rph 1

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA CINA TEMA TAHUN 2 Cemerlang TAJUK MASA STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF Pada akhir pengajaran, murid dapat: 1) Membina ayat berdasarkan gambar dengan bantuan konsep 5H1W. 2) Memahami gambar yang diteliti. AKTIVITI SET INDUKSI: 1. Bersoal jawab dengan murid tentang aktviti mereka apabila tiba di sekolah. 2. Murid menyatakan perkara yang dilakukan setiap pagi apabla tiba di sekolah. LANGKAH 1: 1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid. 2. Murid meneliti gambar yang diedar oleh guru. 3. Guru memberi arahan . LANGKAH 2: 1. Guru minta murid menyebut suasana keadaan dalam gambar tersebut. 2. Murid diminta menyebut aktiviti yang terdapat dalam gambar. 3. Guru membetulkan kesilapan murid LANGKAH 3: 1. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan. 2. Murid diminta menulis ayat yang lengkap berdasarkan jawapan lisan sebentar tadi. 3. Setiap kumpulan membentangkan hasil perbincangan. PENUTUP: Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini. PENGISIAN KURIKULUM Ilmu : Pendidikan Moral Nilai : Berhati-hati, Bekerjasama EMK - BCB : Sumbang saran/perbincangan BAHAN BANTU BELAJAR Lembaran kerja murid

Upload: ngetngoliew

Post on 08-Dec-2015

14 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

RPH Membina ayat

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA CINA

TEMA

TAHUN 2 Cemerlang

TAJUK

MASA

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

Pada akhir pengajaran, murid dapat:

1) Membina ayat berdasarkan gambar dengan bantuan konsep 5H1W.

2) Memahami gambar yang diteliti.

AKTIVITI

SET INDUKSI:

1. Bersoal jawab dengan murid tentang aktviti mereka apabila tiba di sekolah.

2. Murid menyatakan perkara yang dilakukan setiap pagi apabla tiba di sekolah.

LANGKAH 1:

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.

2. Murid meneliti gambar yang diedar oleh guru.

3. Guru memberi arahan .

LANGKAH 2:

1. Guru minta murid menyebut suasana keadaan dalam gambar tersebut.

2. Murid diminta menyebut aktiviti yang terdapat dalam gambar.

3. Guru membetulkan kesilapan murid

LANGKAH 3:

1. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan.

2. Murid diminta menulis ayat yang lengkap berdasarkan jawapan lisan sebentar tadi.

3. Setiap kumpulan membentangkan hasil perbincangan.

PENUTUP:

Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini.

PENGISIAN KURIKULUM

Ilmu : Pendidikan Moral

Nilai : Berhati-hati, Bekerjasama

EMK -

BCB : Sumbang saran/perbincangan

BAHAN BANTU BELAJAR

Lembaran kerja murid

PENTAKSIRAN Membina ayat yang relevan berdasarkan gambar.

REFLEKSI