rph math f1 minggu 7

14
REKOD PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU: 7 TARIKH: 22 FEBRUARI 2015 HARI : AHAD M. Pelajaran/ Tingkatan/ Masa Tajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/Nilai Catatan/ Refleksi CUTI SEMPENA TAHUN BARU CINA MINGGU: 7 TARIKH: 23 FEBRUARI 2015 HARI : ISNIN M. Pelajaran/ Tingkatan/ Masa Tajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/Nilai Catatan/ Refleksi

Upload: minh-hayat

Post on 04-Oct-2015

335 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

MINGGU 7

TRANSCRIPT

MINGGU 2(37).docx

REKOD PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU: 7 TARIKH: 22 FEBRUARI 2015 HARI : AHAD

M. Pelajaran/Tingkatan/MasaTajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/NilaiCatatan/Refleksi

CUTI SEMPENATAHUN BARU CINA

MINGGU: 7 TARIKH: 23 FEBRUARI 2015 HARI : ISNIN

M. Pelajaran/Tingkatan/MasaTajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/NilaiCatatan/Refleksi

CUTI SEMPENATAHUN BARU CINA

MINGGU: 7 TARIKH: 24 FEBRUARI 2015 HARI : SELASA

M. Pelajaran/Tingkatan/MasaTajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/NilaiCatatan/Refleksi

Matematik (2 ELIT)7.30-8.50 am

Tajuk: BAB 1 ( ULANGKAJI )

Subtopik : Semua subtopik Bab 1

Objektif: a) Pelajar dapat melaksanakan pengiraan yang melibatkan pendaraban dan pembahagian integer untuk menyelesaikan masalah.b) Melanjutkan konsep integer kepada pecahan untukmenyelesaikan masalah. c) Melaksanakan pengiraan yang melibatkan nombor berarah.d) Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 2

Hasil Pembelajaran :a) Pelajar dapat melaksanakan pengiraan yang melibatkan pendaraban dan pembahagian integer untuk menyelesaikan masalah.b) Melanjutkan konsep integer kepada pecahan untukmenyelesaikan masalah.c) Melaksanakan pengiraan yang melibatkan nombor berarah.

Aktiviti Guru & Pelajar: Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

26/31 pelajar dapat menguasai topik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

Matematik (2 CENDEKIA)10.30-11.50 am

Tajuk: BAB 1 ( ULANGKAJI )

Subtopik : Semua subtopik Bab 1

Objektif: e) Pelajar dapat melaksanakan pengiraan yang melibatkan pendaraban dan pembahagian integer untuk menyelesaikan masalah.f) Melanjutkan konsep integer kepada pecahan untukmenyelesaikan masalah. g) Melaksanakan pengiraan yang melibatkan nombor berarah.h) Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 2

Hasil Pembelajaran :d) Pelajar dapat melaksanakan pengiraan yang melibatkan pendaraban dan pembahagian integer untuk menyelesaikan masalah.e) Melanjutkan konsep integer kepada pecahan untukmenyelesaikan masalah.f) Melaksanakan pengiraan yang melibatkan nombor berarah.

Aktiviti Guru & Pelajar: Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

24/33 pelajar dapat menguasai topik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

Matematik (1 CENDEKIA )11.50-1.10 am

Tajuk: BAB 1 ( ULANGKAJI)

Subtopik : BAB 1

Objektif: a) Memahami konsep nombor bulat untuk menyelesaikan masalahb) Melakukan pengiraan yang melibatkan penambahan dan penolakan nombor bulat untuk menyelesaikan masalah.c) Melakukan pengiraan yang melibatkan pendarabanan dan pembahagian nombor bulat untuk menyelesaikan masalah.d) Melakukan pengiraan yang melibatkan gabungan operasi nombor bulat untuk menyelesaikan masalah.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 1, Lembaran kerja

Hasil Pembelajaran,pelajar dapat :a) Memahami konsep nombor bulat untuk menyelesaikan masalahb) Melakukan pengiraan yang melibatkan gabungan operasi nombor bulat untuk menyelesaikan masalah

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

25/34 pelajar dapat menguasai subtopik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

MINGGU: 7 TARIKH: 25 FEBRUARI 2015 HARI : RABU

M. Pelajaran/Tingkatan/MasaTajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/NilaiCatatan/Refleksi

Matematik (2 CENDEKIA)7.30-8.50 am

Tajuk: BAB 2 ( ULANGKAJI)

Subtopik : 2.1 Kuasa Dua Nombor

Objektif: Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 2, lembaran kerja

Hasil Pembelajaran : Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

26/33 pelajar dapat menguasai subtopik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

Matematik (2 ELIT)8.50-10.10 am

Tajuk: BAB 2 ( ULANGKAJI)

Subtopik : 2.1 Kuasa Dua Nombor

Objektif: Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 2, lembaran kerja

Hasil Pembelajaran : Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

26/31 pelajar dapat menguasai subtopik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

Masa tidak mencukupi untuk membincangkan semua soalan.

Perbincangan akan disambung pada kelas yang berikutnya.

Matematik (1 CENDEKIA )12.30-1.10 am

Tajuk: BAB 2 (ULANGKAJI)

Subtopik : Semua topik bab 2

Objektif:

Mengenal dan melanjutkan urutan dan pola nombor yang terbentuk dengan membilang secara menaik dan secara menurun dalam selang pelbagai saiz. Memahami ciri-ciri nombor perdana. Memahami dan menggunakan pengetahuan gandaan bagi nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami dan menggunakan pengetahuan faktor sepunya dan Faktor Sepunya Terbesar (FSTB) suatu nombor bulat

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 1

Hasil Pembelajaran,pelajar dapat : Menguasai bab 2 dengan baik

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

26/34 pelajar dapat menguasai subtopik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.

MINGGU: 7 TARIKH: 26 FEBRUARI 2015 HARI : KHAMIS

M. Pelajaran/Tingkatan/MasaTajuk/Objektif/Aktiviti/Latihan/ABM/NilaiCatatan/Refleksi

Matematik (1 DINAMIK )8.10-8.50 am.Tajuk: BAB 2 (ULANGKAJI)Subtopik : Semua topik bab 2Objektif: Mengenal dan melanjutkan urutan dan pola nombor yang terbentuk dengan membilang secara menaik dan secara menurun dalam selang pelbagai saiz. Memahami ciri-ciri nombor perdana. Memahami dan menggunakan pengetahuan gandaan bagi nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami dan menggunakan pengetahuan faktor sepunya dan Faktor Sepunya Terbesar (FSTB) suatu nombor bulat

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 1

Hasil Pembelajaran,pelajar dapat : Menguasai bab 2 dengan baik

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tidak tercapai.

Masa tidak mencukupi untuk membincangkan semua soalan latihan.

Perbincangan akan disambung pada masa pengajaran yang berikutnya.

Matematik (1 ELIT)8.50-10.10 am

Tajuk: BAB 2 (ULANGKAJI)Subtopik : Semua topik bab 2Objektif: Mengenal dan melanjutkan urutan dan pola nombor yang terbentuk dengan membilang secara menaik dan secara menurun dalam selang pelbagai saiz. Memahami ciri-ciri nombor perdana. Memahami dan menggunakan pengetahuan gandaan bagi nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami ciri-ciri dan menggunakan pengetahuan tentang gandaan sepunya dan Gandaan Sepunya Terkecil (GSTK) suatu nombor bulat. Memahami dan menggunakan pengetahuan faktor sepunya dan Faktor Sepunya Terbesar (FSTB) suatu nombor bulat

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 1

Hasil Pembelajaran,pelajar dapat : Menguasai bab 2 dengan baik

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tidak tercapai.

Masa tidak mencukupi untuk membincangkan semua soalan latihan.

Perbincangan akan disambung pada masa pengajaran yang berikutnya.

Matematik (2 ELIT)1.10-1.50 am

Tajuk: BAB 2 ( ULANGKAJI)

Subtopik : 2.1 Kuasa Dua Nombor

Objektif: Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

BBM : Buku Teks Matematik Tingkatan 2, lembaran kerja

Hasil Pembelajaran : Memahami dan menggunakan konsep kuasa dua suatu nombor.

Aktiviti Guru & Pelajar:

Guru menyemak buku latihan pelajar dan lembaran kerja Guru dan pelajar membuat perbincangan soalan. Guru meminta pelajar menulis jawapan masing-masing di papan putih dihadapan

Objektif pembelajaran tercapai.

26/33 pelajar dapat menguasai subtopik ini.

Pelajar dapat menjawab soalan lisan dan soalan latihan dalam dalam lembaran kerja

Lembaran kerja banyak membantu pelajar untuk memperkukuh kefahaman bagi topik ini.