rph pbm m03
DESCRIPTION
uiTRANSCRIPT
Persatuan : Persatuan Bahasa Melayu.
Kumpulan sasar : Ahli kelab bahasa melayu.
Tarikh : 22 Februari 2012
Masa : 2.30 - 3.30 petang.
Bilangan murid : 32 orang (13 perempuan dan 19 lelaki).
Kemahiran : Kemahiran Berpersatuan.
Topik : Mengendalikan mesyuarat atau aktiviti
Sub topik : Kemahiran menulis laporan / minit mesyuarat
Objektif : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:
Kognitif : 1. Menyatakan dua kepentingan menulis laporan dan minit mesyuarat. 2. Menyatakan tugas-tugas AJK di dalam persatuan
Psikomotor : 1. Melakukan simulasi mesyuarat agung yang betul 2. Menulis laporan aktiviti berdasarkan contoh laporan yang diedarkan.
Afektif : 1. Bersikap jujur dan berkerjasama semasa aktiviti berkumpulan.
Pengalaman sedia ada : Murid-murid pernah membaca dan melihat laporan
Penerapan nilai : Kerjasama, bertimbang rasa, tolak ansur
KBKK : Membuat banding beza
Penggabungjalinan : Bahasa Melayu
Alatan/BBM/ABM : Contoh laporan dan minit mesyuarat :
LANGKAH AKTIVITI Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran(Aktiviti Guru /Aktiviti Murid)
CATATAN
Set InduksiSumbangsaran
Dan1. Guru meminta murid menceritakan
pengalaman mereka menghadiri
(10 minit) Pengenalan tajuk
mesyuarat /aktiviti2. Murid berkongsi pengalaman mereka3. Guru memperkenalkan tajuk.
Langkah 1(20 minit)
Penerangan Berdasarkan
Contoh Laporan/
Minit Mesyuarat terdahuu
1. Guru mengedarkan contoh minit dan lapran kepada murid-murid.
2. Guru dan murid berbincang mengenai format berdasarkan edaran.
3. Murid menyalin nota akan tugas-tugas AJK dalam persatuan
Bahan Edaran
Langkah 2(40 minit)
Menulis Laporan dan
Minit Mesyuarat
Secara berpasangan
1. Murid menulis laporan aktiviti dan minit mesyuarat secara berpasangan berdasarkan edaran
2. Murid menghasilkan pengurusan grafik tugas-tugas bagi setiap AJK dalam persatuan
Penutup(5 minit)
Bacaan nyaringContoh minit Atau laporan
terbaik
1. Guru memilih hasil terbaik murid.2. Wakil murid membacakan minit dan laporan
tersebut.3. Murid mebuat kesimpulan bahawa setiap
AJK mempunyai tugas khas masing-masing.
Refleksi: