rekod pengajaran

3
REKOD PENGAJARAN & PEMBELAJARAN HARIAN MATA PELAJARAN : MATEMATIK Tajuk :BAB 6: TEOREM PYTHAGORAS catatan Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran pelajar akan dapat: 6.1 Memahami hubungan antara sisi segitiga bersudut tegak. Hasil Pembelajaran : Pelajar akan Berjaya sekiranya dapat (iv) Menentukan panjang sisi bentuk geometri menggunakan Teorem Pythagoras. (v) Menyelesaikan masalah menggunakan Teorem Pythagoras. Pengetahuan Sedia Ada Dalam Pdp yang lepas pelajar telah belajar tentang: 1. konsep kuasa dua dan punca kuasa dua Cadangan Aktiviti Set Induksi: 1.Semua pelajar diberi soalan asas mengenai konsep kuasa dua dan punca kuasa dua 2. Perbincangan jawapan. Proses Pdp: 1. Pelajar mendengar penerangan guru mengenai -menentukan panjang sisi bentuk geometri menggunakan Teorem Pythagoras. -menyelesaikan masalah menggunakan Teorem Pythagoras. 2. Pelajar diberi lampiran latihan dan berbincang didalam kumpulan 3. Setiap kumpulan akan membentangkan jawapan . 4. Guru dan pelajar membincangkan Kolaboratif Think Pair Share Peta i-think Minggu : 24 Tarikh :22 JUN 2015 Hari : Isnin Masa : 8.50 – 10.10 pagi Tingkata n : 2 Bestari Bilangan Pelajar : /32

Upload: insan-biasa

Post on 11-Jan-2016

238 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

RPH MATH

TRANSCRIPT

Page 1: REKOD PENGAJARAN

REKOD PENGAJARAN & PEMBELAJARAN HARIANMATA PELAJARAN : MATEMATIK

Tajuk :BAB 6: TEOREM PYTHAGORAS catatan

Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran pelajar akan dapat:6.1 Memahami hubungan antara sisi segitiga bersudut tegak.

Hasil Pembelajaran : Pelajar akan Berjaya sekiranya dapat(iv) Menentukan panjang sisi bentuk geometri menggunakan Teorem Pythagoras.(v) Menyelesaikan masalah menggunakan Teorem Pythagoras.

Pengetahuan Sedia Ada

Dalam Pdp yang lepas pelajar telah belajar tentang:1. konsep kuasa dua dan punca kuasa dua

Cadangan Aktiviti

Latihan

Refleksi

Set Induksi: 1.Semua pelajar diberi soalan asas mengenai konsep kuasa dua dan punca kuasa dua 2. Perbincangan jawapan.

Proses Pdp:1. Pelajar mendengar penerangan guru mengenai-menentukan panjang sisi bentuk geometri menggunakan Teorem Pythagoras.-menyelesaikan masalah menggunakan Teorem Pythagoras.2. Pelajar diberi lampiran latihan dan berbincang didalam kumpulan3. Setiap kumpulan akan membentangkan jawapan .4. Guru dan pelajar membincangkan jawapan.5. Guru memberi peneguhan.

Aktiviti Penutup:1. Peta bulatan

: Latihan buku teks .

:

Kolaboratif

Think Pair Share

Peta i-think

Minggu : 24 Tarikh :22 JUN 2015Hari : Isnin Masa : 8.50 – 10.10 pagiTingkatan : 2 Bestari Bilangan Pelajar : /32

Page 2: REKOD PENGAJARAN