Download - RPH pemulihan Linus

Transcript

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 2 / 8.30 9.30 pagi / Matematik (pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Unit 2 Tambah dalam Lingkungan 100

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :

2.3) Menambah tiga nombor satu digit

2.4) Melengkapkan ayat matematik operasi tambah yang melibatkan dua nombor.

5 Aktiviti PDP :1) Murid diperkenalkan tentang konsep penambahan bentuk lazim.

2) Guru memberi contoh di papan putih dan murid membuat latihan di hadapan kelas.

3) Contoh : 8 + 4 +3 =

4) Murid melengkapkan modul linus

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :-

7 Bahan Bantu Belajar :modul linus, alat pembilang (straw, butang, guli)

8 Penilaian PDP :-Penilaian dapat dinilai melalui modul linus yang dilengkapkan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah : 2/2 orang murid dapat menambah tiga nombor satu digit dengan betul. (Maizatul dan Fariz)

1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 10.20 11.20 / B. Melayu (Linus)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Unit 6 (Perkataan Berimbuhan Awalan dan Akhiran)

Konstruk 10

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :

i) Menyebut dan membaca perkataan yang mengandungi

Perkataan berimbuhan awalan dan akhiranii) Mengeja, membaca dan memahami perkataan yang

mengandungi imbuhan awalan dan akhiran dengan betul.

5 Aktiviti PDP :i) Murid mengeja perkataan berdasarkan perkataan yang

ditunjuk oleh guru.

Contoh : membaca, mewarna, menyanyi, mengemas, ii) Latih tubi ejaan membaca kad cerita pendek.

iii) Murid melengkapkan modul LINUS dan membina ayat di

dalam buku tulis

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :-

7 Bahan Bantu Belajar :Iembaran kerja dan modul LINUS.

8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan latihan dan modul linus yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :3/3 orang murid dapat membaca perkataan dan membina ayat dengan bantuan guru. ( Faiq Rafiq Hakimi, Nurul Faraziya dan M. Hairulnizam)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Selasa / 21.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 4 / 11.50 12.50 / Bahasa Melayu (pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard

Pembelajaran (KOD) :Konstruk 9 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi digraf .)

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya:

1. Membunyikan perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.

2. Menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul.

5 Aktiviti PDP :1) Murid mengeja perkataan digraf .

Contoh : nyanyi, nyamuk, syampu, nyiru, pelangi2) Kad permainan cantum digunakan dan kad bacaan mini digraf.3) Murid berlatih menulis perkataan di papan putih.4) Murid melengkapkan lembaran kerja dan modul LINUS.

6 Elemen Merentas Kurikulum

(EMK) :

7 Bahan Bantu Belajar :1. Kad perkataan digraf, lembaran kerja

2. Modul LINUS

8 Penilaian PDP :1. Menilai murid berdasarkan modul LINUS yang dilengkapkan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah :Murid dapat mengeja perkataan dan menulis perkataan yang mengandungi digraf dengan betul, dengan bantuan guru.-Murid cicir, Mohd Nazri b. Rosli


Top Related