minggu 6 ( 13 feb 2015 )

2
RPH - Sains 2015 SK SG KAWI Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6 Tarikh : 13 Feb 2015 Hari : Jumaat Masa : 0715 -0815 ( 60 minit ) Tema : Menyiasat Alam Fizikal Tajuk : Pergerakan Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;- - Memahami kelajuan Hasil Pembelajaran : - menyatakan bahawa objek yang bergerak lebih laju menghasilkan jarak perjalanan yang lebih jauh pada masa yang ditetapkan. - menyatakan bahawa suatu objek yang bergerak lebih laju mengambil masa yang lebih singkat untuk bergerak ke suatu jarak yang ditetapkan. Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : 1. Murid berbincang tentang beberapa aktiviti untuk: a) membandingkan jarak yang dilalui oleh dua objek yang bergerak pada masa yang ditetapkan, b) membandingkan masa yang diambil oleh dua objek yang bergerak pada jarak yang ditetapkan. 2. Murid membincangkan dan membuat kesimpulan bahawa: a) apabila suatu objek bergerak lebih laju, lebih jauh jarak yang dilalui pada masa yang ditetapkan, b) apabila suatu objek bergerak lebih laju, lebih singkat masa yang diambil pada jarak yang ditetapkan. 3. Guru menerangkan hubungan antara jarak , masa dan kelajuan serta graf palang yang menunjukan hubungan tersebut. 4. Perbincangan dan latihan. Kemahiran Proses Sains : memerhati, berkomunikasi, membuat inferens, meramal, RPH/Hu Tiong Ann Minggu 6 Disemak

Upload: tiongann2535

Post on 24-Dec-2015

20 views

Category:

Documents


6 download

DESCRIPTION

sn6

TRANSCRIPT

Page 1: Minggu 6 ( 13 Feb 2015 )

RPH - Sains 2015 SK SG KAWI

Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6

Tarikh : 13 Feb 2015

Hari : Jumaat

Masa : 0715 -0815 ( 60 minit )

Tema : Menyiasat Alam Fizikal

Tajuk : Pergerakan

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;- - Memahami kelajuan

Hasil Pembelajaran : - menyatakan bahawa objek yang bergerak lebih laju menghasilkan jarak perjalanan yang lebih jauh pada masa yang ditetapkan.

- menyatakan bahawa suatu objek yang bergerak lebih laju mengambil masa yang lebih singkat untuk bergerak ke suatu jarak yang ditetapkan.

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

1. Murid berbincang tentang beberapa aktiviti untuk:a) membandingkan jarak yang dilalui oleh dua objek yang bergerak pada masa yang ditetapkan,b) membandingkan masa yang diambil oleh dua objek yang bergerak pada jarak yang ditetapkan.

2. Murid membincangkan dan membuat kesimpulan bahawa:

a) apabila suatu objek bergerak lebih laju, lebih jauh jarak yang dilalui pada masa yang ditetapkan,b) apabila suatu objek bergerak lebih laju, lebih singkat masa yang diambil pada jarak yang ditetapkan.

3. Guru menerangkan hubungan antara jarak , masa dan kelajuan serta graf palang yang menunjukan hubungan tersebut.

4. Perbincangan dan latihan.

Kemahiran Proses Sains : memerhati, berkomunikasi, membuat inferens, meramal, kemahiran berfikir.

Refleksi :

RPH/Hu Tiong Ann Minggu 6 Disemak