rph teori konstruktivisme
TRANSCRIPT
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Tahun 4 Kelas : 5 Usaha Tarikh : 30 April 2010 Masa : 10.35 ptg – 11.35 ptg ( 60 minit ) Bilangan Pelajar : 26 orang Tajuk Pelajaran : Kertas pembalut hadiah( motif fauna )
Bidang/Tema : Membuat corak dan rekaan
Kegiatan : Capan
Kemahiran : Murid dapat menghasilkan corak yang cantik dan menarik berdasarkan motif haiwan sebagai corak kertas pembalut hadiah
ObjektifPembelajaran : Di akhir pengajaran murid-murid dapat membuat tambahan yang sesuai seperti garisan titik dan bayangan untuk menampakan motif berbentuk serangga.
Bahan/peralatan : Kertas lukisan, warna poster dan pen hitam.
Bahan bantuMengajar : - rakaman lagu, gambar serangga, contoh corak bermotifkan flora dan fauna.
Pengetahuansedia ada : Murid telah mempelajari teknik capan ini semasa tahun 3. Nilai-nilai murni : Sikap kerjasama, kekemasan, bertanggungjawab dan kebersihan
KBKK : Mengembangkan daya kreativiti pelajar
TEORI KONSTRUKTIVISME
Langkahmasa
Isi pelajaran Aktiviti P&P CatatanStrategi p&p
Set induksi10 minit
-Guru memperdengarkan pita rakaman lagu ‘ Enjit-enjit semut ‘ dan bersoal jawab tentang serangga yang terdapat dalam lagu- Guru menerangkan tenta ng motif haiwan atau serangga yang boleh dijadikan corak
- Murid menyanyi lagu enjit-enjit semut.
- Soal jawab tentang jenis-jenis semut dan warnanya.
BBM-Gambar serangga- Contoh corak
yang bermotifkan flora dan fauna
- Pita rakaman Teori kecerdasan Pelbagai- muzikPenyerapan ilmuBandingbeza bentuk setiap serangga.Kemahiran berfikir