rph pemulihan linus
DESCRIPTION
-Rph pemulihanTRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 2 / 8.30 9.30 pagi / Matematik (pemulihan)
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 2 Tambah dalam Lingkungan 100
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :
2.3) Menambah tiga nombor satu digit
2.4) Melengkapkan ayat matematik operasi tambah yang melibatkan dua nombor.
5 Aktiviti PDP :1) Murid diperkenalkan tentang konsep penambahan bentuk lazim.
2) Guru memberi contoh di papan putih dan murid membuat latihan di hadapan kelas.
3) Contoh : 8 + 4 +3 =
4) Murid melengkapkan modul linus
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar :modul linus, alat pembilang (straw, butang, guli)
8 Penilaian PDP :-Penilaian dapat dinilai melalui modul linus yang dilengkapkan.
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah : 2/2 orang murid dapat menambah tiga nombor satu digit dengan betul. (Maizatul dan Fariz)
1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 10.20 11.20 / B. Melayu (Linus)
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 6 (Perkataan Berimbuhan Awalan dan Akhiran)
Konstruk 10
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :
i) Menyebut dan membaca perkataan yang mengandungi
Perkataan berimbuhan awalan dan akhiranii) Mengeja, membaca dan memahami perkataan yang
mengandungi imbuhan awalan dan akhiran dengan betul.
5 Aktiviti PDP :i) Murid mengeja perkataan berdasarkan perkataan yang
ditunjuk oleh guru.
Contoh : membaca, mewarna, menyanyi, mengemas, ii) Latih tubi ejaan membaca kad cerita pendek.
iii) Murid melengkapkan modul LINUS dan membina ayat di
dalam buku tulis
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar :Iembaran kerja dan modul LINUS.
8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan latihan dan modul linus yang diberi
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :3/3 orang murid dapat membaca perkataan dan membina ayat dengan bantuan guru. ( Faiq Rafiq Hakimi, Nurul Faraziya dan M. Hairulnizam)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 4 / 11.50 12.50 / Bahasa Melayu (pemulihan)
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Konstruk 9 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi digraf .)
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya:
1. Membunyikan perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.
2. Menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.
5 Aktiviti PDP :1) Murid mengeja perkataan digraf .
Contoh : nyanyi, nyamuk, syampu, nyiru, pelangi2) Kad permainan cantum digunakan dan kad bacaan mini digraf.3) Murid berlatih menulis perkataan di papan putih.4) Murid melengkapkan lembaran kerja dan modul LINUS.
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :
7 Bahan Bantu Belajar :1. Kad perkataan digraf, lembaran kerja
2. Modul LINUS
8 Penilaian PDP :1. Menilai murid berdasarkan modul LINUS yang dilengkapkan.
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :Murid dapat mengeja perkataan dan menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul, dengan bantuan guru.-Murid cicir, Mohd Nazri b. Rosli