erph 2015 sgo baru (1)bm isnin

3
Rancangan Pengajaran Harian Tarikh : 4 Januari 2016 Hari : Isnin Kelas : 3UKM Bil Murid : 35 orang Waktu : 11:30 ~ 1:00 petang Tempoh : 90 minit Subjek : Bahasa Melayu Tema/ Tajuk : 1.SEKOLAH / UNIT 1 Mari Bekerjasama S/P : 1.2.6 mendengar ,memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan ayat yang betul dan tepat. Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ; 1. Mendengar dan mengenal pasti frasa. 2. Menyebut frasa dan ayat yang betul. Aktiviti 1. Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul. 2. Guru menerangkan tentang frasa yang terdapat dalam petikan. 3. Murid mendengar dan mengenal pasti frasa yang terdapat dalam petikan. 4. Murid menyebut frasa dan ayat. 5. Murid menulis frasa dan ayat didalam buku latihan. EMK Nilai : Tolong menolong TMK : Pengetahuan Sedia Ada : Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ; 1. 2. Bahan Bantu Mengajar : Lembaran kerja, alat tulis, buku teks. Penilaian PDP /Pentaksiran PDP : murid dapat menyatakan frasa yang terdapat dalam petikan. Refleksi : Choose an item.Objektif P&P tercapai.

Upload: juniz-iman-junainah

Post on 15-Apr-2016

237 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

bm

TRANSCRIPT

Page 1: ERPH 2015 SGO Baru (1)Bm Isnin

Rancangan Pengajaran Harian

Tarikh : 4 Januari 2016 Hari : Isnin

Kelas : 3UKM Bil Murid : 35 orang

Waktu : 11:30 ~ 1:00 petang Tempoh : 90 minit

Subjek : Bahasa Melayu Tema/Tajuk

: 1.SEKOLAH / UNIT 1 Mari Bekerjasama

S/P : 1.2.6mendengar ,memahami dan menyebut frasa dan ayat dengan struktur binaan ayat yang betul dan tepat.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;1. Mendengar dan mengenal pasti frasa.2. Menyebut frasa dan ayat yang betul.

Aktiviti 1. Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul.2. Guru menerangkan tentang frasa yang terdapat dalam petikan.3. Murid mendengar dan mengenal pasti frasa yang terdapat dalam

petikan.4. Murid menyebut frasa dan ayat.5. Murid menulis frasa dan ayat didalam buku latihan.

EMK Nilai : Tolong menolong TMK :

Pengetahuan Sedia Ada

: Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;1.2.

Bahan Bantu Mengajar

: Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.

Penilaian PDP /Pentaksiran PDP

: murid dapat menyatakan frasa yang terdapat dalam petikan.

Refleksi : Choose an item.Objektif P&P tercapai.

Page 2: ERPH 2015 SGO Baru (1)Bm Isnin

Tarikh : 5 Januari 2016 Hari : Selasa

Kelas : 3UKM Bil Murid : 35 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:30 pagi Tempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa Melayu Tema/Tajuk

: 1.SEKOLAH / Imbuhan Awalan beR- dan meN-

S/P : 2.2.1Membaca dan memahami perkataan berimbuhan dan awalan dalam pelbagai ayat dengan sebutan yang betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;1. Mengenal pasti perkataan berimbuhan awalan beR- dan meN-.2. Menulis perkataan berimbuhan awalan beR- dan meN-.

Aktiviti Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul.1. Guru menerangkan tentang frasa yang terdapat dalam petikan.2. Murid mendengar dan mengenal pasti frasa yang terdapat dalam

petikan.3. Murid menyebut frasa dan ayat.4. Murid menulis frasa dan ayat didalam buku latihan.

EMK Nilai : Tolong menolong TMK :

Bahan Bantu Mengajar

: Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.

Penilaian PDP /Pentaksiran PDP

: murid dapat menyatakan frasa yang terdapat dalam petikan.

Refleksi : Choose an item.Objektif P&P tercapai.

Page 3: ERPH 2015 SGO Baru (1)Bm Isnin

Tarikh : 5 Januari 2016 Hari : Selasa

Kelas : 3UKM Bil Murid : 35 orang

Waktu : 8:30 ~ 9:30 pagi Tempoh : 60 minit

Subjek : Bahasa Melayu Tema/Tajuk

: 1.SEKOLAH / Imbuhan Awalan beR- dan meN-

S/P : 2.2.1Membaca dan memahami perkataan berimbuhan dan awalan dalam pelbagai ayat dengan sebutan yang betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;3. Mengenal pasti perkataan berimbuhan awalan beR- dan meN-.4. Menulis perkataan berimbuhan awalan beR- dan meN-.

Aktiviti Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul.5. Guru menerangkan tentang frasa yang terdapat dalam petikan.6. Murid mendengar dan mengenal pasti frasa yang terdapat dalam

petikan.7. Murid menyebut frasa dan ayat.8. Murid menulis frasa dan ayat didalam buku latihan.

EMK Nilai : Tolong menolong TMK :

Bahan Bantu Mengajar

: Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.

Penilaian PDP /Pentaksiran PDP

: murid dapat menyatakan frasa yang terdapat dalam petikan.

Refleksi : Choose an item.Objektif P&P tercapai.