rancangan pengajaran set induksi wordrobe
TRANSCRIPT
8/7/2019 RANCANGAN PENGAJARAN set induksi wordrobe
http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-set-induksi-wordrobe 1/3
EDU 3076 KAEDAH MENGAJAR SAINS RUMAHTANGGA.
Raja Nur Hidayah bt. Raja Ahmad (145411)
RANCANGAN PENGAJARAN (SET INDUKSI)
MATAPELAJARAN : EKONOMI RUMAHTANGGA, Tingkatan 4
TARIKH :17 JANUARI 2011
MASA : 3 Minit
TINGKATAN : 4 Amanah
BILANGAN PELAJAR : 30 Orang
TAJUK : PAKAIAN
SUBTOPIK : Wardrobe
PENGETAHUAN SEDIA ADA :
1) Pelajar mempunyai pengetahuan mengenai
gambar yg ditujukkan.
2) Pelajar sering menggunakan wardrobe di
dalam kehidupan harian.
OBJEKTIF UMUM : Pelajar dapat pengetahuan mengenai wardrobe.
1
8/7/2019 RANCANGAN PENGAJARAN set induksi wordrobe
http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-set-induksi-wordrobe 2/3
EDU 3076 KAEDAH MENGAJAR SAINS RUMAHTANGGA.
Raja Nur Hidayah bt. Raja Ahmad (145411)
OBJEKTIF KHUSUS :
Diakhir pengajaran ini, pelajar dapat.....
1. Menyatakan maksud wardrobe
2. Menyatakan prinsip merancang dan menyenggara wardrobe
3. Menerangkan prinsip menyenggara wardrobe.
4. Mengenakpasti klasifikasi pakaian untuk wardrobe yang lengkap
5. Menamakan contoh pakaian bagi setiap klasifikasi.
6. Menyatakan maksud asesori
7. Memilih aksesori yang sesuai dengan pakaian, bentuk badan, tujuan
berpakaian
ISI PEMBELAJARAN : mengenalpasti maksud, dan perancangan,
wardrobe
NILAI :
1) Pelajar menunjukkan minat dengan menjawab soalan guru secara
bersunguh-sungguh.
2) Pelajar memberikan tindakbalas yang posotif apabila menjawab soalan.
Pelajar memberikan kerjasama dengan memberikan perhatian ketika proses
pengajaran dan pembelajaran berlangsung.
SET INDUKSI :
2
8/7/2019 RANCANGAN PENGAJARAN set induksi wordrobe
http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-set-induksi-wordrobe 3/3
EDU 3076 KAEDAH MENGAJAR SAINS RUMAHTANGGA.
Raja Nur Hidayah bt. Raja Ahmad (145411)
1. Sesi pembelajaran kelas dimulakan dengan pertanyaan soalan dalam
meneka gambar yang dipaparkan di skrin atau papan putih.
Dimana guru menggunakan alat bantuan belajar dalam proses set induksi.
2. Guru seterusnya menceritakan serba sedikit maklumat sejarah berkaitan
gambar yang dipaparkan.
3. Guru mengaitkan sejarah daripada gambar yang diceritakan dengan subtopic
yang akan diajar iaitu wardrobe. Dimana pada ketika ini guru mengaitkan peti
marble dengan perkataan (bahasa Portugis) “Armario”, , cupboard gerobok
dan loker .
4. Guru menenjukkan model almari sebelum masuk kepada pembelajaran pada
hari ini.
3