rancangan peladjaran harian kssr tahun 1
DESCRIPTION
xTRANSCRIPT
Rancangan Pelajaran Harian KSSR tahun 1
Sekolah : Sekolah Kebangsaan Pauh Jaya
Disiplin Ilmu : Pendidikan Jasmani
Kelas : 1 Cendekia
Jumlah Murid : 36 orang
Tema/Tajuk : Konsep Pergerakan (kesedaran Ruang)
Masa : 7.40pagi – 8.10pagi ( 30 minit)
Tarikh :
Standard Kandungan : 1.1 Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.
Standard Pembelajaran : 1.1.2 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang diri, ruang am dan batas ruang dalam pelbagai arah dan aras ruang yang berbeza.
2.1.2 Mengenalpasti ruang diri. 2.1.3 Mengenalpasti ruang am. 5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmani dan bersedia menerima cabaran.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat : 1. Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.
Aktiviti : 1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik. 2. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik. 3. Berlari zig-zag 4. Pergerakan ke pelbagai arah. 5. Permainan kecil : Permainan Burung Dalam Sangkar.
Elemen Merentas : 1. Kreativiti dan inovasi Kurikulum (EMK)
Bahan Bantuan : Gelung, pundi kacang, radio, skital,cd lagu kanak-kanak dan kad gambar.Mengajar
Petaksiran Berasaskan : Senarai semak.Sekolah (PBS)
Refleksi :
Masa Aktiviti/Strategi Organisasi Catatan
Set Induksi.Memanaskan badan.( 5 minit )
1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik: (a) Berjalan (b) berlari sambil membuat gaya motosikal (c) Bergerak seperti burung terbang,meniru suara burung semasa bergerak
Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1
Perkembangan ( 15 minit )
1. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik:
(a) Melakukan pergerakan seperti ulat bulu ke pelbagai arah dalam ruang kecil.
Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1
2. Berlari zig-zag :
(a) Berlari dalm laluan zig-zag mengikut arah larian yang telah diarahkan.
Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1
3. Bergerak ke pelbagai arah :
(a) Duduk dekam di dalam gelung dan melompat di dalam gelung.
(b) Melompat keluar dan masuk mengikut bunyi yang didengari daripada alat perkusi.
(c) Ulang dengan pelbagai arah ke hadapan, belakang, sisi kiri dan sisi kanan.
Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1
Penutup.Permainan Kecil ( 15 minit)
1. Permainan Burung Dalam Sangkar:
(a) Murid berada di
dalam gelung (sangkar) masing-masing.
(b) Guru member isyarat terbang. murid murid keluar dari sangkar dan terbang bebas.
(c) Guru akan member isyarat bilangan burung yang patut berada di dalam sangkar yang terhampir dengannya. Murid bergerak dan msuk ke dalam sangkar seperti yang diarahkan.
(d) Permainan diteruskan dan guru mengubah bilangan burung yang berada di dalam sangkar.
Penutup(refleksi)
1. Tarian mengikut lagu.
X X X X XX-murid
Menyejukkan badan.(5minit)
(a) Murid melakukan tarian mengikut lirik dan rentak lagu kanak-kanak.
(b) Murid menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti.
X X X X X
X X X X X X
X X X X X X
O
o-guru
SEKOLAH KEBANGSAAN PAUH JAYA LAMPIRAN 1
13500 PERMATANG PAUH.
NAMA :_________________________________ KELAS :______________
SENARAI SEMAK : PERGERAKAN ASAS LOKOMOTOR
BIL NAMA BERJALAN BERLARI
SKIP CONGKLANG GELONSOR
LOMPAT
1.2.3.4.5.
6.7.8.9.10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
SEKOLAH KEBANGSAAN PAUH JAYA Lampiran 2
13500 PERMATANG PAUH.
NAMA GURU :_______________________________ KELAS :______________________
B1D1 : MELAKUKAKAN KEMAHIRAN PERGERAKAN ASAS YANG MUDAH.
BIL NAMA
B1D1E1
1.2.3.4.5.6.7.8.9.
10.11.12.13.14.15.16.17.18.19.20.21.22.23.24.25.26.27.28.29.30.31.32.33.34.35.36.
B – bandD – deskriptorE – eviden