rph putaran roda
DESCRIPTION
RPH kemahiran putaran roda PJ Tahun 4TRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani Tahun 4
Kelas : Tahun 4A
Tema/tajuk : Gimnastik asas / Putaran roda
Masa : 7.30 pagi – 8.00 pagi (30 minit)
Standard Pembelajaran : 1.4.1, 2.4.1, 5.4.3
Objektif Pembelajaran :
Psikomotor : Berkebolehan melakukan sekurang-kurangnya 2 putaran roda dengan
lakuan betul.
Kognitif : Berkebolehan menyatakan langkah-langkah dan mengaplikasi konsep
putaran dalam pergerakan
Afektif : Mendisiplinkan diri ketika melakukan aktiviti dan mempunyai komitmen
yang tinggi terhadap kumpulan
Elemen Merentas Kurikulum :
KBKK : Mengkordinasikan anggota badan dengan teknik yang betul
Penerapan Nilai : Keberanian, keyakinan, kerjasama
Penggabungjalinan : Sains
Bahan Bantu Belajar : Peti lombol / bangku panjang, tilam gimnastik, kad tugasan, skital
Penilaian PdP : Pemerhatian dan senarai semak
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :
1. Memanaskan badan – Ikut ketua.
- Guru memberi 3 kad tugasan kepada ketua; burung, beruang, kanggaru
- Murid-murid melakukan pergerakan haiwan-haiwan tersebut mengikut ketua dalam
kawasan yang ditetapkan.
2. Guru demonstrasi putaran roda kepada murid.
- Dengan menjadikan seorang murid sebagai model, guru menunjukkan cara melakukan
putaran roda.
3. Murid dibahagikan dalam kumpulan kecil dan melakukan akiviti secara berpasangan.
- Guru mengawasi dan memberi bimbingan semasa murid melakukan aktiviti putaran roda.
4. Persembahan/ permainan kecil - Kereta bergerak.
- Murid berbaris dalam satu barisan panjang. Murid pertama membuat putaran roda dan
menyentuh tangan murid kedua. Aktiviti putaran roda berterusan hingga peserta yang
terakhir.
5. Menyejukkan badan.
Pergerakan robot –berjalan seperti robot
Refleksi : 25/30 orang murid dapat menguasai putaran roda. 5 orang murid perlu diberikan
latihan pemulihan.