pavithira Devi a/p Balakrisnan Masa: 9.10-10.10pagi Sekolah : S! "#$ %ageesar #a&uk: '&ian Penguasaan !emahiran !elas : ( Barath) Mata pela&aran: Bahasa Mela)u #arikh : 0* Mei (01+"!hamis$ Bilangan Muri,: 10 orang !eha,iran : /10 P ! os " emah$ rki, " Se,erhana$ !ek2a " Pan,ai$ N M M' 3D 1.Paravinra& (. ishira& 4.ames 1.Saraniah (.%ishal 4.egathis2aran 5.Sathis 1. #henmooli (. Megananthan 4. Shan&eev # '! Ujian Penguasaan Kemahiran !M 63 N 1. Mema,ankan huru7 vokal ,engan gam8ar. (. Mengenal ,an menge am huru7 vokal pa,a perkataan. 4. Menulis huru7 vokal 8erpan,ukan gam8ar. 5. Menge am suku kata )ang sama se8utann)a. +. Men)alin semula suku kata. . Mema,ankan suku kata ,engan gam8ar. *. Mem8ulatkan suku kata 8er,asarkan 1. Mem8ulatkan suku kata 8er,asarkan gam8ar. (. Mem8ulatkan perkataan kvk )ang 8etul 8erpan,ukan gam8ar. 4. Men)usun huru7 untuk mem8entuk perkataan kvk 8er,asarkan gam8ar. 5. Mema,ankan gam8ar ,engan perkataan kvk. +. Mema,ankan perkataan v;kvk ,engan gam8ar. 1. Mengisi tempat kosong ,engan suku kata kv akhiran 8erpan,ukan gam8ar. (. Menulis suku kata kv a2alan untuk mem8entuk perkataan kv;kv. 4. Melengkapkan tempat kosong ,engan suku kata a2alan untuk mem8entuk perkataan kv;kvk. 5. Menulis perkataan

Upload: thiradevi-balakrisnan

Post on 03-Nov-2015

25 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Sesuai dengan keperluan sistem pendidikan masa kini.

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS SINAR CAHAYA

Nama Guru: Pavithira Devi a/p Balakrisnan Masa: 9.10-10.10pagiSekolah : SJK (T) Vageesar Tajuk: Ujian Penguasaan KemahiranKelas: 2 Barathy Mata pelajaran: Bahasa MelayuTarikh: 07 Mei 2015(Khamis) Bilangan Murid: 10 orangKehadiran : /10PERKARARos( Lemah)Orkid ( Sederhana)Kekwa ( Pandai)

NAMA MURID1.Paravinraj2.Rishiraj3.James1.Saraniah2.Vishal3.Jegathiswaran4.Sathis1. Thenmooli2. Megananthan3. Shanjeev

TAJUK Ujian Penguasaan Kemahiran

KEMAHIRAN1. Memadankan huruf vokal dengan gambar.2. Mengenal dan mengecam huruf vokal pada perkataan.3. Menulis huruf vokal berpandukan gambar.4. Mengecam suku kata yang sama sebutannya.5. Menyalin semula suku kata.6. Memadankan suku kata dengan gambar.7. Membulatkan suku kata berdasarkan gambar.8. Menulis suku kata yang guru sebutkan.

1. Membulatkan suku kata berdasarkan gambar.2. Membulatkan perkataan kvk yang betul berpandukan gambar.3. Menyusun huruf untuk membentuk perkataan kvk berdasarkan gambar.4. Memadankan gambar dengan perkataan kvk.5. Memadankan perkataan v+kvk dengan gambar.6. Menulis perkataan v+kvk berdasarkan gambar.7. Mengisi tempat kosong dengan perkataan v+kvk berdasarkan gambar.8. Menulis perkataan kvk dan perkataan v+kvk yang guru sebutkan.

1. Mengisi tempat kosong dengan suku kata kv akhiran berpandukan gambar.2. Menulis suku kata kv awalan untuk membentuk perkataan kv+kv.3. Melengkapkan tempat kosong dengan suku kata awalan untuk membentuk perkataan kv+kvk.4. Menulis perkataan kvk berdasarkan gambar.5. Memadankan gambar dengan perkataan kvk.6. Menulis perkataan kv+kv berdasarkan gambar.7. Memilih perkataan kv+kvk yang betul.

OBJEKTIF P & PPada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:1.Murid dapat memadankan 4 daripada 5 huruf vokal berdasarkan gambar dengan betul.2.Murid dapat membulatkan 8 daripada 10 huruf vokal berdasarkan gambar dengan betul.3. Murid dapat menulis 4 daripada 6 huruf vokal berpandukan gambar dengan betul.4. Murid dapat mengecam dan membulatkan 6 daripada 7 suku kata kv yang sama dengan betul.5. Murid dapat menyalin semula 4 daripada 5 suku kata kv dengan betul.6. Murid dapat memadankan 10 daripada 12 gambar dengan suku kata kv yang betul.7. Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 suku kata berpandukan gambar dengan betul.8.Murid dapat menulis 7 daripada 10 suku kata kv yang guru sebutkan dengan betul.1.Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 suku kata awalan yang betul berpandukan gambar.2. Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 perkataan kvk berpandukan gambar dengan betul.3. Murid dapat menyusun 4 daripada 5 perkataan kvk dengan betul.4. Murid dapat memadankan 4 daripada 5 perkataan kvk dengan gambar dengan betul.5. Murid dapat memadankan 4 daripada 5 perkataan v+kvk dengan gambar dengan betul.6.Murid dapat menulis 5 daripada 6 perkataan v+kvk berpandukan gambar dengan betul.7. Murid dapat mengisi 6 daripada 8 tempat kosong dengan perkataan v+kvk yang betul.8. Murid dapat menulis 4 daripada 5 perkataan kvk dan 4 daripada 5 perkataan v+kvk dengan betul. 1. Murid dapat mengisi 4 daripada 5 tempat kosong dengan suku kata akhiran yang betul.2.Murid dapat mengisi 10 daripada 12 tempat kosong dengan suku kata awalan yang betul.3. Murid dapat menulis 5 daripada 6 perkataan kvk berpandukan gambar dengan betul.4. Murid dapat memadankan 10 daripada 12 gambar dengan perkataan kvk yang betul.5. Murid dapat menulis 6 daripada 8 perkataan kv+kvk berpandukan gambar dengan betul.6. Murid dapat menulis perkataan 7 daripada 9 perkataan kv+kvk berdasarkan gambar dengan betul.7. Murid dapat menyuaikan 4 daripada 5 gambar dengan perkataan kv+kv yang betul.8.Murid dapat menulis 7 daripada 9 perkataan kv+kv berpandukan gambar dengan betul.9. Murid dapat memilih 4 daripada 5 perkataan kv+kvk yang betul.

PENGALAMAN SEDIA ADA Mengenal huruf vokal dan suku kata kvMengenal suku kata kvk, perkataan kvk dan perkataan v+kvkMengenal perkataan kv+kv, perkataan kvk,perkataan v+kvk dan perkataan kv+kvk.

ALAT BANTU MENGAJAR Komputer riba Kertas ujian Slaid Power point Carta suku kata

NILAIBekerjasamaTolong- MenolongBerdisiplin

KEMAHIRAN BERFIKIR1. Menghubung kait3. Mengingat semula2. Menjana Idea

Set induksi(7 minit) Guru memaparkan slaid powerpoint. Murid melihat dengan teliti. Murid menjawab penyoalan guru. Murid mengaitkan isi pelajaran dengan bimbingan guru.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Murid dibahagikan mengikut kumpulan tetapi duduk secara berasingan. Murid diberi set kertas ujian mengikut tahap penguasaan masing- masing. Guru membacakan satu demi satu arahan kepada setiap kumpulan secara berasingan. Murid menjawab pada set kertas ujian. Guru membetulkan jawapan murid- murid.

Penutup(8 minit) Guru menayangkan klip video lagu Ikan Kekek. Murid menyanyi lagu bersama- sama dengan guru. Guru memberi ganjaran kepada murid- murid.