minggu 1

5
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIK TAHUN 2 Mata Pelajaran : Matematik Tahun 2 Topik : Tambah Dalam Lingkungan 1000 Masa : 60 minit Standard Pembelajaran : 2.1(i) Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: a. Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 1. Menunjukkan kepada murid penaambaahan bilangan blok asas kepaada murid. 2. Tegaskan penambahan dalam bentuk ayat matematik dan bentuk lazim. 105 + 332 = 1437 105 + 332 437 3. Aktiviti secara individu 3.1 Minta murid bina satu nombor daripada kad angka. seorang lagi murid membina nombor lain daripada kad angka yang dipaparkan. 3.2 Minta seorang murid lain menambah kedua-dua nombor yang dibina tadi dalam bentuk lazim. Minta murid tersebut selesaikan. 4. Lembaran kerja Elemen merentas Kurikulum ( EMK ) TMK Bahan Bantu Mengajar 1 JABATAN PELAJARAN NEGERI PULAU PINANG

Upload: sumithra-somasunderam

Post on 29-Sep-2015

227 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph matematik thn 2

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIK TAHUN 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIK TAHUN 2

Mata Pelajaran:Matematik Tahun 2

Topik:Tambah Dalam Lingkungan 1000

Masa:60 minit

Standard Pembelajaran:2.1(i)

Objektif Pembelajaran:Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

a.Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul

semula.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

1. Menunjukkan kepada murid penaambaahan bilangan blok asas kepaada murid.

2. Tegaskan penambahan dalam bentuk ayat matematik dan bentuk lazim.

105 + 332 = 1437

105

+ 332

437

3. Aktiviti secara individu

3.1 Minta murid bina satu nombor daripada kad angka. seorang lagi murid

membina nombor lain daripada kad angka yang dipaparkan. 3.2 Minta seorang murid lain menambah kedua-dua nombor yang dibina tadi

dalam bentuk lazim. Minta murid tersebut selesaikan.

4. Lembaran kerja

Elemen merentas Kurikulum ( EMK )

TMK

Bahan Bantu Mengajar

Blok asas

Kad nombor

Penilaian pengajaran dan pembelajaran :

Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan

Refleksi : 5/6 murid menguasai kemahiran tanpa bimbingan guru. Manakala seorang murid perlu bimbingan dari guru semasa membuat aktiviti. Lembaran Kerja (Lemah)

Arahan: Tambahkan.

1. 2. 3.

3 4 2 4 5 6 3 2 3 + 5 4 + 3 2 + 2 0

4. 5. 6.

7 0 2 4 1 1 2 6 2 + 2 5 + 2 8 + 2 3

7. 8. 9.

4 6 2 3 4 5 7 3 4 + 3 4 + 4 3 + 2 5

10. 11. 12.

2 3 4 1 5 4 4 2 7

+ 5 2 + 2 3 + 5 1

Lembaran Kerja (Sederhana)

Tambahkan nombor berikut menggunakan bentuk lazim.

1. 425 + 350 = ________ 2. 637 + 241 = _________

3. 782 + 117 = _________ 4. 345 + 434 = ________

5. 983 + 114 = _______ 6. 136 + 703 = ________

7. 304 + 514 = ________ 8. 581 + 403 = ________

Lembaran Kerja (Cemerlang) Tambahkan

145 + 433 = ____________

452 + 132 = ____________

564 + 121 = ____________

366 + 123 = ____________

833 + 112 = ____________

614 + 120 = ____________

4JABATAN PELAJARAN NEGERI PULAU PINANG