rancangan pengajaran haria1

23
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (SLOT) Nama Guru : Samsiah binti Abd Samat Tadika : Kemas Kg Kalabakan Norlela binti Tinggal Umur : 6 Tahun Hadija Habib Abu Bakar Masa : 8.00-9.00 pagi Nama Kelas : Bistari Bilangan Murid : 28 orang Tarikh : 27 hb Mei 2010 Komponen : Bahasa dan Komunikasi Aktiviti : Individu, Kumpulan dan Kelas Tema : Pakaian Subtema : Jenis Pakaian Fokus MI : Kecerdasan : (pertuturan,visual,kinestetik) KBKK : Menjana Idea Hasil Pembelajaran : 2.1.2 Berinkteraksi secara sopan dan bertatatusila :

Upload: qayerpkom

Post on 23-Jun-2015

2.240 views

Category:

Documents


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (SLOT)

Nama Guru : Samsiah binti Abd Samat Tadika : Kemas Kg Kalabakan

Norlela binti Tinggal Umur : 6 Tahun

Hadija Habib Abu Bakar Masa : 8.00-9.00 pagi

Nama Kelas : Bistari

Bilangan Murid : 28 orang

Tarikh : 27 hb Mei 2010

Komponen : Bahasa dan Komunikasi

Aktiviti : Individu, Kumpulan dan Kelas

Tema : Pakaian

Subtema : Jenis Pakaian

Fokus MI : Kecerdasan : (pertuturan,visual,kinestetik)

KBKK : Menjana Idea

Hasil Pembelajaran : 2.1.2 Berinkteraksi secara sopan dan bertatatusila :

b. mengikut situasi

3.5.2 Bercerita tentang gambar yang dilihat atau hasil kerja

4.1.1 Melakukan koordinasi mata-tangan

Objektif di akhir pengajaran :

a. Murid dapat dan mengecam sekurang-kurangnya 4 daripada 6 jenis pakaian tradisional

Page 2: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

b. Murid dapat berbual dan menyatakan pendapat tentang pakaian tradisional

c. Meningkatkan psikomotor halus murid iaitu koordinasi mata-tangan

Pengetahuan Sedia Ada : Murid telah tahu tentang beberapa jenis pakaian seperti pakaian seragam, pakaian asas,

dan pakaian sukan

Nilai/ Penerapan Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Bahan : Carta pakaian tradisional orang Melayu, Cina dan India iaitu Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti beserta kad perkataan juga kad gambar,lembaran kerja,ang pau Hari Raya

dan Tahun Baru Cina,lembaran kerja,warna

Penggabungjalinan : Bahasa dan Komunikasi,sosioemosi,fizikal,kreativiti & estetika

Hubung Kait : Perkembangan seni dalam pendidikan

Page 3: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Rancangan Perancangan Harian (Slot)

Langkah 1 Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran Catatan

Set Induksi

(+ - 2 minit)

Ang pau

Hari Raya

Tahun Baru

Cina

*Guru membawa beberapa keping ang pau dan

menunjukkan kepada murid, kemudian bersoal-

jawab bersama murid tentangnya

Soalan

Guru : Cuba beritahu apakah benda yang guru

pegang?

Murid : Ang pau Hari Raya…ang pau Tahun Baru

Cina

*Murid dimaklumkan bahawa guru akan memberi

angpau kepada anak murid yang belajar dengan

bersungguh-sungguh pada hari ini

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik : Kelas,

Individu dan Sumbangsaran

Kesepaduan : Bahasa dan

komunikasi, sosioemosi dan

kognitif

KBKK :Menjana Idea

Bahan : Ang pau Hari Raya dan

Tahun Baru Cina

Langkah 2

(+ - 5 minit)

*Pakaian Tradisional

orang Melayu, Cina dan

India

Guru meletakkan carta kad gambar

pakaian tradisional 3 suku kaum terbesar

Malaysia dan bersoal jawab dengan murid

tentang gambar-gambar bagi setiap suku

kaum tersebut iaitu Melayu,Cina dan India

Murid ditunjukkan kad gambar pakaian

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik :Kelas,

Kumpulan, Individu, Soal jawab

Kesepaduan :Bahasa dan

Komunikasi,Sosioekonomi,Fizikal

& Kognitif

Page 4: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

tradisional kepada murid satu persatu

iaitu

a.Baju Melayu

b.Baju Kurung

c.Cheongsam

d.Samfu

e.Sari

f.Dhoti

Guru dan murid bersoal jawab tentang

setiap had gambar tersebut

Dengan memberikan murid jenis kad

gambar yang sama,wakil murid disoal

apakah nama pakaian tradisional bagi kad

gambar yang diberikan kepada murid

tersebut dan memadamkan dengan kad

gambar pada carta pakaian tradisional

Soalan

Guru : Ini gambar apa? Siapa ada Baju

Kurung? Baju Melayu? Warna apa?

Murid : Baju Melayu,Hijau…saya cikgu...

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional

orang Melayu,Cina dan India

Baju Melayu,Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari

dan Dhoti

Page 5: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Langkah 3

(+ - 4 minit)

Menyebut kad

perkataan Guru menunjukkan dan menyebut kad

perkataan bagi setiap pakaian tradisional

kepada murid satu persatu dan diikuti oleh

murid

Murid menyebut setiap kad perkataan

Guru mengeja setiap kad perkataan dan

diikuti oleh murid

Murid menyebut setiap huruf pada kad

perkataan serta mengeja dan menyebut

perkataan tersebut dengan bimbingan guru

Selepas setiap satu perkataan dieja dan

disebut oleh murid , guru meminta murid

secara rawak untuk memberitahu cikgu dan

rakan-rakan apakah nama baju yang

ditunjukkan oleh guru di hadapan

Nilai : Kerajinan dan

Bekerjasama

Kaedah & Teknik :Individu

Kesepaduan :

Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional

orang Melayu,Cina dan India

Baju Melayu,Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari

dan Dhoti

Page 6: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Langkah 4

(+ - 5 minit)

Ucapan mengikut

situasi Murid dimaklumkan dan diterangkan bahawa

mereka akan belajar tentang ucapan bagi

setiap perayaan

Dengan memberikan contoh guru sebagai

orang Melayu sedang menyambut Hari Raya,

maka murid perlu mengucapkan “Selamat

Hari Raya cikgu” diikuti perayaan Tahun Baru

Cina dan India

Kemudian 2 orang wakil murid diminta

kehadapan dan diberikan watak sebagai

orang Cina dan India. Murid dibimbing bagi

memberi ucapan “Selamat Tahun Baru Cina

A” kemudian murid A mengucapkan “ Happy

Deepavali” kepada murid B.

Murid diminta mencari pasangan dan

memberikan ucapan perayaan kepada rakan

mereka.

Nilai : Kerajinan dan

Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan :

Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional

orang Melayu,Cina dan India

Baju Melayu,Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari

dan Dhoti

Page 7: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Langkah 5

(+ - 30 minit)

Lembaran kerja Murid dimaklumkan tentang aktiviti

seterusnya adalah membuat lembaran kerja

Guru menerangkan cara membuat lembaran

kerja tersebut dengan memberikan contoh

Lembaran kerja tersebut adalah tentang

nama-nama serta gambar 6 pakaian

tradisional; ‘sambungkan titik-titik perkataan

dan warnakan gambar’

Murid membuat lembaran kerja sambil

diperhatikan oleh guru dan pembantu

Nilai : Kerajinan dan

Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan :

Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional

orang Melayu,Cina dan India

Baju Melayu,Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari

dan Dhoti

Penutup

(+ - 2 minit)

Pengukuhan Guru bertanya semula kepada murid setiap

pakaian yang telah diterangkan

Soalan

Guru : Siapa boleh beritahu ini baju apa?

Nilai : Kerajinan dan

Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan :

Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Page 8: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Murid : Baju Kurung…..

Murid menyebut semula pakaian tradisional

satu persatu

Guru memberi ang pau yang sebenar dengan

kanak-kanak supaya gembira

Bahan: Carta pakaian Tradisional

orang Melayu,Cina dan India

Baju Melayu,Baju

Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari

dan Dhoti

Page 9: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN(SLOT)

Nama Guru : Laila binti Tinggal Tadika : Kemas Kg Kalabakan

Nama Kelas : Bistari Umur : 6 Tahun

Bilangan Murid : 28 orang Masa : 8.00-9.00 pagi

Tarikh : 27 hb Mei 2010

Komponen : Bahasa dan Komunikasi

Aktiviti : Individu, Kumpulan dan Kelas

Tema : Pakaian

Subtema : Jenis Pakaian

Fokus MI : Kecerdasan : (pertuturan,visual,kinestetik)

KBKK : Menjana Idea

Hasil Pembelajaran : 2.1.2 Berinkteraksi secara sopan dan bertatatusila : b. mengikut situasi 3.5.2 Bercerita tentang gambar yang dilihat atau hasil kerja 4.1.1 Melakukan koordinasi mata-tangan

Objektif di akhir pengajaran : a. Murid dapat dan mengecam sekurang-kurangnya 4 daripada 6 jenis pakaian tradisional

b. Murid dapat berbual dan menyatakan pendapat tentang pakaian tradisional

c. Meningkatkan psikomotor halus murid iaitu koordinasi mata-tangan

Pengetahuan Sedia Ada : Murid telah tahu tentang beberapa jenis pakaian seperti pakaian seragam, pakaian asas, dan pakaian sukan

Nilai/ Penerapan Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Bahan : Carta pakaian tradisional orang Melayu, Cina dan India iaitu Baju Kurung, Cheongsam,Samfu,Sari,

dan Dhoti beserta kad perkataan juga kad gambar,lembaran kerja,ang pau Hari Raya dan Tahun Baru Cina,lembaran kerja,warna

Penggabungjalinan : Bahasa dan Komunikasi,sosioemosi,fizikal,kreativiti & estetika

Hubung Kait : Perkembangan seni dalam pendidikan

Page 10: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

RANCANGAN PENGAJARAN (SLOT )

Langkah Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran Catatan

Set Induksi

(+ - 2 minit)

Ang pau Hari Raya Tahun Baru

Cina

*Guru membawa beberapa keping ang pau dan menunjukkan kepada murid, kemudian bersoal-jawab bersama murid tentangnyaSoalanGuru : Cuba beritahu apakah benda yang guru pegang?Murid : Ang pau Hari Raya…ang pau Tahun Baru Cina

*Murid dimaklumkan bahawa guru akan memberi angpau kepada anak murid yang belajar dengan bersungguh-sungguh pada hari ini

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik : Kelas, Individu dan Sumbangsaran

Kesepaduan : Bahasa dan komunikasi, sosioemosi dan kognitif

KBKK :Menjana Idea

Bahan : Ang pau Hari Raya dan Tahun Baru Cina

Langkah 2

(+ - 5 minit)

*Pakaian Tradisional orang Melayu, Cina dan India

Guru meletakkan carta kad gambar pakaian tradisional 3 suku kaum terbesar Malaysia dan bersoal jawab dengan murid tentang gambar-gambar bagi setiap suku kaum tersebut iaitu Melayu,Cina dan India

Murid ditunjukkan kad gambar pakaian tradisional kepada murid satu persatu iaitu

a.Baju Melayu b.Baju Kurung c.Cheongsam d.Samfu e.Sari f.Dhoti

Guru dan murid bersoal jawab tentang setiap had gambar tersebut

Dengan memberikan murid jenis kad gambar yang

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik :Kelas, Kumpulan, Individu, Soal jawab

Kesepaduan :Bahasa dan Komunikasi,Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 11: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

sama,wakil murid disoal apakah nama pakaian tradisional bagi kad gambar yang diberikan kepada murid tersebut dan memadamkan dengan kad gambar pada carta pakaian tradisional

Soalan Guru : Ini gambar apa? Siapa ada Baju Kurung? Baju Melayu? Warna apa? Murid : Baju Melayu,Hijau…saya cikgu...

Langkah 3

(+ - 4 minit)

Menyebut kad perkataan

Guru menunjukkan dan menyebut kad perkataan bagi setiap pakaian tradisional kepada murid satu persatu dan diikuti oleh murid

Murid menyebut setiap kad perkataan

Guru mengeja setiap kad perkataan dan diikuti oleh murid

Murid menyebut setiap huruf pada kad perkataan serta mengeja dan menyebut perkataan tersebut dengan bimbingan guru

Selepas setiap satu perkataan dieja dan disebut oleh murid , guru meminta murid secara rawak untuk memberitahu cikgu dan rakan-rakan apakah nama baju yang ditunjukkan oleh guru di hadapan

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik :Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 12: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Langkah 4

(+ - 5 minit)

Ucapan mengikut situasi

Murid dimaklumkan dan diterangkan bahawa mereka akan belajar tentang ucapan bagi setiap perayaan

Dengan memberikan contoh guru sebagai orang Melayu sedang menyambut Hari Raya, maka murid perlu mengucapkan “Selamat Hari Raya cikgu” diikuti perayaan Tahun Baru Cina dan India

Kemudian 2 orang wakil murid diminta kehadapan dan diberikan watak sebagai orang Cina dan India. Murid dibimbing bagi member ucapan “Selamat Tahun Baru Cina A” kemudian murid A mengucapkan “ Happy Deepavali” kepada murid B.

Murid diminta mencari pasangan dan memberikan ucapan perayaan kepada rakan mereka.

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Langkah 5

(+ - 30 minit)

Lembaran kerja Murid dimaklumkan tentang aktiviti seterusnya adalah membuat lembaran kerja

Guru menerangkan cara membuat lembaran kerja tersebut dengan memberikan contoh

Lembaran kerja tersebut adalah tentang nama-nama serta gambar 6 pakaian tradisional; ‘sambungkan titik-titik perkataan dan warnakan gambar’

Murid membuat lembaran kerja sambil diperhatikan oleh guru dan pembantu

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 13: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Penutup

(+ - 2 minit)

Pengukuhan Guru bertanya semula kepada murid setiap pakaian yang telah diterangkan

Soalan Guru : Siapa boleh beritahu ini baju apa? Murid : Baju Kurung…..

Murid menyebut semula pakaian tradisional satu persatu

Guru member ang pau yang sebenar dengan kanak-kanak supaya gembira

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 14: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN(SLOT)

Nama Guru : Hadijah Habib Abu Bakar Tadika : Kemas Kg Kalabakan

Nama Kelas : Bistari Umur : 6 Tahun

Bilangan Murid : 28 orang Masa : 8.00-9.00 pagi

Tarikh : 27 hb Mei 2010

Komponen : Bahasa dan Komunikasi

Aktiviti : Individu, Kumpulan dan Kelas

Tema : Pakaian

Subtema : Jenis Pakaian

Fokus MI : Kecerdasan : (pertuturan,visual,kinestetik)

KBKK : Menjana Idea

Hasil Pembelajaran : 2.1.2 Berinkteraksi secara sopan dan bertatatusila : b. mengikut situasi 3.5.2 Bercerita tentang gambar yang dilihat atau hasil kerja 4.1.1 Melakukan koordinasi mata-tangan

Objektif di akhir pengajaran : a. Murid dapat dan mengecam sekurang-kurangnya 4 daripada 6 jenis pakaian tradisional

b. Murid dapat berbual dan menyatakan pendapat tentang pakaian tradisional

c. Meningkatkan psikomotor halus murid iaitu koordinasi mata-tangan

Pengetahuan Sedia Ada : Murid telah tahu tentang beberapa jenis pakaian seperti pakaian seragam, pakaian asas, dan pakaian sukan

Nilai/ Penerapan Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Bahan : Carta pakaian tradisional orang Melayu, Cina dan India iaitu Baju Kurung, Cheongsam,Samfu,Sari,

dan Dhoti beserta kad perkataan juga kad gambar,lembaran kerja,ang pau Hari Raya dan Tahun Baru Cina,lembaran kerja,warna

Penggabungjalinan : Bahasa dan Komunikasi,sosioemosi,fizikal,kreativiti & estetika

Hubung Kait : Perkembangan seni dalam pendidikan

Page 15: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

RANCANGAN PENGAJARAN (SLOT )

Langkah Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran Catatan

Set Induksi

(+ - 2 minit)

Ang pau Hari Raya Tahun Baru

Cina

*Guru membawa beberapa keping ang pau dan menunjukkan kepada murid, kemudian bersoal-jawab bersama murid tentangnyaSoalanGuru : Cuba beritahu apakah benda yang guru pegang?Murid : Ang pau Hari Raya…ang pau Tahun Baru Cina

*Murid dimaklumkan bahawa guru akan memberi angpau kepada anak murid yang belajar dengan bersungguh-sungguh pada hari ini

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik : Kelas, Individu dan Sumbangsaran

Kesepaduan : Bahasa dan komunikasi, sosioemosi dan kognitif

KBKK :Menjana Idea

Bahan : Ang pau Hari Raya dan Tahun Baru Cina

Langkah 2

(+ - 5 minit)

*Pakaian Tradisional orang Melayu, Cina dan India

Guru meletakkan carta kad gambar pakaian tradisional 3 suku kaum terbesar Malaysia dan bersoal jawab dengan murid tentang gambar-gambar bagi setiap suku kaum tersebut iaitu Melayu,Cina dan India

Murid ditunjukkan kad gambar pakaian tradisional kepada murid satu persatu iaitu

a.Baju Melayu b.Baju Kurung c.Cheongsam d.Samfu e.Sari f.Dhoti

Guru dan murid bersoal jawab tentang setiap had gambar tersebut

Dengan memberikan murid jenis kad gambar yang

Nilai : Kerajinan

Kaedah & Teknik :Kelas, Kumpulan, Individu, Soal jawab

Kesepaduan :Bahasa dan Komunikasi,Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 16: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

sama,wakil murid disoal apakah nama pakaian tradisional bagi kad gambar yang diberikan kepada murid tersebut dan memadamkan dengan kad gambar pada carta pakaian tradisional

Soalan Guru : Ini gambar apa? Siapa ada Baju Kurung? Baju Melayu? Warna apa? Murid : Baju Melayu,Hijau…saya cikgu...

Langkah 3

(+ - 4 minit)

Menyebut kad perkataan

Guru menunjukkan dan menyebut kad perkataan bagi setiap pakaian tradisional kepada murid satu persatu dan diikuti oleh murid

Murid menyebut setiap kad perkataan

Guru mengeja setiap kad perkataan dan diikuti oleh murid

Murid menyebut setiap huruf pada kad perkataan serta mengeja dan menyebut perkataan tersebut dengan bimbingan guru

Selepas setiap satu perkataan dieja dan disebut oleh murid , guru meminta murid secara rawak untuk memberitahu cikgu dan rakan-rakan apakah nama baju yang ditunjukkan oleh guru di hadapan

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik :Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 17: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Langkah 4

(+ - 5 minit)

Ucapan mengikut situasi

Murid dimaklumkan dan diterangkan bahawa mereka akan belajar tentang ucapan bagi setiap perayaan

Dengan memberikan contoh guru sebagai orang Melayu sedang menyambut Hari Raya, maka murid perlu mengucapkan “Selamat Hari Raya cikgu” diikuti perayaan Tahun Baru Cina dan India

Kemudian 2 orang wakil murid diminta kehadapan dan diberikan watak sebagai orang Cina dan India. Murid dibimbing bagi member ucapan “Selamat Tahun Baru Cina A” kemudian murid A mengucapkan “ Happy Deepavali” kepada murid B.

Murid diminta mencari pasangan dan memberikan ucapan perayaan kepada rakan mereka.

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Langkah 5

(+ - 30 minit)

Lembaran kerja Murid dimaklumkan tentang aktiviti seterusnya adalah membuat lembaran kerja

Guru menerangkan cara membuat lembaran kerja tersebut dengan memberikan contoh

Lembaran kerja tersebut adalah tentang nama-nama serta gambar 6 pakaian tradisional; ‘sambungkan titik-titik perkataan dan warnakan gambar’

Murid membuat lembaran kerja sambil diperhatikan oleh guru dan pembantu

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti

Page 18: RANCANGAN PENGAJARAN HARIA1

Penutup

(+ - 2 minit)

Pengukuhan Guru bertanya semula kepada murid setiap pakaian yang telah diterangkan

Soalan Guru : Siapa boleh beritahu ini baju apa? Murid : Baju Kurung…..

Murid menyebut semula pakaian tradisional satu persatu

Guru member ang pau yang sebenar dengan kanak-kanak supaya gembira

Nilai : Kerajinan dan Bekerjasama

Kaedah & Teknik : Individu

Kesepaduan : Sosioekonomi,Fizikal & Kognitif

KBKK : Membuat kesimpulan

Bahan: Carta pakaian Tradisional orang Melayu,Cina dan India Baju Melayu,Baju Kurung,Cheongsam,Samfu,Sari dan Dhoti