rph pemulihan linus

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Ahad / 19.04.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 8.00 – 9.00 pagi / Matematik (pemulihan) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Unit 9 (Ukuran Panjang) 4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : 9.1 Mempelbagaikan perbendaharaan kata ukuran panjang. 9.2 Mengukur dan membanding objek menggunakan unit bukan piawai. 5 Aktiviti PDP : 1. Guru memperkenalkan perkataan panjang dan pendek, tinggi dan rendah dengan objek yang ada di dalam kelas. 2. Murid membandingkan contoh 2 objek seperti pemadam dan pensel. 3. Murid melengkapkan modul linus. 6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : - 7 Bahan Bantu Belajar : 1. Modul Linus 2. Alatulis seperti pemadam dan pensel 8 Penilaian PDP : 1. Menilai murid berdasarkan aktiviti yang dilakukan 9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah : 1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Ahad / 19.04.2015 2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 10.20 – 11.20 / B. Melayu (Pemulihan) 3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Konstruk 8 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi vokal berganding .) 4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya: 1. Membunyikan perkataan yang mengandungi diftong dengan betul. 2. Menulis perkataan yang mengandungi diftong dengan betul. 5 Aktiviti PDP : 1) Murid mengeja perkataan diftong . Contoh : buih, main, daun, duit,laut, kain. 2) Kad permainan cantum digunakan dan kad

Upload: dayanzcute08

Post on 20-Dec-2015

26 views

Category:

Documents


9 download

DESCRIPTION

Rph Pemulihan LINUS

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Pemulihan Linus

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Ahad / 19.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 8.00 – 9.00 pagi / Matematik (pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

Unit 9 (Ukuran Panjang)

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid dapat :9.1 Mempelbagaikan perbendaharaan kata ukuran panjang. 9.2 Mengukur dan membanding objek menggunakan unit bukan piawai.

5 Aktiviti PDP :

1. Guru memperkenalkan perkataan panjang dan pendek, tinggi dan rendah dengan objek yang ada di dalam kelas.

2. Murid membandingkan contoh 2 objek seperti pemadam dan pensel.

3. Murid melengkapkan modul linus.

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar :1. Modul Linus2. Alatulis seperti pemadam dan pensel

8 Penilaian PDP : 1. Menilai murid berdasarkan aktiviti yang dilakukan

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

1 Minggu / Hari / Tarikh : 14/ Ahad / 19.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 4 / 10.20 – 11.20 / B. Melayu (Pemulihan)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

Konstruk 8 ( Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi vokal berganding .)

4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid berupaya:

1. Membunyikan perkataan yang mengandungi diftong dengan betul.

2. Menulis perkataan yang mengandungi diftong dengan betul.

5 Aktiviti PDP :

1) Murid mengeja perkataan diftong .Contoh : buih, main, daun, duit,laut, kain.

2) Kad permainan cantum digunakan dan kad bacaan mini diftong.

3) Murid berlatih menulis perkataan di papan putih.4) Murid melengkapkan modul linus

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar :3. Kad perkataan diftong, lembaran kerja4. modul linus

8 Penilaian PDP : 1. Menilai murid berdasarkan modul linus yang dilengkapkan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Page 2: Rph Pemulihan Linus

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Ahad / 19.04.2015

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran : Tahun 3 / 11.50 – 12.50 pagi / Matematik (Numerasi)

3 Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

Unit 2 – Tambah Dalam Lingkungan 10002.3 Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan mengumpul semula.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah dalam situasi harian.

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir p&p, murid dapat :1) Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan mengumpul semula2) Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah dalam situasi harian.

5 Aktiviti PDP :

1. Murid diperkenalkan dengan penambahan tiga nombor dengan mengumpul semula.

2. Murid membuat latih tubi di papan putih dengan bantuan guru. Contoh : 537 + 87 11

3. Murid melengkapkan modul Linus6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

-

7 Bahan Bantu Belajar : Papan putih, modul linus

8 Penilaian PDP : 1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Page 3: Rph Pemulihan Linus