rabu 15 april

6
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015 NDA DI SI MINGGU 12 HARI: Rabu TARIKH : 15 April 2015 KELAS : Tahun 2 MASA 0730-0830 MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Tema : Tajuk : Sihat dan Cergas Cuci Tngan Dahulu Standard Pembelajaran (Kod Sahaja) Sk: 1.4 Sp:1.4.1 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1. Berbual dengan bertatasusila dengan sebutan dan intonasi yang betul. 2. Dapat menyusun 7 langkah mencuci tangan dengan betul berdasarkan video yang ditonton. Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran 1 . Murid ditayangkan dengan video cara memncuci tangan yang betul. 2 . Murid diedarkan dengan kad gambar. Murid menyusun kad gambar mengikut urutan berdasarkan video yang ditonton. 3 . Murid diedarkan lembaran dialog. Murid mengisi tempat kosong dengan jawpan yang sesuai. 4 . Berdasarkan lembaran dialog, murid dipanggil ke hadapan kelas untuk berbual bersama rakan. 5 . Guru memberi bimbingan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) 1 . Kreativiti dan inovasi Bahan Bantu Belajar (BBB) 1 . Viedo, lembaran kerja Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) 1 . Video Elemen-elemen Abad ke-21 1 . Kemahiran Komunikasi HI’15

Upload: syukur-kamaruddin

Post on 13-Sep-2015

221 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

hihi

TRANSCRIPT

MOKHTAR BIN ISMAIL (D27889)

Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015

NDA DI SI MINGGU 12HARI: RabuTARIKH : 15 April 2015

KELAS : Tahun 2

MASA0730-0830

MATA PELAJARANBahasa Malaysia

Tema :Tajuk : Sihat dan CergasCuci Tngan Dahulu

Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk: 1.4 Sp:1.4.1

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Berbual dengan bertatasusila dengan sebutan dan intonasi yang betul.2. Dapat menyusun 7 langkah mencuci tangan dengan betul berdasarkan video yang ditonton.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Murid ditayangkan dengan video cara memncuci tangan yang betul.

2.Murid diedarkan dengan kad gambar. Murid menyusun kad gambar mengikut urutan berdasarkan video yang ditonton.

3.Murid diedarkan lembaran dialog. Murid mengisi tempat kosong dengan jawpan yang sesuai.

4.Berdasarkan lembaran dialog, murid dipanggil ke hadapan kelas untuk berbual bersama rakan.

5.Guru memberi bimbingan.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Viedo, lembaran kerja

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tahap 4 - Pemerhatian

2.Tahap 4 - Bertlis

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

MINGGU 12HARI: Rabu TARIKH :15 April 2015

KELAS : Tahun 6

MASA1130-1230

MATA PELAJARANKemahiran Hidup

Tema :Tajuk : Baik Pulih dan PenyelenggaraanMengenal Alatan untuk membaik pulih

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Memberikan contoh alatan yang boleh digunakan untuk membaik pulih.2. Menamakan alatan-alatan yang digunakan dengan betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Murid ditayangkan dengan video spanar jaya.

2.Murid diterangkan tentang aatan-alatan yang boleh digunakan untuk membaik pulih alatan.

3.Murid ditayangkan tayangan slaid mengenai alatan dan fungsi.

4.Murid menyatakan contoh alatan yang baru ditayangkan.

5.Murid diedarkan lembaran kerja.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Video

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tahap 4 Pemerhatian

2.Tahap 4 Bertlis

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

MINGGU 12HARI: Rabu TARIKH : 15 April 2015

KELAS : Tahun 6

MASA1130-1230

MATA PELAJARANPendidikan Sivik dan Kewarganegaraan

Tema :Tajuk : Hidup Bersama di Sekolah dan Masyarakat

Sayangi Persekitaran

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Dapat menyataan kepentingan menjaga hubungan sesame warga sekolah dan persekitaran.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tayangan video crow zero.

2.Murid bersoal jawab tentang tujuan kerajaan menyediakan harta benda sekolah dan kemudahan awam.

3.Murid membaca petikan di dalam buku teks.

4.Murid melakonkan dialog dihadapan kelas.

5.Murid menjawab soalan kefahaman.

6.Guru memberi peneguhan atas penglibatan murid.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Video

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tahap 4 Pemerhatian

2.Tahap 4 Bertlis

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

MINGGU 12HARI: RabuTARIKH : 15 April 2015

KELAS : Tahun 4

MASA1230-1330

MATA PELAJARANBahasa Malaysia

Tema :Tajuk : Bersih dan Sihat

Kesihatan Mata

Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk:5.1 SP:5.1.4

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Dapat menyenaraikan 4 kata kerja pasif yang terdapat di dalam teks petikan yang dibaca.

2. Dapat membina 4 ayat menggunakan kata kerja pasif dengan betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Murid menonton tayangan video akibat tidak menjaga kebersihan mata.

2.Murid diterangkan tentang kata kerja pasif.

3.Murid diedarkan dengan lembaran kerja.

4.Murid membaca petikan dan mengisi tempat kosong.

5.Murid menggariskan kata kerja pasif yang terdapat dalam petikan.

6.Guru memberi bimbingan.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Lirik lagu, video, buku teks m/s 13

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.-

2.-

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

HI15