rph pameran

2
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015 MINGGU PERTAMA Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 Pagi kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Pameran Seni Modul Pengurusan Pameran Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Merancang dan melaksanakan pameran yang menggabungkan karya daripada 4 modul dalam PSV 2. Melaksanakan pameran secara kolaboratif 3. Membuat apresiasi terhadap karya dan refleksi pameran Aktiviti Pdp 1. Guru bersoal jawab tentang prosedur pengurusan pameran . 2. Murid mengaplikasikan prosedur pengurusan sebelum pameran 3. Murid mengaplikasikan prosedur pengurusan serta menzahirkan idea dalam melaksanakan pameran mengikut prosedur 4. Murid menceritakan pengalaman proses penghasilan karya 5. Memberi ulasan serta refleksi dengan menceritakan pengalaman melaksanakan pameran Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murni BBB Hasil karya murid Penilaian PdP Penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan. Refleksi 45 orang murid mencapai objektif dalam melaksanakan pameran di sekolah.

Upload: sanzoosensei

Post on 09-Dec-2015

218 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

RPH PSV

TRANSCRIPT

Page 1: rph pameran

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

2015MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 Pagikelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Pameran SeniModul Pengurusan PameranStandard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Merancang dan melaksanakan pameran yang menggabungkan karya daripada 4

modul dalam PSV2. Melaksanakan pameran secara kolaboratif3. Membuat apresiasi terhadap karya dan refleksi pameran

Aktiviti Pdp 1. Guru bersoal jawab tentang prosedur pengurusan pameran .2. Murid mengaplikasikan prosedur pengurusan sebelum pameran3. Murid mengaplikasikan prosedur pengurusan serta menzahirkan idea dalam melaksanakan pameran mengikut prosedur4. Murid menceritakan pengalaman proses penghasilan karya5. Memberi ulasan serta refleksi dengan menceritakan pengalaman melaksanakan pameran

Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murni

BBB Hasil karya muridPenilaian PdP Penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.Refleksi

45 orang murid mencapai objektif dalam melaksanakan pameran di sekolah.