rph 2
DESCRIPTION
hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahaja hanya untuk contoh sahajaTRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATAPELAJARANMATEMATIK
KELAS/MASA/BIL.MURID3 Ceria/8.50-9.50/14 ORANG
TEMA/TAJUKTolak Dalam Lingkungan 10 000
STANDARD KANDUNGAN1.1 Menolak dengan kumpul semula menggunakan abakus
STANDARD PEMBELAJARAN1.1 (i)
OBJEKTIF PENGAJARANDi akhir pengajaran, murid dapat1) Menyebut menggunakan abakus dengan betul2) Menolak dengan betul
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :
1. PERSEDIAAN1. Tulis nombor di papan hitam- murid sebut
2. IMAGINASI1. Guru menunjukkan kad nombor kepada murid.2. Tunjukkan beberapa kad nombor3. Guru menunjukkan abakus pada murid4. Guru memberikan setiap murid sebuah abakus5. Guru melatih murid menggunakan abakus
3. PERKEMBANGAN1. Murid dibahagikan dalam kumpulan2. Setiap kumpulan menulis soalan pada sekeping kertas3. Kumpulan lain membaca jawapan untuk perbandingan4. Ulang langkah 3 sehingga semua kumpulan selesai memberikan jawapan
4. TINDAKAN1. Tanya murid secara lisan soalan yang ditulis di papan hitam.
BBMKad nombor
EMKNilai murni- kerjasama
PENILAIAN P&PPada akhir pengajaran, murid dapat membaca dan menolak nombor dengan betul
REFLEKSIMurid dapat menjawab soalan dengan baik. Semua bejalan seperti yang dirancangkan
Minggu : 2Hari : KhamisTarikh : 26.3.2015