rancangan pengajaran harian kssr seni tahun 4

7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minit Kelas : 4 Maju Tema : Alam Semulajadi Bidang : Menggambar Tajuk : Ayam Teknik : Capan Standard pembelajaran 1.1 Persepsi estetik 1.1.1:Unsur seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.3 1.1.2: Prinsip rekaan 1.1.2.1 1.1.2.2 1.2 Aplikasi seni 1.2.1 media 1.2.1.1 1.2.1.2 1.2.2 teknik 1.2.2.1 1.3 Ekspresi kreatif 1.3.1 1.3.2 1.3.3 1.4 Apresiasi seni 1.4.1 1.4.2 1.4.3 Objektif pembelajaran Pada akhir pengajaran murid dapat: 1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan. 2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan. 3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari. Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan. 4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi. Bahan Bantu Belajar BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak. Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster. Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan. Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif

Upload: ahmad-nazri

Post on 13-Apr-2017

1.046 views

Category:

Internet


1 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUAL

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minitKelas : 4 Maju Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran

1.1 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.11.2.1.21.2.2 teknik1.2.2.1

1.3 Ekspresi kreatif1.3.11.3.21.3.3

1.4 Apresiasi seni1.4.11.4.21.4.3

Objektif pembelajaran

Pada akhir pengajaran murid dapat:1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan

teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Page 2: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4

RANCANGAN PENGAJARANPENDIDIKAN SENI VISUAL

MINGGU 1Mata Pelajaran;Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minitKelas : 4 Maju Tema : Alam semula jadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : Capan

STANDARDPEMBELAJARAN

1.1 PERSEPSIESTETIK1.1.1Unsur Seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2 Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2

1.2 APLIKASI SENI1.2.1 Media1.2.1.11.2.1.21.2.2 Teknik1.2.2.1

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran murid dapat1.Mengenal,memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.

AKTIVITI PdP 1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual.2. Guru menunjukkan cara menghasilkan ayam dengan mengaplikasikan teknik capan.3.Murid memulakan aktiviti dengan membuat teknik capan dalam menghasilkan gambar ayam.

EMK Keusahawanan.kreativiti dan inovasi.

BAHAN BANTU BELAJAR BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan dua standard kandungan.

REFLEKSI Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Page 3: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4

RANCANGAN PENGAJARAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL

MINGGU KEDUA

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Masa : 60 minit

Kelas : 4 Maju Tema : Alam Semulajadi

Bidang : Menggambar Tajuk : Ayam

Teknik : Capan

STANDARDPEMBELAJARAN

1.3 EKSPRESI KREATIF1.3.11.3.21.3.3

1.4 APRESIASI SENI1.4.11.4.21.4.3

OBJEKTIFPEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1.Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2.Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

AKTIVITI PdP 1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas 2.Murid memulakan aktiviti proses penghasilan gambar ayam. 3.Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi

BAHAN BANTU BELAJAR

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

REFLEKSI Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Page 4: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4
Page 5: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4
Page 6: Rancangan   pengajaran    harian    kssr   seni   tahun  4